Obozy Zimowe na Ferie 2018
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci

Obóz narciarski na MAXA dla zaawansowanych

Miejsce: Tatry i Podhale -> Stasikówka
Zakwaterowanie: Pensjonat u Pradziada
Wyżywienie: 3 razy dziennie plus podwieczorek
Dojazd: PKP lub autokarem/busem
Profil: obozy narciarskie, zimowiska krajowe, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 12 do 17 lat
Symbol oferty: Z-20115

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Realizację programu szkoleniowego i dodatkowego; wycieczki i wstępy, wypożyczenie łyżew; transport na miejscu (na stoki i na wycieczki); całodobową opiekę wychowawców, kierownika i instruktorów ; wyżywienie 3 razy dziennie plus podwieczorek; 6 noclegów; ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 10 000 zł; całodobową opiekę lekarską.
Cena nie zawiera:
Dojazdu (możliwość dojazdu kolonijnego za dopłatą z wybranych miast w Polsce). Karnetów (wg cennika stacji narciarskiej). Wypożyczenia sprzętu narciarskiego (200 zł za turnus, płatne na miejscu).

Maksymalna dawka przygody narciarskiej - obóz tylko dla Uczestników dobrze jeżdżących na nartach. Oto wyjazd nowej generacji - sp​ecjalnie dla Was​! Wszystkie stacje z których będziecie korzystać są bardzo wysoko oceniane w rankingach i​ ​zaliczają się bezdyskusyjnie do najlepszych w kraju: mają ​urozmaicone trasy o różny​m stopniu​ trudności i wiele nowoczesnych wyciągów, w tym wyciągi kanapowe z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami​. ​ Zimowe szaleństwa na stoku i nie tylko! Otrzymacie profesjonalne szkolenie narciarskie połączone ze świetną zabawą. Dwa razy dziennie - kilkugodzinne zajęcia z instruktorami na najlepszych stokach, a dodatkowo program "apres-ski".

PROGRAM NARCIARSKI:
Stacje narciarskie: w czasie trwania ​obozu będziemy jeździć ​w najlepszych ​stacjach narciarskich​ w Polsce: w Białce Tatrzańskie​j​ ​​​na Kotelnicy, Kaniówce i Bani oraz na stokach w Czarnej Górze​ i ​Jurgowie​. Stacje te polecane​​ są​ zarówno​ przez turystów jak i naszych​ instruktorów.​ ​Ostateczny wybór stacji zależy ​od ​umiejętności uczestników, warunków pogodowych i logistycznych. Stacje mogą zostać zmienione przez instruktorów na inne w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub z innych ważnych przyczyn uniemożliwiających sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zajęć.
Grupa zaawansowana - przeznaczona jest dla tych, którzy samodzielnie i bezpiecznie jeżdżą z dużych stoków trasami o średniej trudności i bez problemu korzystają z wyciągów. Do dyspozycji wyciągi zależnie od umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych. Nauka jazdy freestyle, nauka ślizgów i skrętów, korekta błędów, dla bardziej zaawansowanych również skoków, trików oraz stylu alpine (szybkie zjazdy na krawędziach nart).
Czas jazdy - kilkugodzinne zajęcia na stoku rano plus jazdy popołudniowe i wieczorne. Zajęcia w formie ​minimum 30 godzin profesjonalnych trening​ów z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami. Nie zabraknie również czasu na luźną jazdę dla przyjemności, oczywiście także pod nadzorem instruktorów. W programie takżtakże jazda wieczorem, na oświetlonych stokach. Uczestnicy przez cały ten czas pozostają pod opieką instruktorów.
​Karnety (ski-passy) - zapewniamy pomoc przy zakupie ski-passów, aby dzieci nie traciły czasu na zajęciach i aby na pewno kupiły właściwy karnet. Cena zależna jest od ​aktualnego cennika danej ​stacji narciarskiej​ (ok. 390 zł za cały turnus).
Grupy szkoleniowe - zapewniamy wyjątkowo małe grupy szkoleniowe - zwykle 6-8 osób (maksymalnie do 10 osób). ​Każda grupa znajduje się pod opieką wykwalifikowanego instruktora. ​Instruktorzy ​na pierwszych zajęciach ​podzielą uczestników na grupy według stopnia zaawansowania - tak, aby każda grupa trenowała adekwatnie do swoich umiejętności.
Wypożyczenie sprzętu i pomoc w obsłudze - nasi instruktorzy pomagają wszystkim​ uczestnikom​ w dobraniu sprzętu, odpowiednim ustawieniu i ​zapięciu. Sprzęt (narty i buty​) jest wypożyczany jednorazowo na cały turnus za opłatą 200 zł. Kask najlepiej mieć własny​ (można jednak również wypożyczyć).​
Nocna jazda! - każda grupa doświadczy dodatkowej, pełnej wrażeń jazdy na oświetlonych stokach również wieczorem. Takie doświadczenie przyda się z pewnością nowym pasjonatom tego sportu. Sprawdź się na nocnej trasie zjazdowej!
Filmowanie postępów na stokach - dzięki nowym technologiom, każdy uczestnik będzie mógł przeanalizować swoją jazdę poprzez filmy nagrywane na bieżąco kamerą go-pro.
Video coaching - instruktor na podstawie nagrania przeanalizuje błędy i postępy każdego uczestnika oraz udzieli odpowiednich wskazówek.
Instruktorzy - wszyscy nasi instruktorzy są wykwalifikowani i posiadają odpowiednie uprawnienia. Większość z nich ma też dodatkowe wykształcenie i kursy (np. pierwszej pomocy przedmedycznej). To ludzie doświadczeni i sprawdzeni, dobierani także pod kątem umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą, są lubiani przez Uczestników, z nimi na pewno nie będziecie się nudzić!
Bezpieczeństwo - KOGIS jest jedynym organizatorem obozów, który patronuje akcji "Bezpiecznie na stoku". Tym samym wdrażamy na naszych obozach bezwzględne zasady bezpiecznego korzystania ze stacji narciarskich, wszyscy jeździmy w kaskach i po specjalnie wytyczonych trasach szkoleniowych. Jeździmy na stokach i wyciągach odpowiednich do umiejętności danych grup uczestników. Każdy uczestnik przechodzi szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i otrzymuje książeczkę akcji "Bezpiecznie na stoku".
Dowozy na stok - na każde zajęcia na stoku dowozimy uczestników busami lub autokarem.

APRES SKI CZYLI PROGRAM PO STOKU:
Spotkanie z Jakubem Kotem - byłym reprezentantem Polski w skokach narciarskich - prezentacja sprzętu, ciekawostki z branży, pamiątkowe zdjęcia, quiz wiedzy, poznanie skoków zza kulis. (Tylko w turnusach od 14 i od 21 stycznia 2017).
Koncert góralskiego zespołu - okazja do poznania zbójnickich tańców, góralskich instrumentów i wspaniałej muzyki Tatr połączona ze wspólną zabawą. (Tylko w turnusach od 28 stycznia, od 4 lutego, od 11 lutego i od 18 lutego 2017).
Lodowisko - czyli super zabawa dla każdego - nie trzeba umieć jeździć - chętnie Was nauczymy! W cenie również wstęp i wypożyczenie łyżew (można też zabrać swoje). Zimowe szaleństwo na lodzie!!!
Wycieczka do Zakopanego - wita Was stolica Tatr z uroczymi zakątkami, atrakcjami, góralskimi sklepikami, bogatą tatrzańską architekturą, zaprzęgami z końmi, oscypkami. Będzie czas na zakup góralskich pamiątek na Krupówkach.
Video coaching i gorąca czekolada - pokaz Waszych nagrań video ze stoków czyli wieczór filmowy z kubkiem kakao lub gorącej czekolady. Wasi instruktorzy na bazie filmików ze stoku z Wami w roli głównej omówią postępy w nauce i etapy treningu. A do tego - zapierające dech w piersiach filmy pokazowe ze zjazdów, ewolucji i skoków na nartach i desce. Podpatrzymy sztuczki i tricki zawodowców!
Góralska biesiada z pieczeniem kiełbasek - góralski klimat, zbójeckie tańce i harce - podczas wieczoru przy góralskim ognisku wybierzemy najsprytniejszego Janosika i najmilszą Marynę!
Tematyczna dyskoteka z niespodzianką - magia dźwięków i tańca - a temat przewodni imprezy Wy sami wymyślicie! Zapraszamy Was na prawdziwe szaleństwo przy muzyce i niespodziankę! Tego nie można przegapić!
Uroczyste zakończenie obozu​ - wielka​ i wzruszająca ​prezentacja zdjęć i pokaz filmów obozowych, a potem rozdanie pamiątkowych dyplomów.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
ZAKWATEROWANIE:

Wygodny pensjonat góralski przeznaczony tylko dla naszej grupy. Miejsce odwiedzane przez nas od dobrych kilku lat :) Przemili gospodarze, ciepła, rodzinna atmosfera, przepyszne jedzenie przygotowywane na miejscu. Obiekt jest o bardzo wysokim standardzie, ogrodzony, z dużym terenem rekreacyjnym, nad strumykiem. Pensjonat położony jest tylko o 5 minut jazdy od centrum Bukowiny Tatrzańskiej i 15 minut od centrum Zakopanego. Na uczestników czekają przytulne i eleganckie pokoje 2-5 osobowe z łazienkami. W obiekcie jest jadalnia w góralskim stylu, stół do ping-ponga, bilard, dart, sale do zajęć i ogrzewana narciarnia. Pensjonat znajduje się w spokojnej i bezpiecznej okolicy, z pięknymi widokami, niedaleko są wyciągi narciarskie (jeździmy do nich busem).

WYŻYWIENIE:
Pyszne posiłki to podstawa - od lat chwalimy kuchnię Gospodarzy! Smakowite dania przygotowane na miejscu: śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje, napoje do każdego posiłku, prowiant na drogę powrotną dla dzieci korzystających z dojazdu kolonijnego. Śniadania są w formie szwedzkiego stołu. Pierwszym posiłkiem w obiekcie jest ciepła obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim - śniadanie w dniu wyjazdu. Szefowa kuchni serwuje domowe, smakowite posiłki, ewentualną dietę dziecka proszę pisemnie zgłosić przy zapisie.

DLA RODZICÓW:
Dopilnujemy Waszych dzieci, tych młodszych i tych starszych też, aby miały na sobie czapki, rękawiczki, szaliki, ciepłe i suche ubrania, a nie miały przemoczonych nóg! W obiekcie mamy specjalną, cieplutką suszarnię.
Na stoku, i poza nim też, sprawdzamy każdorazowo ubiór i sprzęt, którego używają uczestnicy. Wszyscy muszą mieć kaski, a my już zadbamy o to, by były one odpowiednio dopasowane i zawsze zapięte.
Zapewniamy całodobową opiekę i maksymalne bezpieczeństwo podczas wszystkich zajęć. Dbamy o dobry humor uczestników. Na naszych obozach Uczestnicy nie mają czasu na tęsknotę i nudę! Rodzice otrzymują telefon kontaktowy do kierownika obozu. Czas kontaktu z dziećmi to pora po obiedzie.

CO ZABRAĆ NA OBÓZ?
Kask, przydadzą się też gogle chroniące oczy w razie padającego śniegu i wiatru. Proszę zabrać koniecznie czapkę mieszczącą się pod kask (cienką "pilotkę", "kominiarkę") i zawieszkę na karnet. Ponadto: czapkę, szalik, nieprzemakalne rękawiczki x2, zimową kurtkę sportową, nieprzemakalne spodnie, ciepły sweter, buty zimowe, przybory do mycia i ręcznik, klapki i strój kąpielowy, tenisówki, krem na mróz z filtrem UV, pomadkę do ust, odzież.
Z dokumentów proszę zabrać: ważną legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL, pieniądze na karnety i kieszonkowe (pieniądze można przechowywać u wychowawcy).

KORZYSTANIE Z TELEFONÓW
Na naszych obozach można mieć ze sobą telefony komórkowe. Natomiast przygotujcie się na to, że na korzystanie z nich na pewno nie będzie czasu - na zajęcia telefony wyłączamy, a najlepsza pora do kontaktu z domem to odpoczynek po obiedzie.

DOJAZD:
Dojazd własny 0 zł lub kolonijny za dopłatą. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Dojazd kolonijny odbywa się PKP lub autokarem/busem, dzieci są pod opieką opiekuna kolonijnego, muszą posiadać ważną legitymację szkolną (w razie jej braku do kosztów dojazdu należy doliczyć różnicę pomiędzy biletem ulgowym a biletem normalnym w dwie strony). Dojazdy kolonijne proponujemy z największych miast Polski, w terminach ich ferii:
Wrocław 190 zł, Opole 180 zł, Katowice 160 zł, Gdańsk 220 zł, Warszawa 200 zł, Łódź 190 zł, Bydgoszcz 200 zł, Toruń 200 zł, Koło 180 zł, Kutno 180 zł, Radom 180 zł, Kielce 170 zł, Kraków 150 zł, Poznań 200 zł. W przypadku niektórych odległych miast możliwy przejazd nocny. Dojazdy odbywają się pod warunkiem uzbierania wymaganej grupy chętnych z danej miejscowości.

Nasze obozy są zgłaszane w ogólnopolskiej bazie wypoczynku dzieci i młodzieży Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Firma posiada Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej. Signal Iduna oraz wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Bydgoszcz - - 200.00
Dojazd własny - - 0.00
Gdańsk - - 220.00
Katowice - - 160.00
Kielce - - 170.00
Koło - - 180.00
Kraków - - 150.00
Kutno - - 180.00
Łódź - - 190.00
Opole - - 180.00
Poznań - - 200.00
Radom - - 180.00
Toruń - - 200.00
Warszawa - - 200.00
Wrocław - - 190.00