Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowisko narciarsko-snowboardowe

Miejsce: Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki -> Niedzica
Zakwaterowanie: Hotel PIENINY**
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek
Dojazd: Autokarem.
Profil: obozy narciarskie, zimowiska krajowe, zimowiska dla dzieci, obozy snowboardowe
Wiek uczestników: od 7 do 13 lat
Symbol oferty: Z-21366

Terminy i ceny

1249.00 PLNrezerwuj 02.02.2019 - 09.02.2019

Aby dokonać rezerwacji danego terminu zimowiska - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie i wyżywienie. Opiekę wychowawczą, instruktora narciarskiego i snowboardowego. Bilet wstępu do Term Bania. 2 wyjścia na kręgielnię. Zwiedzanie Elektrowni wodnej w Niedzicy. Nauka i doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie. Ubezpieczenie NNW (5.000 zł). Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł. GWARANCJA AKLIMATYZACJI
Cena nie zawiera:
Transport autokarem i podczas realizacji programu. Obligatoryjna opłata za dojazd do/z ośrodków narciarskich. Obligatoryjna opłata za dojazd do/z ośrodków narciarskich (uczestnicy z dojazdem własnym). Wyciągi narciarskie. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Pieniny zapraszają na narty lub snowboard: wyśmienite stoki najlepszej w regionie Stacji Narciarskiej Polana Sosny! Terma Bania oraz kręgielnia i salon gier. Program animacyjny, który nie pozwoli się nudzić nikomu. Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na zimowisko narciarsko-snowboardowe!

PROGRAM NA STOKU:
Pierwsze zajęcia na stoku –
uczestnicy zostaną podzieleni na grupy według stopnia zaawansowania. Ostateczna decyzja o przypisaniu do danej grupy należy do instruktorów zimowiska.
GRUPA NARCIARSKA:
Grupa początkująca
– poznamy podstawy, jak: chodzenie w nartach, podchodzenie pod górę, hamowanie. Dowiemy się jak bezpiecznie upadać. Nauczymy się zjeżdżać z górki, hamować nartami, skręcać, używać kijków i korzystać z wyciągów. Osoby, które już próbowały jazdy na nartach, doszlifują swoje umiejętności tak, aby poradzić sobie na dużym stoku – potrenują jazdę na krawędziach, równoległe trzymanie nart podczas jazdy, właściwą postawę. Będziemy bawić się na stoku i przy okazji pilnie się uczyć.
Grupa zaawansowana – przeznaczona jest dla tych, którzy samodzielnie i bezpiecznie jeżdżą z dużych stoków trasami o średniej trudności i bez problemu korzystają z wyciągów. Do dyspozycji wyciągi zależnie od umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych. Nauka jazdy freestyle, nauka ślizgów i skrętów, korekta błędów, dla bardziej zaawansowanych również nauka skoków, trików oraz stylu alpine (szybkie zjazdy na krawędziach nart).

GRUPA SNOWBOARDOWA:
Grupa początkująca
– będziemy jeździć na bezpiecznych trasach, przeznaczonych dla początkujących i wyposażonych w odpowiednie wyciągi. Dla osób zupełnie początkujących program zawiera naukę prawidłowej postawy na desce i umiejętności bezpiecznego upadania, naukę pierwszych zjazdów, skrętów i hamowania. Osoby, które już odrobinę jeździły na snowboardzie, doszlifują swoje umiejętności tak, by poradziły sobie na dużym stoku – utrwalą właściwą postawę podczas jazdy, podstawy ślizgów, skoków i szybkich skrętów. Będziemy bawić się na stoku i przy okazji pilnie się uczyć.
Grupa zaawansowana – grupa zaawansowana przeznaczona jest dla tych, którzy samodzielnie i bezpiecznie jeżdżą z dużych stoków trasami o średniej trudności i bez problemu korzystają z wyciągów (decyzję podejmuje instruktor po sprawdzeniu umiejętności uczestników). Nauka jazdy freestyle – nauka ślizgów i skrętów, dla zaawansowanych również skoków, trików. Profesjonalne szkolenie, doskonalenie jazdy, korekta błędów, ćwiczenia stylów, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa.

Czas jazdy – ok. 3-4 godz. dziennie pod opieką instruktorów i wychowawców + jazda samodzielnie pod opieką wychowawców. Obowiązkowy kask! Zapewniamy Wam profesjonalne treningi z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami.
Instruktorzy – wszyscy nasi instruktorzy są wykwalifikowani i posiadają odpowiednie uprawnienia! Dobierani są także pod kątem umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą, z nimi na pewno nie będziecie się nudzić!
Bezpieczeństwo – na naszych zimowiskach wszyscy jeździmy w kaskach i po specjalnie wytyczonych trasach szkoleniowych i zjazdowych. Jeździmy na stokach i wyciągach odpowiednich do umiejętności danych grup uczestników. Każdy uczestnik przechodzi szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na stoku.
Wypożyczenie sprzętu i pomoc w obsłudze – nasi instruktorzy pomagają wszystkim w dobraniu sprzętu, odpowiednim ustawieniu i pozapinaniu. Sprzęt jest wypożyczany jednorazowo na cały turnus.
Dowozy na stok – na każde zajęcia na stoku dowozimy uczestników autokarem lub busem.
Nocna jazda – każda grupa doświadczy pełnej wrażeń jazdy na oświetlonych stokach również wieczorem. Takie doświadczenie przyda się z pewnością nowym pasjonatom tego sportu. Sprawdź się na nocnej trasie zjazdowej!

PROGRAM PO STOKU:
TERMA BANIA

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. W Strefie Zabawy zlokalizowano m.in.: wewnętrzne i zewnętrzne baseny termalne napełnione wodą o temperaturze od 34°C do 38°C, całoroczne zjeżdżalnie: Anakondę, Turbo, Pontonową oraz Rodzinną o łącznej długości ponad 300 metrów, karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, 2 wanny jacuzzi napełnione surową, siarkową wodą geotermalną o temperaturze 37°C, Termusiowy brodzik wewnętrzny z kaskadami wodnymi, samonapełniającymi się wiadereczkami oraz wodnym jeżem, wewnętrzny wodny plac zabaw, wyposażony m.in. w zjeżdżalnię, wodnego węża i magiczne wysepki oraz restaurację i bary.
KRĘGLE
Rywalizacja na prawdziwej dwutorowej kręgielni! Odbędziemy tam dwukrotnie emocjonujące zawody! Zobacz, czy jesteś w stanie przechytrzyć innych uczestników – tutaj liczy się precyzja!
SALON GIER
Bilard, ping pong, a może piłkarzyki? Salon gier z pewnością dostarczy wszystkim wiele radości i niezwykłych wrażeń związanych ze zdrową rywalizacją.
ZWIEDZANIE ELEKTROWNI WODNEJ
Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Poniżej zapory znajduje się elektrownia wodna wyposażona w 2 turbiny odwracalne. Budynek elektrowni jest posadowiony 40 m pod ziemią – posiada 7 kondygnacji. Dostępne do zwiedzania z przewodnikiem są pomieszczenia technologiczne elektrowni wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także podziemny tunel – galeria kontrolna zapory poprowadzona w skale, 50 m pod wodą i nasypem zapory.
OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK
W specjalnie przygotowanym kręgu ogniskowym upieczemy kiełbaski.
DYSKOTEKA Z DJ
ZIMOWE ZABAWY

Budowa igloo, bitwa na śnieżki, zjazdy na „byle czym” i inne...

CHĘTNYM PROPONUJEMY (wymagane min. 15 osób):
WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ – AQUACITY – 130 zł

KULIG Z POCHODNIAMI – 55 zł

Zimowisko w Niedzicy to możliwość spędzenia niezapomnianych chwil z nartami lub snowboardem nad jeziorem Czorsztyńskim. To tu znajduje się średniowieczny zamek Dunajec. Jedną z najbardziej tajemniczych kart w jego historii jest odnalezione inkaskie "kipu" – rodzaj zapisu pismem węzełkowym, które zawiera ponoć informacje o ukrytym skarbie. Zamek był też plenerem wielu filmów, np. seriali "Wakacje z duchami" i "Janosik". Niedzica leży nad Zalewem Czorsztyńskim, wokół którego znajdują się takie atrakcje jak ruiny zamku w Czorsztynie, góra Wdżar pochodzenia wulkanicznego, zapora Zbiornika Czorsztyńskiego wraz z elektrownią oraz osada turystyczna w Kluszkowcach z muzeum etnograficznym. Przede wszystkim te rejony słyną z pięknej przyrody Pienińskiego Parku Narodowego.
Naprawdę, warto tu przyjechać!

TERENY NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE
Stacja Narciarska Polana Sosny
– wyróżnienie w X edycji plebiscytu NAJLEPSZA STACJA NARCIARSKA MAŁOPOLSKI 2012/2013.
Ośrodek narciarski położony na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica ze wspaniałym i niepowtarzalnym widokiem na jezioro, elektrownię wodną, XIV-wieczny Zamek Dunajec, Pieniny i Tatry. Stoki zjazdowe są sztucznie zaśnieżane, ubijane ratrakiem, nagłośnione i oświetlone. Od górnej stacji najdłuższego wyciągu poprowadzona jest w kierunku Kacwina narciarska trasa biegowa – jedyna w okolicy, licząca 8 km długości. Przy dolnej stacji wyciągu działają stylowe górskie szałasy gastronomiczne, opieka GOPR, bezpłatny parking oraz dwie szkoły narciarskie i wypożyczalnia sprzętu.
Stacja posiada 5 zróżnicowanych tras zjadowych dla początkujących i zaawansowanych, dla snowboardzistów oraz Park Kubusia dla najmłodszych. Najdłuższa trasa ma 800 m długości. Na narciarzy i snowboardzistów czekają 3 wyciągi narciarskie – dla dzieci o długości 70 m (Baby Lift), średni o długości 300 m i najdłuższy o długości 400 m.
Stacja oddalona jest od Hotelu o ok. 2 km.

Ośrodek narciarski Czorsztyn SKI – największym atutem góry Wdżar są magiczne widoki rozpościerające się ze szczytu na 4 strony świata. W dobrą pogodę można podziwiać stąd Pieniny, Gorce, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki, Jezioro Czorsztyńskie i Magurę Spiską. ON Czorsztyn-ski ma w ofercie 8 wyciągów narciarskich (w tym 2 koleje krzesełkowe 2 i 4 osobowe, 4 wyciągi orczykowe i 2 wyciągi taśmowe), 9 tras narciarskich (od zielonych po czerwone) o max długości 900 m (w tym trasa FIS), 3 regionalne karczmy przy stokach, serwis i wypożyczalnię sprzętu zimowego, licencjonowaną szkółkę narciarską i snowboardową. Dodatkowo od kilku sezonów ON Czorsztyn-ski należy do wspólnej karty TATRYSKI.
UWAGA: decyzja o wyborze ośrodka narciarskiego na dany dzień należy do kadry i zależy od warunków pogodowych oraz umiejętności uczestników. Planujemy 6 dni zjazdowych, ale ze względów pogodowych nie możemy ich zagwarantować.

Prosimy zaznaczyć poziom zaawansowania umiejętności dziecka wybierając odpowiednie pole w części "Dopłaty" podczas dokonywania rezerwacji internetowej.

ZAKWATEROWANIE
Hotel PIENINY**
położony wśród zieleni, w niewielkiej odległości od Jeziora Sromowieckiego i niedzickiego Zamku Dunajec. Oferuje pokoje w pokojach 2, 3-osobowych, apartamentach i pokojach typu studio z pełnym węzłem sanitarnym, TV SAT, telefonem, radiem. Do dyspozycji gości bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa: boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, boisko do badmintona, mini golf, plac zabaw, trampolina, stoły do tenisa stołowego, salon gier, bilard, air hokej, dart, piłkarzyki, kręgielnia, wypożyczalnia rowerów, miejsce na organizację ogniska, basen letni.

WYŻYWIENIE
3 posiłki dziennie + podwieczorek (bardzo smaczna, domowa kuchnia). Śniadania i kolacje bufetowe, obiady serwowane.

CHĘTNYM PROPONUJEMY (wymagane min. 15 osób):
WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ – AQUACITY – 130 zł

KULIG Z POCHODNIAMI – 55 zł

CENA ZAWIERA: Zakwaterowanie (7 noclegów) i wyżywienie (3 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie bufetu), od obiadokolacji do śniadania + suchy prowiant na drogę powrotną. Opiekę wychowawczą, instruktora narciarskiego i snowboardowego. Bilet wstępu do Term Bania (2,5 godz). 2 wyjścia na kręgielnię (turniej). Zwiedzanie Elektrowni wodnej w Niedzicy. Nauka i doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie.
*Program na/po stoku wg opisu. Ubezpieczenie NNW (5.000 zł). Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
"GWARANCJA AKLIMATYZACJI": Jeśli dziecko wyjedzie na kolonie pierwszy raz i nie zaaklimatyzuje się, przez co będą Państwo zmuszeni odebrać je wcześniej - niewykorzystane dni nie przepadają! Będą mogli Państwo wykorzystać te dni w dowolnym, następnym terminie kolonii, również za rok!

CENA NIE ZAWIERA: Transport autokarem wraz z dojazdami do/z ośrodków narciarskich, zgodnie z tabelą transportową. Obligatoryjna opłata za dojazd do/z ośrodków narciarskich (obowiązkowy postój autokaru, wszyscy uczestnicy) - ok. 25 zł. Obligatoryjna opłata za dojazd do/z ośrodków narciarskich (uczestnicy z dojazdem własnym) - 100 zł. Wyciągi narciarskie - ok. 40 zł/dzień + zwrotna kaucja za kartę ok. 10 zł. Uwaga: karnety są 2- lub 4-godzinne. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego - ok. 50 zł/dzień/komplet.

Transport:
Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Transport oznaczony "do potwierdzenia" jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba) + sprzęt narciarski/snowboardowy w pokrowcu (1 komplet). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

OPCJONALNE:

AQUACITY Poprad to łącznie 2.160 m2 basenów wyposażonych w hydromasaże, gejzery, natryski, łóżka wodne. dzwon huśtawkowy itp. Aquapark oferuje 4 termalne baseny zewnętrzne w których temperatura wody waha się od 28°C do 38°C , rury i zjeżdżalnie i wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m). Zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond i Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show czynią z parku wodnego AquaCity Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie. Wymagany paszport lub dowód osobisty. Wycieczka całodzienna.

(bezzwrotne, niezależnie od stopnia wykorzystania lub przyczyny niewykorzystania).


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd własny Hotel Pieniny 18.00 08.00 100.00
Opole Dworzec Autobusowy lub Dworzec PKP 12.00 18.00 140.00
Radom McDonald przy CIRCLE K (wyjazd) / LUKOIL (powrót) 10.00 15.00 150.00
Szczecin Dworzec Autobusowy lub Dworzec PKP 05.00 21.00 220.00
Do potwierdzenia przy min. 6 uczestnikach. Przejazd: PKP, autokar rejsowy lub bus.
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej 08.00 17.00 150.00
Wrocław Dworzec Autobusowy lub Dworzec PKP 10.00 20.00 140.00
Do potwierdzenia przy min. 6 uczestnikach. Przejazd: PKP, autokar rejsowy lub bus.