Ferie Zimowe 2021
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowisko i obóz rekreacyjny - Zimowe szaleństwo w Karkonoszach

Miejsce: Sudety -> Karpacz
Zakwaterowanie: Dom Wczasowy Morion
Wyżywienie: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek)
Dojazd: Pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym.
Profil: ferie zimowe 18.01 - 31.01.2021, zimowiska krajowe, obozy zimowe, zimowiska dla dzieci
Wiek uczestników: od 7 do 18 lat
Symbol oferty: Z-24283

Terminy i ceny

1450.00 PLNODWOŁANE 24.01.2021 - 30.01.2021

Aby dokonać rezerwacji danego terminu zimowiska - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, program, opiekę kadry pedagogicznej, przejazd autokarem.
Cena nie zawiera:
Opłat za imprezy fakultatywne

KARPACZ - granice miasta obejmują Najwyższą partię Karkonoszy z ich najwyższym i najbardziej znanym szczytem - Śnieżką włącznie. Karpacz jest bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem turystyczno-sportowo-rekreacyjnym, przez cały rok. Na terenie Karpacza jest dostępnych wiele wyciągów narciarskich, które są dostosowane do każdego turysty. Najpopularniejsze trasy narciarskie to: Kompleks Narciarski "Śnieżka", "Biały Jar", "Kolorowa", "Karpatka", Stacja "Pod Wangiem". Ze względu na swoje bogate walory turystyczne, z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród rodzimych turystów jak i cudzoziemców. Ulokowany jest w samym sercu Karkonoszy.

Blisko 30 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, podgrzewane kanapy oraz świetnie utrzymane stoki, a co najważniejsze długo zalegająca pokrywa śnieżna, sprawiają, że Karpacz jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków sportów zimowych w Karkonoszach, stając się tym samym mekką dla fanów zimowego szaleństwa.

PROGRAM GRUPY REKREACYJNEJ (zimowisko 7-13 lat i obóz 14-18 lat):

 1. Wizyta w miasteczku Western City, w trakcie pobytu: przejażdżka konna, przejażdżka kolejką, strzelnica indiańska, rzut podkową, rzut włócznią, wejście na Pal Męczarni, obejrzenie inscenizacji napadu na bank, kulig z ogniskiem.
 2. Super zabawa w atrakcyjnym Parku Wodnym "Sandra”, wodne szaleństwo i pełen relaks z różnymi atrakcjami od zjeżdżalni po baseny z falami, sztuczną rzeką. W skład aquaparku o łącznej powierzchni lustra wody 1000 m2 wchodzi: wodna dżungla, 4 zjeżdżalnie pełnowymiarowy basen pływacki, basen -sztuczna rzeka”, basen ze sztuczną falą, basen z gorącą wodą ze stanowiskami do masaży, basen z zimną wodą, 2 jacuzzi, wypoczywalnia z podgrzewanymi łóżkami- zastrzyk pozytywnej energii, rozgrzewającej ciało i kojącej ducha, sauna sucha -Ruska Bania”
 3. Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego - Dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch nasze makiety. Wspaniała przygoda z klockami Lego dla małego i dużego! Następnie wizyta w Muzeum Konsol Gier Video - 40 lat historii konsol i gier video.
 4. Karkonoskie Tajemnice - zwycięzca w konkursie National Geographic -7 Nowych Cudów Polski”, to podziemna, multimedialna ekspozycja przedstawiająca legendarny i historyczny świat Karkonoszy oraz ich władcy Ducha Gór! Zobaczymy niesamowity świat Ducha Gór. Poznacie zaaranżowane w przestrzeni, przez artystów światowej sławy, historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, będziecie mieli okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.
 5. Wycieczka do Jeleniej Góry a w trakcie niej Laserowy Zawrót Głowy. LaserTag to doskonałe połączenie wspaniałej zabawy, odpoczynku z wzmożoną aktywnością fizyczną. To również doskonały sposób na integrację grupy. System dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii cyfrowej i dużemu realizmowi, bije rekordy popularności
 6. Snowtubing - doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych !!!. na trzech profesjonalnie przygotowanych torach o różnej skali trudności szalone zjazdy na gumowej oponie
 7. Zabawy i wyścigi na śniegu, "śnieżne wojny”, "śnieżne rzeźby”, zimowe zawody w piłkę nożna na śniegu, wieczory z piosenką, konkursy, wieczorki taneczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zgaduj-zgadula o Karkonoszach, "mądra głowa” - popołudnie gier i łamigłówek

Program fakultatywny

 1. Wycieczka autokarowa do Liberca (Czechy): zabawy w największym w Czechach aquaparku: baseny, zjeżdżalnie, masaże, sauny, kąpiele wirujące, masujące, jaskinie (szczegóły: www.centrumbabylon.cz), następnie wizyta w niedawno otwartym mega atrakcyjnym Parku Nauki i Zabawy - iQlandia. W iQlandii odwiedzający mogą odbyć m.in. trening kosmonauty, powędrować z wnętrza Ziemi do odległych galaktyk, doświadczyć trzęsienia ziemi, przeżyć wichurę, spadające bomby, obejrzeć taniec błyskawic, zrozumieć jak działają najróżniejsze urządzenia, spotkać się z robotem przyszłości, dowiedzieć się jak powstał Kosmos, na desce skateboardowej przelecieć przez cały Układ Słoneczny, w studio telewizyjnym można zobaczyć jak się prowadzi wiadomości, można spróbować dań kuchni molekularnej, wziąć udział w ciekawych eksperymentach, warsztatach rozwiązać zawiłe zadania kryminalistyki, (http://www.iqlandia.cz/pl Cena 100 zł / os + 450 koron czeskich.
 2. Super zabawa w Parku Wodnym „Tropikana” w hotelu „Gołębiewski”, basen sportowy, basen rekreacyjny z falą, basen z hydromasażęm, basen rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, groty solne, siłownia, Cena 50 zł/os.
 3. Lodowisko: 25 zł/godz – cena obejmuje wstęp i wypożyczenie łyżew.

Wycieczki fakultatywne oraz warsztaty realizowane są przy zgłoszeniu się min. 10 osób.

ZAKWATEROWANIE:
Dom Wczasowy „Morion”, zlokalizowany w cichej okolicy, jednocześnie w bardzo bliskiej odległości od centrum miasta i głównego deptaku (500 m). Do dyspozycji gości: stołówka, stół do tenisa, stół bilardowy, piłkarzyki, miejsce na ognisko.
Niedaleko ośrodka znajduje się najdłuższa w Polsce rynna saneczkowa, baseny, stoki narciarskie o długości ok. 350m (Kolorowa, Liczyrzepa II i III). Ośrodek dysponuje pokojami 3 i 4-osobowymi z TV i łazienkami lub pokojami typu studio.

WYŻYWIENIE:
4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek); pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu.

Kadra: pedagogiczna, szkolenie narciarskie pod opieką instruktora (grupy 10-12 osób),

Ubezpieczenie: Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska - 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata - 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata - 400 EUR ).

TRYB COVID-19 (obowiązuje do odwołania):

 • Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 • Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas imprezy.
 • Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 • Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez GIS, MZ i MEN.

Dopłaty i zniżki dla chętnych

 • wizyta w Parku Wodnym Tropikana-Hotel Gołębiewski: 50.00 PLN
 • Wycieczka autokarowa do Liberca (Czechy): 100.00 PLN + obligatoryjnie 450 koron czeskich
 • Wyjście na lodowisko: 25.00 PLN

Transport
autokar na trasie Warszawa - Wrocław - Karpacz - Wrocław- Warszawa, wyjazd rano w dniu rozpoczęcia turnus, powrót wieczorem w ostatnim dniu turnusu.

Dojazdy antenowe:

 • wyjazdy z Polkowic, Lubina +140 zł
 • Opola, Radomia, Płocka + 150 zł
 • Szczecina, Koszalina + 200 zł.

Wyjazdy realizowane przy min. 7 uczestnikach.

W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną w przypadku jej braku uczestnik dopłaca do 100% wartości biletu - zgodnie z taryfą obowiązującą w PKP Intercity. Dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym. Dokładna informacja o zbiórce zostanie przekazana 3 dni przed rozpoczęciem turnusu.

UWAGI
Należy zabrać ze sobą:
wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z załączonym regulaminem i oświadczeniami rodziców w trybie COVID, mały plecak, ważny paszport lub dowód w przypadku korzystania z wycieczek zagranicznych, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, strój kąpielowy, ręcznik. Kwota w koronach płatna na miejscu.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd własny Dom Wypoczynkowy Morion ul. Nad Łomnicą 7, Karpacz 16:00 09:00 0.00
Uwagi: przyjazd do ośrodka po godz. 16.00 odbiór uczestnika z ośrodka do godz. 09.00
Koszalin - - 200.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Lubin - - 140.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Opole - - 150.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Płock - - 150.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Polkowice - - 140.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Radom - - 150.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Szczecin - - 200.00
Uwagi: realizacja przy min 7 uczestnikach realizacja przy min 7 uczestnikach
Warszawa Zatoczka autobusowa ul. Niemcewicza 17 (dawny hotel HARCTUR) 08:00 18:00 0.00
Wrocław Parking przy wejściu do IKEA w Parku Handlowym Bielany 13:00 13:00 0.00