Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Obóz młodzieżowy SURVIVAL Expert na Kaszubach

Miejsce: Pojezierze Kaszubskie -> Runowo
Zakwaterowanie: Pałac pod Bocianim Gniazdem
Wyżywienie: 3 x dzienne, serwowane są dania polskie i europejskie
Dojazd: PKP, busami lub autobusami rejsowymi
Profil: zimowiska survivalowe, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 12 do 17 lat
Symbol oferty: Z-21236

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną i instruktorską, realizację programu,materiały dydaktyczne, warsztatowe i rekwizyty potrzebne do zajęć, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie PZU (10 tys. zł).
Cena nie zawiera:
Dopłaty transportowej.

Lubisz szalone wyzwania z dawką adrenaliny? Chcesz należeć do elitarnej grupy SURVIVALOWEJ? Wybierz obóz młodzieżowy SURVIVAL Expert i zostań prawdziwym ekspertem sztuki survivalu i zdobądź niepowtarzalne odznaki sprawnościowe. Na naszym zimowisku poznasz tajniki przetrwania w lesie w ekstremalych warunkach, nauczysz się, jak przeżyć i naucz się trudnej sztuki bushcraft - u. Bądź jak Bear Grylls, przezwyciężaj swoje słabości!

Zimowisko Survival EXPERT odbędzie się  w Runowe na Kaszubach, w przepięknym leśnym i górzystym terenie, na terenie pięciohektarowego kompleksu wypoczynkowego, w skład którego wchodzi XVIII-wieczny Pałac pod Bocianim Gniazdem i stadnina koni certyfikowana przez PZJ.
Nasz ośrodek to nie tylko miejsce do bezpiecznego wypoczynku, ale przede wszystkim to ludzie - kadra, która sprawi, że przeżyjesz tu przygodę. Poznasz strategię i zdobędziesz umiejętności strzeleckie, rozwijanie tych umiejętności zapewni Tobie dostęp do pola paintbalowego, ścianki wspinaczkowej, mostów linowych, boisk sportowych, strzelnicy - czyli wszystkiego, czego potrzebujesz do świetnej zabawy.
Po dniu pełnym wyzwań odpoczniesz w jednym z przytulnych pokoi Pałacu pod Bocianim Gniazdem. Duże pokoje pozwolą Tobie i Twoim kolegom na długie wieczorne dzielenie się wrażeniami. W sali kominkowej pałacu weźmiesz udział w grach i zabawach animacyjnych, konkursach i dyskotekach. Sił na survivalowe przygody dostarczą pożywne i energetyczne dania serwowane przez naszą kuchnię.
Nowość - szkolenie z pierwszej pomocy na profesjonalnych Fantomach i szkolenie z Bushcraft - u.

Program Survival EXPERT  :
Poczuj się lepiej niż w wojsku i zdobądź niezwykłe odznaki survivalowe. Po prostu zostań Ekspertem sztuki przetrwania w życiu.

 • OGIEŃ! Czy wiesz, że możesz rozpalić ognisko bez ognia?! Razem z nasza kadrą nauczysz się rozpalania ogniska w lesie bez użycia zapałek i zapalniczki.
 • WODA! Czy wiesz, że można pić brudną wodę z rzeki?! Sam zrobisz filtr do wody, dzięki któremu możesz przetrwać w lesie nawet kilkanaście dni. Warsztaty z Bushcraf - u.
 • ALPINISTYKA! Czy wiesz, że dobrze zrobiony węzeł uratuje Tobie życie?! Wspinaj się na ściankę wspinaczkową, przejdź most linowy i poznaj techniki wiązania węzłów alpinistycznych i ratunkowych.
 • PIERWSZA POMOC! Czy wiesz, że najważniejsze są pierwsze 4 minuty przy ratowaniu życia?! Przy pomocy ratowników medycznych nauczysz się resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz dowiesz się, jak opatrywać rany z bandaża, który sam zrobisz oraz co to jest pozycja bezpieczna i przygotujesz rannego do przyjazdu służb medycznych. Zajęcia na profesjonalnych fantomach!
 • STRZELECTWO! Czy wiesz, że prędkość wystrzału z paintballa wynosi około 330 km/h?! Prawdziwi mistrzowie paintballa pokażą ,  jakie są rodzaje markerów, jak odpowiednio strzelać z paintballa, wiatrówki czy też łuku i jest to bezpieczne.(200 kul na os) - zajęcia na największym i najnowocześniejszym na Pomorzu Poligonie Paintballowym POLIGON DELTA
 • MASKOWANIE! Czy wiesz, że najlepiej kamuflującym się zwierzęciem  jest gekon liścioogonowy?! Poznaj techniki maskowania polskiej armii i nie daj się odnaleźć wśród lasów. Warsztaty Bushcraft
 • OBOZOWISKO! Czy wiesz, że szałas zbudowany z gałęzi potrafi wytrzymać ulewę deszczu?! Znajdź w lesie kamienie, gałęzie, liście oraz wszystko to,  co jest pod ręką i zbuduj nieprzemakalny szałas.

Zakwaterowanie:
Holiday Camp
Ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny kompleks położony na pięciu hektarach. Goście mogą korzystać z  przypałacowego parku z fontanną i mostów linowych, boisk siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego.

Noclegi

 • Pałac jest  XVIII-  wiecznym  dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem;  przestronnych pokoi: 3,4,6,7- osobowych. (z łóżkami, szafami, szafeczkami stolikami, oraz łazienkami) ;  sali zajęciowej i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest monitorowany.

Kuchnia:
W stylowej jadalni, 3 x dzienne, serwowane są dania polskie i europejskie. Jeżeli jesteś wegetarianinem, to mów śmiało, kuchnia zadba też o ciebie. Tu zawsze będziesz mógł  przyjść po dokładkę i gorącą herbatę!!!

Świadczenia:

 • wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną i instruktorską,
 • dobrą zabawę i bezpieczną realizację programu z zakresu survivalu dostosowaną do warunków pogodowych,
 • gry i zabawy integracyjne, materiały dydaktyczne, warsztatowe i rekwizyty potrzebne do zajęć
 • wspinaczkę linową na ściance i mostach linowych,
 • zakwaterowanie: budynek ogrzewany, pokoje od 3 do 8 os z łazienkami,
 • wyżywienie - 3 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną,
 • wykwalifikowana kadra opiekuńcza, medyczna i instruktorska,
 • ubezpieczenie PZU (10 tys. zł),

Transporty Przyjazd samodzielnie od godz. 17:00, odbiór do godziny 11.00.
TRANSPORT za dopłatą odbywać się będzie PKP, busami lub autobusami rejsowymi przy min. 5 os. z danego miasta, pod opieką wykwalifikowanego konwojenta. Organizator zastrzega sobie  możliwość wyjazdu w dniu poprzedzającym imprezę, przesiadek zmiany rozkładu jazdy, oraz środka transportu. W przypadku nie zebrania odpowiedniej ilości osób organizator może zaproponować inne miejsce wsiadania lub dojazd własny. Szczegóły miejsc zbiórek oraz godziny i daty wyjazdów podane zostaną na tydzień przed obozem.

Zabierz ze sobą: Wygodne i ciepłe rzeczy; dres, rajstopy lub odzież termiczną; czapkę na głowę lub opaskę; kurtkę zimową; kamizelkę; lub bluzę ciepłą, buty zimowe za kostkę (mogą być kalosze ocieplane); trampki; rękawiczki 2 pary; przybory toaletowe; krem do rąk.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Gdańsk - - 100.00
Gdynia - - 100.00
Iława - - 160.00
Katowice - - 200.00
Koszalin - - 100.00
Kraków - - 200.00
Leszno - - 160.00
Łódź - - 160.00
Opole - - 180.00
Poznań - - 160.00
Reda - - 100.00
Sławno - - 100.00
Słupsk - - 100.00
Stargard - - 160.00
Szczecin - - 160.00
Warszawa - - 160.00
Włocławek - - 160.00
Włoszczowa - - 180.00
Wrocław - - 180.00