Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowy obóz narciarski - Narty na Maxa

Miejsce: Tatry i Podhale -> Białka Tatrzańska
Zakwaterowanie: Zimowy Camp Kogis
Wyżywienie: 3 razy dziennie plus podwieczorek
Dojazd: PKP lub autokarem/busem
Profil: obozy narciarskie, zimowiska krajowe, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 11 do 18 lat
Symbol oferty: Z-21332

Terminy i ceny

1499.00 PLNrezerwuj 13.01.2019 - 19.01.2019
1499.00 PLNrezerwuj 20.01.2019 - 26.01.2019
1499.00 PLNrezerwuj 27.01.2019 - 02.02.2019
1499.00 PLNrezerwuj 03.02.2019 - 09.02.2019
1499.00 PLNrezerwuj 10.02.2019 - 16.02.2019

Aby dokonać rezerwacji danego terminu zimowiska - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:  
Wstęp na lodowisko, realizację programu szkoleniowego i dodatkowego, transport na miejscu, całodobową opiekę wychowawców, kierownika i instruktorów, wyżywienie, 6 noclegów, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 10 000 zł, całodobową opiekę lekarską.
Cena nie zawiera:
Dojazdu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego, wypożyczenia łyżew: 10 zł (płatne na miejscu), karnetów.

Zimowy obóz narciarski - Narty na Maxa dla zaawansowanych. Kolejny raz zapraszamy Was na niezapomnianą przygodę. Przygotowaliśmy dla Was obóz, na którym na pewno nikt nie będzie się nudził! Jak zwykle mamy to co najbardziej lubicie: zajęcia na stoku - dla maxów mamy prawie dwa razy więcej zajęć stokowych! Będzie też sporo czasu na jazdę rekreacyjną. U nas nauczycie się bezpiecznej jazdy i podszlifujecie swoje umiejętności. Świetni i lubiani instruktorzy zapewnią wyśmienitą zabawę, a góry przygotowały specjalnie dla nas ogromne zapasy świeżego i puszystego śniegu! Gwarantujemy moc atrakcji i świetną zabawę.

  • Obóz dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
  • Bardzo dużo godzin na stokach
  • Tylko dla naprawdę wytrwałych narciarzy!

Nasze atuty to:

  • Najlepsze stacje narciarskie
  • Bardzo duża ilość zajęć stokowych
  • Świetna kadra
  • Bogaty program zajęć po stoku
  • Niepowtarzalna atmosfera

PROGRAM NARCIARSKI:
Stacje narciarskie:
w czasie trwania obozu będziemy jeździć w najlepszych stacjach narciarskich w Polsce: w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy, Kaniówce i Bani oraz na stokach w Jurgowie, Kluszkowcach i Czarnej Górze. Wszystkie te stacje są bardzo wysoko oceniane w rankingach i zaliczają się bezdyskusyjnie do najlepszych w kraju: mają urozmaicone trasy o różnym stopniu trudności i wiele nowoczesnych wyciągów, w tym wyciągi kanapowe z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami. Stacje te polecane są zarówno przez turystów jak i naszych instruktorów.
Grupa zaawansowana – grupa zaawansowana przeznaczona jest dla tych, którzy samodzielnie i bezpiecznie jeżdżą z dużych stoków trasami o średniej trudności i bez problemu korzystają z wyciągów. Do dyspozycji wyciągi zależnie od umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych. Nauka jazdy freestyle, nauka ślizgów i skrętów, korekta błędów, dla bardziej zaawansowanych również skoków, trików oraz stylu alpine (szybkie zjazdy na krawędziach nart).
Czas jazdy – oferujemy zajęcia na stoku przed południem i po południu – czyli aż dziewięć bloków zajęciowych na stoku w ciągu turnusu!!!  Zajęcia odbywają się w formie profesjonalnych treningów z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami. Ale nie zabraknie również czasu na luźną jazdę dla przyjemności, oczywiście także pod czujnym okiem instruktorów i wychowawców.
Karnety (ski-passy) – zapewniamy pomoc przy zakupie ski-passów, aby dzieci nie traciły czasu na zajęciach i aby na pewno kupiły właściwy karnet. Cena zależna jest od aktualnego cennika danej stacji narciarskiej. Informacje na ten temat będziemy przesyłać do Państwa na przełomie grudnia i stycznia.
Grupy szkoleniowe – zapewniamy wyjątkowo małe grupy szkoleniowe – zwykle 6-8 osób (często mniejsze, maksymalnie do 10 osób). Każda grupa znajduje się pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Instruktorzy na pierwszych zajęciach podzielą uczestników na grupy według stopnia zaawansowania – tak, aby każda grupa trenowała adekwatnie do swoich umiejętności.
Wypożyczenie sprzętu i pomoc w obsłudze – nasi instruktorzy pomagają wszystkim uczestnikom w dobraniu sprzętu, odpowiednim ustawieniu i zapięciu. Sprzęt (narty i buty) jest wypożyczany jednorazowo na cały turnus za opłatą 40 zł dziennie. Kask najlepiej mieć własny (można jednak również wypożyczyć).
Nocna jazda! Wielka frajda! – każda grupa doświadczy dodatkowej, pełnej wrażeń jazdy na oświetlonych stokach również wieczorem. Takie doświadczenie przyda się z pewnością nowym pasjonatom tego sportu. Sprawdź się na nocnej trasie zjazdowej!
Filmowanie postępów na stokach – dzięki nowym technologiom, każdy uczestnik będzie mógł przeanalizować swoją jazdę poprzez filmy nagrywane na bieżąco kamerą go-pro.
Video coaching – instruktor na podstawie nagrania przeanalizuje błędy i postępy każdego uczestnika oraz udzieli odpowiednich wskazówek.
Instruktorzy – wszyscy nasi instruktorzy są wykwalifikowani i posiadają odpowiednie uprawnienia. Większość z nich ma też dodatkowe wykształcenie i kursy (np. pierwszej pomocy przedmedycznej). To ludzie doświadczeni i sprawdzeni, dobierani także pod kątem umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą, są lubiani przez Uczestników, z nimi na pewno nie będziecie się nudzić!
Bezpieczeństwo – KOGIS jest jedynym organizatorem obozów, który patronuje akcji „Bezpiecznie na stoku”. Tym samym wdrażamy na naszych obozach bezwzględne zasady bezpiecznego korzystania ze stacji narciarskich, wszyscy jeździmy w kaskach i po specjalnie wytyczonych trasach szkoleniowych. Jeździmy na stokach i wyciągach odpowiednich do umiejętności danych grup uczestników. Każdy uczestnik przechodzi szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i otrzymuje książeczkę akcji „Bezpiecznie na stoku”.
Dowozy na stok – na każde zajęcia na stoku dowozimy uczestników busami lub autokarem.

APRES SKI CZYLI PROGRAM PO STOKU:
Wycieczka do termalnego aquaparku –
mega zabawa! Baseny z wodą dochodzącą do 38 stopni Celsjusza, zimowe baseny zewnętrzne z ciepłą wodą, jacuzzi, zjeżdżalnie, karuzele wodne, armatki, kaskady, sztuczna fala i inne atrakcje! Nie trzeba umieć pływać – baseny są o rozmaitej głębokości i z wieloma atrakcjami dla każdego. Super zabawa gwarantowana!
Wieczór filmowy i gorąca czekolada – czyli wieczór filmowy z kubkiem kakao lub gorącej czekolady. A do tego – zapierające dech w piersiach filmy pokazowe ze zjazdów, ewolucji i skoków na nartach i desce. Podpatrzymy sztuczki i tricki zawodowców!
Wieczór regionalny i ognisko z pieczeniem kiełbasek – góralski zabawy, zbójeckie harce – podczas wieczoru przy góralskim ognisku wybierzemy najsprytniejszego Janosika i najmilszą Marynę, a to tylko jedna atrakcja z wielu, które na Was czekają.
Zimowa dyskoteka z niespodzianką – magia dźwięków i tańca – a temat przewodni imprezy Wy sami wymyślicie! Zapraszamy Was na prawdziwe szaleństwo przy muzyce i niespodziankę! Tego nie można przegapić!
Uroczyste zakończenie obozu – wielka i wzruszająca prezentacja zdjęć i pokaz filmów obozowych, a potem rozdanie pamiątkowych dyplomów.

Zakwaterowanie
W tym roku zapraszamy Was do nowego urokliwego pensjonatu góralskiego znajdującego się w miejscowości Frydman. Uczestnicy zakwaterowani będą w komfortowych 2-5 osobowych pokojach z łazienkami. Do dyspozycji grupy są: piękna jadalnia, sala dyskotekowa, sala konferencyjna, sala bilardowa, miejsce na ognisko, zadaszony duży grill i duży teren wokół pensjonatu.

Wyżywienie:
Pyszne posiłki to podstawa! Smakowite dania przygotowane na miejscu: śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje, napoje do każdego posiłku, prowiant na drogę powrotną dla dzieci korzystających z dojazdu kolonijnego. Śniadania i kolacje są w formie szwedzkiego stołu, a więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pierwszym posiłkiem w obiekcie jest ciepła obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu. Szefowa kuchni serwuje domowe, regionalne posiłki, ewentualną dietę dziecka proszę pisemnie zgłosić przy zapisie.

Cena zawiera: wstęp na lodowisko, realizację programu szkoleniowego i dodatkowego, transport na miejscu, całodobową opiekę wychowawców, kierownika i instruktorów, wyżywienie 3 razy dziennie plus podwieczorek, 6 noclegów, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 10 000 zł, całodobową opiekę lekarską.

Cena nie zawiera: dojazdu (możliwość dojazdu kolonijnego za dopłatą z wybranych miast w Polsce), wypożyczenia sprzętu narciarskiego (40 zł dziennie, płatne na miejscu), wypożyczenia łyżew: 10 zł (płatne na miejscu), karnetów (koszt karnetów jest zależny od cennika stacji narciarskiej i wynosi około 65 – 85 zł za dzień zależnie od wieku i zaawansowania dziecka. Płatne na miejscu).

Dojazdy
Dojazd własny 0 zł lub kolonijny za dopłatą. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Dojazd kolonijny odbywa się PKP lub autokarem/busem, dzieci są pod opieką opiekuna kolonijnego, muszą posiadać ważną legitymację szkolną (w razie jej braku do kosztów dojazdu należy doliczyć różnicę pomiędzy biletem ulgowym a biletem normalnym w dwie strony). Dojazdy kolonijne proponujemy z największych miast Polski, w terminach ich ferii:
Wrocław 190 zł, Opole 180 zł, Katowice 160 zł, Gdańsk 220 zł, Warszawa 200 zł, Łódź 190 zł, Bydgoszcz 200 zł, Toruń 200 zł, Koło 180 zł, Kutno 180 zł, Radom 180 zł, Kielce 170 zł, Kraków 150 zł, Poznań 200 zł, Częstochowa 180 zł. W przypadku niektórych odległych miast możliwy przejazd nocny. Dojazdy odbywają się pod warunkiem uzbierania wymaganej grupy chętnych z danej miejscowości.

Informacje dla rodziców
Dopilnujemy Waszych dzieci, tych młodszych i tych starszych też, aby miały na sobie czapki, rękawiczki, szaliki, ciepłe i suche ubrania, a nie miały przemoczonych nóg! W obiekcie mamy specjalną, cieplutką suszarnię. Sprawdzamy każdorazowo ubiór i sprzęt, którego używają uczestnicy. Na lodowisku wszyscy jeździmy w kaskach. Zapewniamy całodobową opiekę i maksymalne bezpieczeństwo podczas wszystkich zajęć. Dbamy o dobry humor uczestników. Na naszych obozach Uczestnicy nie mają czasu na tęsknotę i nudę! Rodzice otrzymują telefon kontaktowy do kierownika obozu. Czas kontaktu z dziećmi to pora po obiedzie.

Co zabrać
Kask, czapkę mieszczącą się pod kask (cienką „pilotkę”, „kominiarkę”), łyżwy jeśli chcecie zabrać swoje. Ponadto: czapkę, szalik, nieprzemakalne rękawiczki x2, zimową kurtkę sportową, nieprzemakalne spodnie, ciepły sweter, buty zimowe, przybory do mycia i ręcznik, klapki i strój kąpielowy, tenisówki, krem na mróz z filtrem UV, pomadkę do ust, odzież, latarkę.
Z dokumentów proszę zabrać: ważną legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL, kieszonkowe, pieniądze na wypożyczenie łyżew (10 zł za dzień) i kasku (5 zł za dzień). Pieniądze można przechowywać u wychowawcy.

Korzystanie z telefonów
Na naszych obozach można mieć ze sobą telefony komórkowe. Natomiast przygotujcie się na to, że na korzystanie z nich na pewno nie będzie czasu – na zajęcia telefony wyłączamy, a najlepsza pora do kontaktu z domem to odpoczynek po obiedzie.

Uwagi dotyczące stacji narciarskich
Ostateczny wybór stacji narciarskiej zależy od umiejętności uczestników, warunków pogodowych i logistycznych. Stacje mogą zostać zmienione przez instruktorów na inne w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub z innych ważnych przyczyn uniemożliwiających sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zajęć


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz - - 200.00
Częstochowa - - 180.00
Dojazd Własny - - 0.00
Gdańsk - - 220.00
Katowice - - 160.00
Kielce - - 170.00
Koło - - 180.00
Kraków - - 150.00
Kutno - - 180.00
Łódź - - 190.00
Opole - - 180.00
Poznań - - 200.00
Radom - - 180.00
Toruń - - 200.00
Warszawa - - 200.00
Wrocław - - 190.00