Zimowiska, Ferie Zimowe

Bachorze – w stronę Borów Tucholskich i Jeziora Charzykowskiego

Bachorze położone jest w województwie pomorskim 15 km od Chojnic. Ta letnia osada znajduje się na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego, w którym można podziwiać unikatowe gatunki roślin i zwierząt, a także wiele malowniczych jezior, z których największe i najgłębsze to Jezioro Charzykowskie. A zatem Bachorze to interesujące miejsce na kolonie i obozynad jeziorami; żeglarskie i windsurfingowe, ponieważ jezioro jest doskonale zagospodarowane turystycznie, a w każde lato odbywają się tam imprezy żeglarskie, regaty oraz przegląd piosenki żeglarskiej. Warto także zauważyć, że Bachorze położone jest także w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, czyli jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Czyste lasy, świeże powietrze, dzika przyroda oraz cisza i spokój, które odnajdziemy w Bachorzu to doskonała okazja dla miłośników wędrówek pieszych i rowerowych, którzy spędzają tam letnie wakacje.

Co warto zobaczyć w Bachorzu i okolicy?

Choć Bachorze stanowi niewielką wieś, to jej malownicze położenie bezpośrednio nad Jeziorem Charzykowskim oraz bliskość dzikich lasów z pewnością nie pozwoli nudzić się wszystkim tym, którzy wybrali letnie kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w tym regionie. W okolicy Bachorza znajdują się także inne ciekawe atrakcje, do których możemy dotrzeć pieszo lub środkami transportu. Są to m.in.:

  • przystań w Bachorzu;
  • pomnik przyrody dąb szypułkowy o obwodzie 395 cm w Borach Tucholskich;
  • Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach;
  • rynek z ratuszem oraz Brama Człuchowska w Chojnicach;
  • czerwony Szlak Kaszubski im. Juliana Rydzkowskiego z Chojnic do Wiela.

Bachorze to niewielka kaszubska wieś, która wita turystów przepięknymi krajobrazami, ciszą i spokojem. Niewątpliwą atrakcją osady jest Jezioro Charzykowskie idealne do kąpieli, żeglugi i windsurfing oraz bliskość Borów Tucholskich, które oferują wiele ścieżek pieszych i rowerowych oraz pozwalają odetchnąć czystym powietrzem wśród dzikiej przyrody. Bachorze to bardzo interesujące miejsce na mapie Polski, dlatego chętnie są tam organizowane wakacje dla dzieci i młodzieży pełne licznych atrakcji i z mnóstwem aktywności, które pozwolą ich uczestnikom zapomnieć, co to nuda.