Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Świeradów Zdrój
Mapka pochodzi ze strony Uzdrowiskowy Świeradów - Zdrój

Świeradów Zdrój jest to miasteczko położone przy górach Izerskich. Szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w połączeniu z łatwymi trasami prowadzącymi przy wyciągach stanowią świetne miejsce do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. W Świeradowie Zdroju znajduje się pięć wyciągów oraz poletko narciarskie dla dzieci. Wszystkie trasy są dobrze przygotowane, przy wyciągach działają ratraki. Trasy z reguły są oświetlone co umożliwia jazdę na nartach lub snowboardzie nawet po zmierzchu. Śnieg utrzymuje się tu zwykle od grudnia do połowy kwietnia.

Ośrodek narciarski SKI&SUN Świeradów Zdrój- kolej gondolowa
Kolej otwarta jest cały rok, zarówno dla narciarzy jak i turystów w sezonie letnim. Trasa o długości 2500 m obok kolejki jest naśniezana aż przez 21 armatek śnieżnych oraz oświetlona przez 41 masztów oświetleniowych o mocy 800 W. W pobliżu ośrodka SKI&SUN znajduje się wypozyczalnia sprzętu zimowego, restauracja i placówka GOPR.

Adres: ul. Źródlana 7, 59-850 Świeradów-Zdrój
www.skisun.pl, email: biuro@skisun.pl
Tel: 75 615 20 20, fax: 75 78 17 016

Bambino-Ski Wyciąg Narciarski Świeradów Zdrój
Wyciąg narciarski typu orczyk o długości 120 metrów, różnicy wzniesień 10 metrów i średnim kącie nachylenia 15% znajduje się w centrum miasta. Trasa przy wyciągu idealnie nadaje się do nauki jazdy na nartach w czym mogą nam pomóc licencjonowani instruktorzy ze szkółki narciarskiej. Przy wyciągu znajduje sie również punkt gastronomiczny, wypozyczalnia sprzętu oraz darmowy parking.

Adres: ul. Górska, 59-850 Świeradów-Zdrój
www.centrumrelaksacyjne.pl/
email: swieradow@o2.pl, tel. 508 300 083

Wyciąg narciarski Bajtek
Wyciąg ten przenaczony jest głównie do nauki jazdy na nartach i na desce snowboardowej. Trasa jest naśniezana i oświetlona, dzieki temu panują idealne warunki nawet do jazdy nocą. Obok funkcjonuje szkółka narciarska, która pomoże nam postawić pierwsze kroki na nartach oraz wypożyczalnia sprzętu.

Adres: ul. 11 Listopada 7, 59-850 Świeradów-Zdrój
www.tom-sport.pl, tel. 723 551 553, 607 766 412

Wyciąg narciarski FLINS EXPRESS
Flins Express został stworzony dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Wyciąg typu talerzykowego o długosci 160 metrów i różnicy wzniesień 17 metrów. Trasa jest nasnieżana i oświetlona oraz znajdują się przy niej szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu. Na chwile odpoczynku możemy zatrzymać się w barze.

Adres: ul. Zakopiańska 28, 59-850 Świeradów-Zdrój,
www.izer-ski.pl tel. 793 744 504

Wyciąg narciarski Barbara
Jest to najmniejszy wyciąg na stokach Izery, który najlepiej powinien podpasować najmłodszym jak i osobą, które zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Trasa o długości 150 metrów jest oświetlona dzięki czemu mamy możliwiść jazdy nocą. Przy Barbarze znajduje sie szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu oraz bar z widokowym tarasem.

Adres: ul. Źródlana, 59-850 Świeradów-Zdrój,
tel. 757 816 738