Zimowiska, Ferie Zimowe

Tatry i Podhale

Zakopane - Zimowisko - pierwsze kroki z nartami - Karnet w cenie!

Nasze Zimowisko - pierwsze kroki z nartami zaprasza najmłodszych miłośników białego szaleństwa, aby w atmosferze zabawy odkryli uroki narciarstwa i korzyści płynące ze sportowego stylu…

 • Profil i wiek:

  Zakopane
  od 6 do 12 lat
 • Terminy:

 • Transport:

  Autokar turystyczny, bus lub pociąg.
 • Zakwaterowanie:

  Willa Wiktoria 2, ul. Harenda 11e; 34-500 Zakopane
 • Wyżywienie:

  Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja.

Góry, które koniecznie warto zobaczyć!

Tatry to najwyższe pasmo Karpat, a także najwyższe góry pomiędzy Alpami a Uralem i Kaukazem. Ich powierzchnia wynosi 785 km2, z czego jedynie 22% leży w Polsce - pozostałe 78% znajduje się na Słowacji. Z kolei Podhale to region kulturowy w południowej Polsce, leżący w północnej części Tatr w dorzeczu górnego Dunajca; pozostałe trzy regiony etnograficzne to Spisz, Orawa i Liptów położne po stronie słowackiej. Region Tatr i Podhala to jedne z najbardziej malowniczych gór w Polsce, których wrażenie wypiętrzenia potęgują sąsiadujące ze szczytami głębokie kotliny: od zachodu i północy Obniżenie Orawsko-Podhalańskie, od wschodu i południa Obniżenie Liptowsko-Spiskie, a różnica wysokość pomiędzy nimi może sięgać nawet 2 km.

Tatry dzielą się na: Tatry Zachodnie, których najwyższym szczytem jest Bystra (2248 m n. p. m.), a po stronie polskiej Starorobociański Wierch (2176 m n. p. m.), Tatry Wysokie, których najwyższym szczytem jest Gerlach (2655 m n. p. m.), po polskiej stronie szczyt graniczny północno-zachodni wierzchołek Rysów (2499 m n. p. m.) i  Tatry Bielskie i ich najwyższy szczyt Hawrań (2152 m n. p. m.) położony całości na Słowacji.

Wybierając wakacyjny urlop oraz letnie kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w Tatrach i na Podhalu możemy zwiedzić wiele znanych szczytów  granicznych, takich jak: Rysy (2499 m n. p. m.), Kasprowy Wierch (1987 m n. p. m.), Świnica (2302 m n. p. m), Czerwone Wierchy ( 2 122 m n. p. m.)  oraz szczyty całkowicie znajdujące się po stronie polskiej, jak najwyższy szczyt polskich Tatr Kozi Wierch (2291 m n.p.m.), słynny Giewont (1894 m n.p.m.), Mnich (2068 m n.p.m.) czy Kościelec (2155 m n.p.m.).

Tatrzańskie krajobrazy, które zapierają dech w piersi

Tatry i Podhale to region w Polsce o niesamowitych walorach krajobrazowych. Nie tylko zobaczymy tu skąpane we mgle górskie wierzchołki pokryte śnieżną czapą z zieleniejącym u podnóża smrekowym lasem. Ogromną popularnością cieszą się  także zjawiskowe jaskinie, których do tej pory odkryto aż 857. Po stronie polskiej dostępne dla turystów są: system Jaskiń Pawlikowskiego (Jaskinia Mylna, Jaskinia Obłazkowa i Jaskinia Raptawicka), Smocza Jama, Jaskinia Mroźna, Jaskinia Dziura.

W Tatrach odnajdziemy także bardzo rozbudowany system wodny. Nie tylko występują tam rzeki, ale i w trakcie wyjazdów na kolonie i obozy urzekną nas także licznie występujące na szlakach rwące potoki i wodospady, które urozmaicają tereny leśne. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia są oczywiście jeziora tatrzańskie nazywana potocznie stawami. I tak najpiękniejsze krajobrazy rozpościerają się z Morskiego Oka oraz z Doliny Pięciu Stawów, w których odnajdziemy najdłuższe i najgłębsze jezioro tatrzańskie, czyli Wielki Staw Polski oraz największy wodospad tatrzański Siklawa, który ma aż 70 m wysokości.

Letnie kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w Tatrach i na Podhalu to również wymarzona okazja, aby zwiedzić podhalański krajobraz pełen rozległych pól i pastwisk, na których spotykać można całe stada owiec i baranów. W okresie letnim możemy tam odnaleźć także wiele unikalnych górskich roślin i kwiatów, które porastają zielone łąki. Będąc w Tatarach, nie można nie zakochać się w góralskiej kulturze, tradycji, muzyce i potrawach unikalnych na skalę Polski. 

Warto zobaczyć

Wybierając się na wakacyjny wypoczynek oraz kolonie i obozy w Tarach i na Podhalu nie sposób nie odwiedzić ich stolicy, którą jest słynne Zakopane. To tam przejdziemy się na spacer po Krupówkach, kupimy pamiątki, zjemy oscypka z żurawiną czy wstąpimy na góralski posiłek do góralskich karczm. Tak naprawdę nie sposób zliczyć wszystkich atrakcji, które czekaj nas w Zakopanem, z pewnością jednak trzeba zobaczyć m.in.:

 • Dolinę Chochołowską i Dolinę Kościeliska,

 • Tatrzański Park Narodowy,

 • Morskie Oko,

 • Giewont,

 • Dolinę Pięciu Stawów Polskich,

 • Muzeum Oscypka,

 • Muzeum Stylu Zakopiańskiego,

 • Dom do góry nogami.

Pamiętajmy jednak, że Tatry i Podhale to nie tylko góry i Zakopane, ale liczne miejscowości położone u podnóża gór, które cechują się unikalną góralską zabudową i zabytkami pełnymi bogatej historii, wiele atrakcji dla dzieci, termy i wiele innych. Kolonie i obozy w górach to okazja, aby zwiedzić najbardziej znane miasta regionu, jakimi są m.in.: Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, Niedzica, Poronin, Witów, Chochołów, Czarny Dunajec, Murzasichle, Gliczarów Górny czy Ząb i po prostu się w nich zakochać.

Tatry i Podhale to jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce. To tam odnajdziemy najwyższe szczyty polskich gór, wspaniałą tatrzańską przyrodę i górskie krajobrazy z widokami na malownicze stawy. Wybierając się tam na kolonie i obozy lub wakacyjny urlop możemy skąpać się w słońcu na zielonych halach czy zajrzeć do słynnych schronisk i bacówek. Region ten słynie z malowniczych miasteczek z góralskimi chatami, góralskich kolorowych strojów, góralskiej gwary i przepysznych potraw. Ilość atrakcji, które możemy odnaleźć w Tatrach i na Podhalu, jest doprawdy niezliczona, dlatego już teraz pora zaplanować swój wyjazd i samemu zobaczyć je na własne oczy!