Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Młodzieżowy obóz snowboardowy na Słowenii

Miejsce: Alpy Julijskie -> Bled
Zakwaterowanie: Hotel Krim Ljubljanska cesta 7, 4260 Bled, Słowenia
Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
Dojazd: Autokarem turystycznym.
Profil: obozy snowboardowe, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 12 do 18 lat
Symbol oferty: Z-21293

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie. Wyżywienie. Transport. Ubezpieczenie: Signal Iduna. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu. Opłata klimatyczna.
Cena nie zawiera:
Dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży oraz kosztu karnetu. Wypożyczenia sprzętu.

Młodzieżowy obóz snowboardowy adresowany do wszystkich, którzy chcą polepszyć, rozwinąć swoje umiejętności jazdy na desce. Zajęcia na stoku odbywać będą się w wymiarze min. 4,5 h/ dziennie pod opieką wychowawcy/ licencjonowanego instruktora. W trakcie zajęć planujemy krótkie przerwy z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku. Koszt lunchu to ok. 12- 15 EUR (jedzenie + napój). Zapewniamy codzienny dowóz do tras narciarskich. Dodatkowo po zajęciach na stoku realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny, zajęcia teoretyczne z zakresu wiedzy narciarskiej i snowboardowej, ABC serwisowania sprzętu i wiele innych bardzo ciekawych propozycji spędzania czasu między zajęciami na stoku.

PRZYKŁADOWY PROGRAM OBOZU
Dzień przyjazdu
: Informacje organizacyjne oraz omówienie zasad zachowania bezpieczeństwa na stoku, ustalenie programu wizyt w poszczególnych miejscowościach, zapoznanie obozowiczów z dekalogiem snowbordowo-narciarskim, sprawdzenie przez instruktorów ustawień sprzętu narciarskiego i snowboardowego uczestników obozu.
Dzień 2: Vogel Ski Center. Sprawdzenie umiejętności narciarskich/snowboardowych obozowiczów, podział na grupy pod względem poziomu zaawansowania, szkolenie narciarskie/snowboardowe. Podstawy zakresu nauczania według programu SITS/ PZN. Wieczorem apre ski - zapoznanie z zasadami regulacji oraz konserwacji sprzętu snowboardowego oraz narciarskiego (ostrzenie, smarowanie, regulacja, przygotowanie sprzętu do sezonu, właściwy dobór sprzętu).
Dzień 3: Krvavec Ski Center. Doskonalenie umiejętności snowboardowo/narciarskich, jazda szkoleniowa z videofilmowaniem. Po zajęciach na stoku spacer po miejscowości Bled, a dla chętnych wizyta w Wellnes Ziva. Wieczorem -omówienie nagrań z zajęć na stoku.
Dzień 4: Kranjska Gora Ski Center. Doskonalenie umiejętności snowboardowo-narciarskich na stokach kolejnego ośrodka, wieczorem dyskoteka oraz zajęcia rozciągające, kompensacyjne.
Dzień 5: Cerkno Ski Center. Doskonalenie zdobytych umiejętności, pierwsze próby jazdy w „snow-parkach”, po zajęciach popołudnie z grami sportowymi na konsoli, a dla chętnych wieczorne wyjście na lodowisko.
Dzień 6: Kanin-Sella Nevea Ski Center. Szkolenie i doskonalenie umiejętności narciarsko-snowboardowych, konkurs jazdy szybkościowej „demon prędkości”, po zajęciach na stoku quiz z wiedzy na temat sportów zimowych, a dla chętnych wycieczka do Zamku Bled.
Dzień 7: 3 Leandereck Ski Center. Szkolenie narciarskie i snowboardowe w grupach, konkurs jazdy technicznej z nagrodami, filmowanie przejazdów na stoku, kontynuacja zajęć „freeridowych” i „freestylowych”, podsumowanie zajęć. Wieczorem: analiza video z przejazdów na stoku, wręczenie nagród dla najlepszych narciarzy i snowboardzistów, przekazanie informacji dotyczących powrotu oraz dyskoteka.
Dzień 8: Po śniadaniu wyjazd z hotelu

Program fakultatywny

  • Wellness Ziva – ok. 10 EUR,
  • Wyjście na łyżwy – ok. 10 EUR,
  • Wizyta w Zamku Bled – ok. 6 EUR.

Jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych północnozachodniej Słowenii, położona nad malowniczym jeziorem Bled - u podnóża Alp Julijskich. Bled jest usytuowane ok. 45 km od granicy z Włochami i Austrią. Z racji swojego położenia jest to idealne miejsce na wyjazdy narciarskie. Podczas naszego obozu będziemy jeździć na nartach w sześciu różnych kurortach (Kranjska Gora, Krvavec, Vogel, Cerkno, Kanin-Sella Nevea oraz 3Laendereck), trzech różnych państwach (Słowenia, Austria, Włochy). Przy odrobinie szczęścia oraz dobrej pogody, podczas jazdy na stoku zobaczymy niesamowity widok Morza Adriatyckiego. W miejscowości Bled "czekają" na nas między innymi: Wellness Ziva, Zamek Bled oraz lodowisko.

Zakwaterowanie: 7 noclegów. Hotel Krim *** w miejscowości Bled. Pokoje 2-,3-,4-osobowe z łazienkami i TVSat. W hotelu: darmowe Wi-Fi, tenis stołowy, dyskoteka, restauracja.

Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu.

Informacje praktyczne
Cena karnetu: młodzież poniżej 15 roku życia – 85 EUR/6 dni, osoby między 15, a 19 rokiem życia – 113 EUR/6 dni. Wypożyczenie kompletu sprzętu narciarskiego/snowboardowego: ok. 30 EUR/ dzień. Sugerowane kieszonkowe: ok. 100 EUR (nie dotyczy kosztu karnetu). Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które rozpoczynają naukę jazdy na nartach/snowboardzie. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia programowe oraz uzupełniające mogą ulec modyfikacji. Na obóz należy zabrać ze sobą paszport/dowód osobisty, wypełnioną kartę kwalifikacyjną, kask ochronny, który jest obowiązkowy poniżej 18 roku życia, strój kąpielowy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany ceny karnetów wprowadzone przez ośrodki narciarskie.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa Parkingi przy restauracjach McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży 01:30 23:30 100.00
Turnus: 08.02 - 17.02; wyjazd następnego dnia po rozpoczęciu turnusu; powrót dzień przed zakońćzeniem turnusu
Dojazd Własny 15:00 10:00 0.00
Katowice ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu 03:30 21:30 100.00
Turnus: 08.02 - 17.02; wyjazd następnego dnia po rozpoczęciu turnusu; powrót dzieńprzed zakońćzeniem turnusu
Łódź ul. Kątna 1, Stacja Paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1) 22:30 02:30 130.00
Turnus: 08.02 - 17.02;
Opole ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja) 02:30 22:30 100.00
wyjazd następnego dnia po rozpoczęciu turnusu; powrót dzień przed zakońćzeniem turnusu
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1 23:55 01:00 100.00
Turnus: 08.02 - 17.02;
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 19:30 05:30 150.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 00:30 00:30 100.00
wyjazd następnego dnia po rozpoczęciu turnusu;