Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowisko narciarskie w Czechach - Skipass w cenie!

Miejsce: Lipno -> Frymburk-Kovarov
Zakwaterowanie: Pensjonat Kovářov
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie, dwudaniowa obiadokolacja z deserem.
Dojazd: Autokarem, PKP lub busem
Profil: kolonie dla dzieci, obozy narciarskie, zimowiska zagraniczne
Wiek uczestników: od 7 do 13 lat
Symbol oferty: Z-21233

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
zakwaterowanie, wyżywienie, karnet narciarski, szkolenie, opiekę kadry, transport autokarem, program, serwis, miejscową opłatę klimatyczną, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera:
dojazdu z niektórych miast, wypożyczenie sprzętu.

Zimowisko narciarskie w Czechach zaprasza na wspaniałą zimową przygodę jeżdżąc w malowniczo położonym ośrodku narciarskim w Czechach, na doskonale przygotowanych trasach. Bardzo bogaty program! Skipass w cenie!

Zimowisko w Czechach w okolicach Lipna (Frymburk-Kovářov) organizowane jest dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Każdy znajdzie tam dla siebie odpowiednie trasy i wyciągi. Lipno, Frymburk: miejscowości rekreacyjne położone w Czechach w paśmie Gór Szumawskich nad największym w Czechach zbiornikiem wodnym powstałym w wyniku spiętrzenia Wełtawy. Przepiękne krajobrazy, w pobliżu znakomicie przygotowane, różnorodne trasy, wyciągi dostosowane do potrzeb każdego. Odwiedzimy też czeskie miasto Krumlow - perłę południowych Czech - wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pensjonat Kovářov w miejscowości Frymburk-Kovářov położony około 12 km od Lipna. Pensjonat, który zaskoczy Cię nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także miłą i rodzinną atmosferą. Ładnie umeblowane pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe, wszystkie z telewizorami, wc i natryskiem lub pokoje typu studio (łazienka na dwa pokoje). Na miejscu znajduje się własna restauracja oraz świetlica z piłkarzykami. W skład pensjonatu wchodzą dwa 1 piętrowe budynki. Bezprzewodowy dostęp do Internetu! http://www.penzionkovarov.cz/

TERENY DO JAZDY: Lipno Ski Resort – 12 różnorodnych tras o łącznej długości 11790 m. Trzy wyciągi krzesełkowe (czteroosobowe), które są w stanie przetransportować prawie 6 800 osób na godzinę oraz 4 wyciągi z pasem transportowym, mogące przetransportować prawie 4 800 osób na godzinę. Skicross – oddzielna trasa o długości 800 m. Idealne warunki do nauki jazdy oraz doskonalenia umiejętności dla średnio zaawansowanych. https://www.lipno.info/en/lipno-ski-resort/ski-slopes.html.

PROGRAM:
Narty
– 6 dni jazdy. Szkolenie z instruktorami w grupach od 10 do 15 osób. Grupy podzielone są ze względu na stopień zaawansowania. Wszystkie zajęcia odbywają się pod stałą opieką instruktorów. Dodatkowo jeden wyjazd na jazdę wieczorną (18-21).
Wycieczka do Aquaparku w Lipnie.
Wycieczka do czeskiego Krumlowa - perły południowych Czech - wpisanego na  listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wycieczka do wyjątkowej wieży widokowej wśród koron drzew: długość trasy 675 m, wysokość wieży 40 m, zjeżdżalnia o długości 52 metrów. Z wieży rozciągają się wspaniałe widoki na jezioro Lipno, góry Novohradské i szczyty austriackich Alp. www.stezkakorunamistromu.cz
Zawody i certyfikaty – w ostatnim dniu obozu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ze stopniem zaawansowania w jeździe.
Poza tym w programie – konkursy, gry i zabawy, wycieczki piesze.
Uwaga: wyjazd na wieczorną jazdę przy minimum 15 chętnych osobach.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE IMPREZY:
Zakwaterowanie
: pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe, wszystkie z telewizorami, wc i natryskiem lub pokoje typu studio (łazienka na dwa pokoje).
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie (szwedzki stół – duży wybór jedzenia), prowiant na stok (kanapka lub słodka bułka, owoc lub batonik, sok w kartoniku), dwudaniowa obiadokolacja z deserem. Kuchnia regionalna, europejska. Świadczenia rozpoczynają się obiadem, a kończą śniadaniem + prowiant na drogę powrotną.
Szkolenie: do 6 godzin dziennie pod okiem instruktorów, forma szkolenia dostosowana do poziomu zaawansowania grupy (od poziomu podstawowego – początkującego, przez średnio zaawansowany do zaawansowanego. O przydziale do grupy ostatecznie decyduje sprawdzian umiejętności przeprowadzany pierwszego dnia na stoku.
Kadra: kierownik zimowiska, wychowawcy, instruktorzy narciarstwa: 10-15 osób na instruktora. Instruktorzy posiadają także uprawnienia wychowawców kolonijnych.
Ubezpieczenie: od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW – 10 tys. złotych), Koszty Leczenia za granicą (KL – 10 tys. euro), Odpowiedzialność Cywilna (OC – 50 tys. złotych). Wszyscy uczestnicy zimowiska objęci są ubezpieczeniem pokrywającym koszty pomocy przez Górskie Pogotowie Ratunkowe oraz pomoc szpitalną.
Serwis: podstawowy serwis sprzętu narciarskiego (regulacja, kontrola stanu technicznego) wykonywany jest przez naszych doświadczonych instruktorów.
Karnety: cena zawiera karnet: na 6 dni jazdy, ważny na terenie całego kompleksu narciarskiego Lipno Ski Resort. Karnety te umożliwią jazdę po wszystkich trasach w tych ośrodkach i nie wymagają od uczestnika żadnych dodatkowych opłat. Dodatkowo jeden wyjazd na jazdę wieczorną (18-21).
Program: 6 dni jazdy. Szkolenie z instruktorami w grupach od 10 do 15 osób, wycieczki do Aquaparku, Krumlowa, wieży widokowej. Cena obejmuje wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Transport: przejazd autokarem klasy LUX w obie strony w cenie imprezy z Łodzi, Katowic oraz z Warszawy. Za dodatkową opłatą z Lublina (140 zł), z Wrocławia, Opola (60 zł), z Gdańska, Szczecina (170 zł). W cenie dojazd na stok i powrót ze stoku każdego dnia, przez cały czas trwania zimowiska. Transport z Lublina, Wrocławia, Opola, Gdańska i Szczecina może zostać odwołany w przypadku zbyt małej liczby chętnych (mniej niż 4 osoby). Z pozostałych, wymienionych wyżej miast transport GWARANTOWANY. Z niektórych miast możliwy przejazd tzw. antenowy: autokarem, PKP, busem lub samochodem osobowym. Przejazdy dla poszczególnych miast realizowane w terminach ferii dla danego województwa.

DODATKOWE INFORMACJE:
Bezpieczeństwo:
w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa stosujemy zasadę: jeździmy tylko w kaskach.
Sprzęt: własny lub możliwość wypożyczenia na miejscu sprawdzonego sprzętu narciarskiego (narty, buty, kijki) renomowanych firm. Koszt wypożyczenia kompletu: około 1200 koron czeskich na 6 dni. Obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać własny dobrze dopasowany kask.
Uwagi: program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (złe warunki atmosferyczne, brak śniegu, itp.). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Gdańsk transport realizowany przy minimum 4 osobach - - 170.00
Katowice - - 0.00
Lublin transport realizowany przy minimum 4 osobach - - 140.00
Łódź - - 0.00
Opole transport realizowany przy minimum 4 osobach - - 60.00
Szczecin transport realizowany przy minimum 4 osobach - - 170.00
Warszawa - - 0.00
Wrocław transport realizowany przy minimum 4 osobach - - 90.00