Zimowiska, Ferie Zimowe

Obozy snowboardowe

Młodzieżowy obóz narciarsko-snowboardowy

Poniższa oferta pochodzi z katalogu Zima 2023/2024. Oferty wyjazdów na sezon zimowy 2024/2025 pojawią się już we wrześniu 2024 roku.

Młodzieżowy obóz narciarsko-snowboardowy w Alta Valtellina to prawdziwa perła dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, pragnących odkryć malownicze doliny Lombardii, doskonałe trasy narciarskie i autentyczną włoską atmosferę. W ramach programu Ski Safari, uczestnicy będą mieli okazję szusować na stokach takich ośrodków jak Livigno i Bormio, a także doświadczyć relaksu w termach i zakupów w luksusowych sklepach wolnocłowych.

Livigno zachwyci największym w regionie wyborem tras, snowparkiem Mottolino i możliwościami zakupów duty free, Bormio zaoferuje szerokie trasy wokół góry Cima Bianca, a Santa Caterina i Cima Piazzi-San Colombano uzupełnią ofertę mniejszymi, ale urokliwymi ośrodkami. W sumie, ponad 200 km tras, 65 nowoczesnych wyciągów i niezapomniane chwile wśród alpejskich szczytów czekają na uczestników obozu w Alta Valtellina.

Zakwaterowanie:
Hotel Milano***
Wyżywienie:
2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa + bufet sałatkowy, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni włoskiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji.
Dojazd:
Autokarem lub pociągiem, mikrobusem.
Wiek:
od 13 do 19 lat
Symbol oferty:
Z-29094
zimowiska - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00

Program i opis oferty

Ski Safari w narciarskim raju - Alta Valtellina! Relax & Fun na stokach wśród alpejskich szczytów zarówno dla wytrawnych narciarzy jak i dla amatorów chcących doświadczyć nowych przygód, a do tego relaks w termach i zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych w Livigno. Uzależniony od zimowych widoków? Jedź z nami odpocząć od szkolnych ławek w ferie!

PROGRAM:
Alta Valtellina - malownicza dolina w Lombardii nieopodal granicy ze Szwajcarią, rozsławiona przez popularne ośrodki narciarskie takie jak Bormio i Livigno. Region Alta Valtellina oferuje niepowtarzalną włoską atmosferę, mistrzowskie, świetnie przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 200 km, 65 nowoczesnych wyciągów, chwile relaksu w wodach termalnych.

Szusować będziemy w 4 ośrodkach:

 • Livigno - jeden z najlepszych ośrodków w regionie, oferujący aż 115 km tras, zakupy duty free i jeden z największych snowparków w Europie Mottolino Snow Area, który przyciąga wielu riderów.
 • Bormio - będące sercem doliny, oferuje 50 km wspaniałych, szerokich tras wokół góry Cima Bianca, alpejskiego 3-tysięcznika. Znajdziemy tutaj trasy zarówno dla wymagających (20 km tras czarnych) jak i dla mniej wymagających amatorów białego szaleństwa (20 km tras czerwonych i 10 km niebieskich). Najbardziej spektakularne tutejsze odcinki to: legendarne Stelvio - trasa zawodów Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn, uważana za jedną z najtrudniejszych technicznie na świecie, liczy 3230 m i różnicy poziomów 1010 m, a zawodnicy osiągają tutaj prędkość ponad 100 km /h! Betulle i Valbella - dla zwolenników adrenaliny. Cima Bianca - Bormio - najdłuższy, 8 km zjazd o różnicy poziomów 1787 m
 • Santa Caterina - nieco mniejszy od swoich poprzedników ośrodek oferujący 35 km tras, ale dolną stację kolejki Plaghera, która wwiezie nas na Cresta Sobretta, mamy zaledwie 450 metrów od hotelu Milano, w którym wypoczywamy ! Po dotarciu na szczyt na wysokości ponad 2800 m n.p.m. można zjechać na nartach aż do samego centrum Santa Caterina.
 • ima Piazzi-San Colombano - ośrodek sąsiadujący z Bormio, oferujący 25 km tras. Pomimo małego obszaru, cieszy stosunkowo krótkimi kolejkami i piękną panoramą.

Łączne długości tras: trasy trudne - 31 km, trasy średnie - 131 km, trasy łatwe 63 km

NA STOKU
Codzienna jazda w ferie na nartach lub snowboardzie po świetnie przygotowanych trasach, dwa poziomy zaawansowania (średnio zaawansowany i zaawansowany) i wszystko w relaksującej atmosferze dobrej zabawy w skrócie RELAX & FUN!

Kadra zadba o dobrą i bezpieczną zabawę oraz luz na stoku pamiętając, aby każdy wrócił z uśmiechem na twarzy i powiedział, było EKSTRA!

2 godzinne szkolenia na stoku. Kadra zapewnia każdego dnia na stoku ok. 2 godzinne zajęcia z jazdy na nartach lub snowboardzie dzieląc się swoją wiedzą instruktorską i pasją do białego szaleństwa! Z pewnością poprawicie swoją technikę lub nauczycie się czegoś nowego. Resztę czasu na stoku spędzacie poruszając się po ustalonych trasach z kadrą pozostając z nią w stałym kontakcie. Nasza kadra swoim czujnym okiem zadba o Wasze bezpieczeństwo i dobrą zabawę do końca wyjazdu.

Każdy jeździ w grupie według swoich umiejętności

 • Średnio zaawansowana - zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na luzie doskonalisz jazdę na łagodnych czerwonych trasach, nawet na czarnych chociaż czujesz, że ciągle się uczysz!
 • Zaawansowana - jesteś doskonałym narciarzem/snowboardzistą, który potrafi jeździć wszędzie i w każdych warunkach. Robisz to wyśmienicie, stylowo i technicznie.

APRES SKI

 • zimowy chillout
  Poza stokiem też można fajnie spędzić czas! Wieczorem ładujemy baterie na następny dzień jazdy po stokach, chillujemy i spędzamy czas w grupie! Pomysłowi wychowawcy grup zajmą się zorganizowaniem dla Was alpejskiego chillu, pomogą wstydliwym się zintegrować, a rozrywkowym pokażą jak rozkręcić się jeszcze bardziej.
 • relaks w Bormio Terme
  Dla odprężenia i regeneracji po dniu spędzonym na stoku, dla nowych pokładów energii! Polecamy pobyt w gorących źródłach termalnych, a w szczególności w zewnętrznych basenach z widokiem na majestatyczne, ośnieżone górskie szczyty.
  Wstęp dodatkowo płatny ok. 30 Eur/os lub ok. 23 Eur/os (dla osób w wieku 13-15 lat) za 2,5 godzinny pobyt.
 • popołudnie w Livigno
  Livigno to jedna z ulubionych młodzieżowych miejscówek, Ty też tam będziesz. Po wypięciu nart czekają Cię zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych.

TRANSPORT:

 • 1 dzień - wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy/Niemcy, Austrię, Szwajcarię
 • 2 dzień - przyjazd do hotelu ok. godz. 18:00-18:30*, zakwaterowanie, obiadokolacja
 • 3-8 dzień - wypoczynek we Włoszech: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy integracyjne, wyjście na dyskotekę
 • 9 dzień - wykwaterowanie, śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 6:30-7:00*, przejazd przez Włochy, Szwajcarię, Austrię, Czechy/Niemcy
 • 10 dzień - przyjazd do Polski wg. rozkładu jazdy

* przejazd i godziny przyjazdu/wyjazdu do/z ośrodka w zależności od turnusu

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

INFORMACJE DODATKOWE
UWAGA:
Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki.
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.120 - 150 EUR.

 • Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.
 • Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + imprezy fakultatywne + posiłki tranzytowe. Dodatkowo wymagana jest kwota 10, 50 EUR/os (taksa klimatyczna). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,6 PLN.
 • Planowana liczba uczestników na obozie ok. 40 osób.
 • Obowiązuje ograniczenie bagażu
 • Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

ZAKWATEROWANIE:
Hotel Milano*** - rodzinny hotel położony zaledwie 450 m od najbliższego wyciągu w Santa Caterina di Valfurva i ok. 12 km od stoków w Bormio. Na terenie hotelu, do dyspozycji Gości znajduje się: restauracja, hol z częścią wypoczynkową, sala telewizyjna z kominkiem, przechowalnia nart.
Zakwaterowani będziecie w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę i TV.

CO JEMY:
2 posiłki dziennie: (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa + bufet sałatkowy, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni włoskiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji. Pierwszy posiłek: obiadokolacja pierwszego dnia pobytu w hotelu Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu w hotelu.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Lublin Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) 18:00 08:00 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Białystok Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy McDonalds) 15:30 09:30 200,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Częstochowa Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 23:00 03:00 120,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Dojazd własny Zgodnie z ofertą 0,00 zł.
Gdańsk Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 16:30 09:30 200,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Głogów Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 20:45 04:15 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3), McDonalds 18:15 06:45 200,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Katowice Sosnowiec, parking przy ul Kresowej 23:45 02:00 100,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Koszalin Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) 15:00 10:00 250,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Legnica Stacja Paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 róg Domeyki 21:45 03:15 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Łódź A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku Katowic 21:00 05:00 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Nisko Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1 (przy DK19) 19:30 06:30 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Olsztyn Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) - okolice węzła Olsztyn Południe 15:00 10:00 250,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Opole Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (za rondem w kierunku A4) 21:30 03:30 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Piotrków Trybunalski Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 21:45 04:15 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Płock Stacja paliw Orlen, ul. Wyszogrodzka 123 (przy Mc Donalds) 15:30 09:30 180,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Polkowice Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50 21:15 03:45 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Przystanek Dodatkowy Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 00:00 100,00 zł.
Radom S7 MOP Zakrzew Wschód, kierunek Warszawa 15:30 09:30 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Rzeszów Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46 20:45 05:15 140,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Słupsk Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a 14:00 12:00 250,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO3 Terminy: MIO3
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 17:15 07:45 200,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Warszawa Parking Stadion Narodowy - pomiędzy PKP Warszawa Stadion a ul. Zieleniecką 18:00 07:00 160,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
Wrocław Bielany Wrocławskie - Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut) 23:00 02:00 100,00 zł.
Uwagi: Terminy: MIO1, MIO2 Terminy: MIO1, MIO2
 1. 1 * U12-UNIQA Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP: 140.00 PLN
  Pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych poza granicami Polski, które nie są zawarte w standardowym ubezpieczeniu UNIQA Kontynenty do kwoty 20.000 EUR.
 2. Program narciarski – poziom średnio zaawansowany: bez dopłaty
  Program narciarski – poziom średnio zaawansowany - (dla zaczynających poszukiwania wyzwań na stoku), dedykowany jest osobom, które czują się już w miarę swobodnie na stoku i radzą sobie na nim całkiem nieźle. Prowadzą narty równolegle, kontrolują tor jazdy, panują nad prędkością na bardziej stromych fragmentach, płynnie skręcają, potrafią zahamować w nagłych sytuacjach jednak technika jazdy wymaga dopracowania. Samoobsługa wyciągów to żaden problem, swobodnie korzystają z różnych rodzajów wyciągów i krzesełek na różnych trasach. Teren nie stanowi przeszkody, poradzą sobie na pofałdowanych obszarach, na niewielkich nachyleniach i załamaniach terenu. Ostateczny przydział do grupy według stopnia zaawansowania zależeć będzie od instruktora po zweryfikowaniu umiejętności na pierwszych zajęciach.
 3. Program snowboardowy – poziom zaawansowany: bez dopłaty
  Program snowboardowy – poziom zaawansowany - (dla mistrzów), dedykowany jest osobom, które na desce czują się pewnie i doskonale kontrolują zaawansowane techniki skręcania, w tym dynamiczne carvingi, skręty na krawędziach i swobodne zmiany kierunku. W trudnych warunkach terenowych czują się jak ryba w wodzie, mają opanowane strome stoki, wąskie korytarze i tereny z przeszkodami. Freestyle to Ich drugie imię - skoki, obroty i ewolucji na parkowych strefach. Śmiało poruszają się na switchu, demonstrując zaawansowaną umiejętność. Zaś jeśli trzeba zwolnić, doskonale znają i stosują techniki hamowania, zapewniając kontrolę i bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom. Ostateczny przydział do grupy według stopnia zaawansowania zależeć będzie od instruktora po zweryfikowaniu umiejętności na pierwszych zajęciach.
 4. Program narciarski – poziom zaawansowany: bez dopłaty
  Program narciarski – poziom zaawansowany – (dla ekspertów), dedykowany jest osobom, które na nartach czują się pewnie i potrafią nad nimi zapanować. Doskonale władają zaawansowanymi technikami skręcania, osiągając pełną kontrolę nad równoległymi skrętami oraz carvingiem. Potrafią dostosować promień skrętu do terenu i prędkości. Opanowały zjazd po stokach o dużym nachyleniu, wykazując pewność i precyzję. Freestyle to ich pasja - skoki, rotacje i ewolucje w parkach narciarskich. Zaś jeśli trzeba zwolnić, doskonale znają i stosują techniki hamowania, zapewniając kontrolę i bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom. Ostateczny przydział do grupy według stopnia zaawansowania zależeć będzie od instruktora po zweryfikowaniu umiejętności na pierwszych zajęciach.
 5. Program snowboardowy – poziom średnio zaawansowany: bez dopłaty
  Program snowboardowy – poziom średnio zaawansowany – (dla gotowych na bardziej wymagające wyzwania na desce), dedykowany jest osobom, które skręcają precyzyjnie i dynamicznie, płynnie manewrują na różnych terenach, panują nad prędkością na bardziej stromych fragmentach, jednak technika jazdy wymaga dopracowania. Teren nie stanowi przeszkody i poradzą sobie bez względu na warunki śniegowe głęboki śnieg, ubity śnieg czy lód utrzymując przy tym równowagę i kontrolę nad deską. Ostateczny przydział do grupy według stopnia zaawansowania zależeć będzie od instruktora po zweryfikowaniu umiejętności na pierwszych zajęciach.
Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.