Obozy Zimowe na Ferie 2018
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci

Sportowe ferie zimowe na Kaszubach dla najmłodszych

Miejsce: Pojezierze Kaszubskie -> Ostrzyce
Zakwaterowanie: Pensjonat u Stolema, Droga Kaszubska 8A Ostrzyce, 83-314 Somonino
Wyżywienie: 4 posiłki dziennie
Dojazd: Autokar, bus lub pociąg
Profil: zimowe kolonie sportowe, zimowiska krajowe, zimowiska dla dzieci
Wiek uczestników: od 8 do 13 lat
Symbol oferty: Z-19888

Terminy i ceny

1099.00 PLN[ zakończona ] 28.01.2018 - 03.02.2018

Aby dokonać rezerwacji danego terminu zimowiska - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie  4 razy dziennie,  realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  
Cena nie zawiera:
Dojazdu.

Chcesz spędzić aktywne ferie? Masz już dosyć siedzenia przed komputerem i tracenia czasu na kanapie? Zacznij działać, postaw na zdrową dawkę ruchu na świeżym powietrzu, poczuj sportowego bakcyla, by kiedyś zdobywać medale! Zapraszamy na Zimowy Obóz Ogólnosportowy, na którym nauczymy Cię, jak dbać o dobrą kondycję i jak racjonalnie się odżywiać, by po prostu zdrowo i aktywnie iść przez życie!  

Obudzenie ducha sportu w Waszych najmłodszych pociechach to jedna z najważniejszych inwestycji, jaką Wy – Rodzice – możecie poczynić w trosce o ich przyszłość. Aktywność fizyczna najmłodszych jest ściśle powiązana z ich rozwojem motorycznym, sensorycznym i intelektualnym. Dla starszych dzieci sport jest często odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i domowych. Regularne ćwiczenia są szansą na poprawę ogólnego stanu zdrowia, wypracowanie pracowitości i systematyczności w podejmowanych na co dzień działaniach. Istotnym elementem programu będzie również racjonalna dieta. Obóz przeznaczony jest dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze sportem, jak i dla tych, którzy mają już pierwsze kroki za sobą.

Testy sprawnościowe. Na początku każdy Uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją kondycję za pomocą profesjonalnych testów, które przechodzą nawet najlepsi światowi sportowcy, np. Test Coopera. Nie obawiaj się – test jest indywidualnie dopasowany do Twoich możliwości. Ponadto sprawdzimy, jaki typ ma... Twoja stopa. Pronator, supinator, a może neutral? Znając specyfikację Twojej stopy odpowiednio dopasujemy technikę treningów właśnie pod Ciebie!

Poranny rozruch. Budzimy nasze ciało! Każdego dnia przed śniadaniem nasza wykwalifikowana kadra poprowadzi 15-minutową rozgrzewkę, która będzie miała na celu zmobilizować Wasz organizm do lepszej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Biegowa zabawa. W naszych treningach wykorzystamy wszystkie elementy zabawy biegowej takie jak trucht, przebieżki, rytmy, piramidę biegową czy interwały. Wszystko będzie dopasowane do Twoich indywidualnych możliwości kondycyjnych. Możesz spać spokojnie! Nie będzie to wojskowy wycisk, a czysta przyjemność ze sportu.

Rozgrzewka. Trening musi zostać poprzedzony odpowiednią rozgrzewką. Niewłaściwa sprawia, iż jesteśmy podwójnie narażeni na niepożądane kontuzje czy urazy. Pokażemy, co robić, aby tego uniknąć.

Streching. Rozgrzewka i trening właściwy to nie wszystko. Nauczymy Cię relaksować zmęczone ciało za pomocą odpowiednich ćwiczeń rozluźniajaco-rozciagających. Wykorzystamy do tego specjalne taśmy fitnessowe.

Siłownia. Pamiętaj – siła zawsze jest za techniką i motywacją. Nad poprawą Twojej kondycji, pod okiem doświadczonego instruktora, popracujemy również na siłowni, która znajduje się w naszym ośrodku. Nauczymy Cię, jak poprawnie korzystać z bieżni, orbitreków, rowerków czy wioślarza. Do ćwiczeń wykorzystamy również piłki oraz taśmy fitnessowe, stepy i ketle. Wszystko oczywiście zostanie dostosowane do wieku i możliwości naszych Uczestników.

Strefa regeneracji. Wybierzemy się do Aqua Centrum w Kościerzynie. To najnowocześniejszy kompleks sportowo-rekreacyjny na Kaszubach. Do dyspozycji: basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne oraz zjeżdżalnie. W basenie rekreacyjnym nasza kadra poprowadzi zajęcia z aqua-aerobiku oraz aqua-joggingu. Wszystko to pod czujnym okiem ratownika WOPR.

Żywienie. Życie prawdziwego sportowca to nie tylko treningi, ale przede wszystkim odpowiednie żywienie. Wraz ze zwiększoną aktywnością fizyczną nasz organizm zwiększy zapotrzebowanie na jedzenie. Opowiemy Ci, jakie witaminy są dla sportowców najważniejsze. Co jeść, a czego unikać, aby poprawiać swoje wyniki. Pokażemy Ci odpowiednią piramidę żywienia przystosowaną specjalnie dla sportowców. Zbadamy Twoje BMI (Body Mass Index) oraz obliczymy Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dowiesz się też, ile litrów wody musisz spożywać codziennie, aby Twój organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

Gwiazdy sportu. Podczas długich zimowych wieczorów będzie chwila, aby przedstawić Ci sławy polskiej lekkoatletyki ostatnich lat. Już nie będą Ci obce takie postacie jak Adam Kszczot, Ewa Swoboda, Marcin Lewandowski, Angelika Cichocka, Henryk Szost, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i inni.

Plan działania. Na koniec obozu każdy z uczestników otrzyma od naszego kadrowicza specjalnie przygotowany plan treningów na najbliższe 2 tygodnie tak, aby doskonalić swoją technikę i umiejętności poznane na obozie. Każdy, kto ukończy wszystkie zajęcia sportowe w trakcie obozu, otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat przynależności do grupy KompasTEAM, który da Ci możliwość startu w zawodach sportowych w drużynie Kompasu.

Turystyka górska na Kaszubach. Znajdziemy również chwilę, by w zimowym klimacie zdobyć najwyższy szczyt Wzgórz Szymbarskich. Czeka nas piesza wycieczka oznakowanymi szlakami na Wieżycę, która wznosi się blisko 330 m n.p.m. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się przepiękny widok na Kaszuby.

Quad start. Nowa atrakcja w cenie! Każdy będzie mógł spróbować przejażdżki na quadzie spalinowym, specjalnie dostosowanym dla najmłodszych. Po krótkim zapoznaniu trzeba będzie pokonać tor, na którym czekać będą zadania specjalne – slalom, próba precyzji prowadzenia i ruszanie na czas. Gwarantujemy emocje, adrenalinę i doskonałe wspomnienia! Zajęcia odbędą się na pojazdach przystosowanych dla dzieci od 6 roku życia. Są one wyposażone w regulowane ograniczniki prędkości, jazda odbywa się pod okiem instruktora, na specjalnie przygotowanym torze, a Uczestniczy jeżdżą w odpowiednim kasku.

Marsze na orientację. Podczas chwili odpoczynku pójdziemy do lasu, gdzie nauczymy Cię, jak poprawnie korzystać z mapy i kompasu. Opowiemy także, jak właściwie wyznaczać kierunek północy bez kompasu, czym jest siatka geograficzna oraz skala mapy. Wszystkie te elementy połączymy w grę terenową z licznymi zadaniami i zagadkami, które będą znajdować się na punktach kontrolnych.

Ponadto w programie:

 • gry i zabawy terenowe
 • przebierana dyskoteka
 • zimowa olimpiada sportowa
 • integracja międzyobozowa
 • zawody w zjeżdżaniu na „jabłuszkach”, „dętkach” i „na byle czym”

Zakwaterowanie:
Pensjonat u Stolema.
Klimatyczny pensjonat położony nad Jeziorem Ostrzyckim w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV, wi-fi. Do dyspozycji również: teren rekreacyjny, sala szkoleniowa, stół do ping-ponga, bilard.

Wyżywienie:
4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

Zabierz ze sobą:

 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
 • dwie czapki, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • krem na mróz z filtrem UV
 • przybory do mycia i ręcznik
 • mały plecak na wyjścia
 • odzież sportowa (2 komplety dresów, przydatna będzie odzież termoaktywna), wygodne obuwie sportowe
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy

Uwagi:
Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami). Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

OPCJONALNIE:
 • Gwarancja aklimatyzacji - 150.00 PLN - opis
 • Pakiet Parasol - 75.00 PLN - opis
 • Pakiet Super Parasol - 150.00 PLN - opis

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Gdańsk - - 78.00
Katowice - - 178.00
Łódź - - 158.00
Ostrzyce Pensjonat U Stolema, ul. Droga Kaszubska 8a, Ostrzyce, 83-314 Somonino 14:00 10:00 0.00