Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowisko i obóz rekreacyjny ZIMA NA MAXA

Miejsce: Sudety -> Szklarska Poręba
Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowy Królowa Karkonoszy
Wyżywienie: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek)
Dojazd: autokar; (dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, Flixbusem lub samochodem osobowym)
Profil: kolonie młodzieżowe, zimowiska krajowe, zimowiska dla dzieci
Wiek uczestników: od 8 do 18 lat
Symbol oferty: Z-21397

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NW (5 tys. zł), realizacje programu, kadrę wychowawczą, przejazd Warszawa - Wrocław - Szklarska Poręba - Wrocław - Warszawa.
Cena nie zawiera:
Dopłat do transportu z poszczególnych miast.

Zimowisko i obóz rekreacyjny w Szklarskiej Porębie - miejscowości wypoczynkowej i turystycznej, położonej u podnóża Szrenicy Znajduje się tu jeden z największych w Polsce kompleksów narciarskich SKI ARENA "Szrenica", której górna stacja znajduje się na wysokości 1362 m npm.

W skład kompleksu wchodzą kolej linowa z podwójnym krzesłem oraz wyciągi orczykowe, kolejka „Karkonosze Expres” (6-osobowe krzesło) jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Łączna długość tras wynosi 12 km, w tym 9 km sztucznie naśnieżanych (opis warunków narciarskich: www.szklarska.net.pl, ceny karnetów www.sudetylift.com.pl/cennikl.
Szklarska Poręba to urokliwe miasto które gwarantuje udany wypoczynek również dla osób nie jeżdżących na nartach, oferuje liczne trasy spacerowe, muzea, kawiarnie, kolejki, Park Linowy, Dinopark, zjeżdżalnie.

Wycieczka autokarowa do Czech do Liberca: zabawy w największym w Czechach aquaparku: baseny, zjeżdżalnie, masaże, sauny, kąpiele wirujące, masujące, jaskinie (szczegóły: www.centrumbabylon.cz), następnie wizyta w niedawno otwartym mega atrakcyjnym Parku Nauki i Zabawy - iQlandia. W iQlandii odwiedzający mogą odbyć m.in. trening kosmonauty, powędrować z wnętrza Ziemi do odległych galaktyk, doświadczyć trzęsienia ziemi, przeżyć wichurę, spadające bomby, obejrzeć taniec błyskawic, zrozumieć jak działają najróżniejsze urządzenia, spotkać się z robotem przyszłości, dowiedzieć się jak powstał Kosmos, na desce skateboardowej przelecieć przez cały Układ Słoneczny, w studio telewizyjnym można zobaczyć jak się prowadzi wiadomości, można spróbować dań kuchni molekularnej , wziąć udział w ciekawych eksperymentach, warsztatach rozwiązać zawiłe zadania kryminalistyki, (http://www.iqlandia.cz/pl,)
Wycieczka autokarowa do Karpacza, wstęp do pierwszego w Polsce Muzeum Konsol i Gier Video w Karpaczu, następnie super zabawa w atrakcyjnym Parku Wodnego Tropikana w hotelu „Gołębiewski”, wodne szaleństwo i pełen relaks z różnymi atrakcjami od zjeżdżalni po baseny z falami, następnie udział w Projekcie Arado – wizyta w zaginionym laboratorium Hitlera, najnowocześniejszym podziemnym kompleksie w Polsce, przewodnik wcielający się w rolę agenta polskiego wywiadu prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice.
Zajęcia w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, ciekawa interaktywna prezentacja przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego
Spacer nad najwyższy wodospad w Sudetach – „Wodospad Kamieńczyk”
Zwiedzanie Leśnej Huty gdzie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można obserwować wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i naczynia. Hutnicy używają przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich, co przydaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji. Materiałem jest przede wszystkim stłuczka szklana z domieszką piasku szklarskiego.
SNOWTUBING – doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych !!!. na trzech profesjonalnie przygotowanych torach o różnej skali trudności szalone zjazdy na gumowej oponie
Zwiedzanie Muzeum Hauptmanna – ekspozycji poświęconej karkonoskiemu Duchowi Gór – władcy Karkonoszy
Zabawy i wyścigi na śniegu, śnieżne wojny”, śnieżne rzeźby”, zimowe zawody w piłkę nożna na śniegu, wieczory z piosenką, konkursy, wieczorki taneczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zgaduj-zgadula o Karkonoszach, łamigłówka mądra głowa” – popołudnie gier i łamigłówek

TRANSPORT – autokar Warszawa – Szklarska Poręba – Warszawa (w cenie), wyjazd rano 03.02 powrót wieczorem 09.02.2019 r. , wyjazd z miast: Wrocław, Opole, Białystok, Olsztyn) za dodatkową opłatą + 150 zł, ze Szczecina + 200 zł
Dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, Flixbusem lub samochodem osobowym. Wyjazdy realizowane przy min, 7 uczestnikach.
Dokładna informacja o zbiórce zostanie przekazana 3 dni przed rozpoczęciem turnusu.

IMPREZY FAKULTATYWNE:
1. Praga, zwiedzania praskich zabytków pod opieką doskonałych  przewodników obejmuje Stare Miasto wraz z siedzibą władców Czech - Hradczanami , Katedrą Św. Wita , Mostem Karola oraz Placem Wacława, cena 100 zł + ok. 200 CZK
2. Kulig z pochodniami, wieczorna, atrakcyjna przejażdżka kuligiem pomiędzy karkonoskimi zaspami, cena 60 zl/os.
3. Wycieczka do Term Cieplickich – kąpiel w basenach termalnych z hydromasażami, huśtawkami, zjeżdżalniami, gejzerami, dziką rzeką - cena 80 zł/os.
4. Zajęcia na basenie – 25 zł/godz,os.
5. Lodowisko: 20 zł wstęp i wypożyczenie łyżew, 10 zł – wstęp z własnymi łyżwami

Wycieczki fakultatywne oraz warsztaty realizowane są przy zgłoszeniu się min. 15 osób.

ZAKWATEROWANIE – Ośrodek Wypoczynkowy „Królowa Karkonoszy” ”, o wysokim standardzie, Posiada pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami lub typu studio 2+2, 2+3 z łazienkami, każdy z TV i balkonem. Bezpłatne WIFi Obiekt posiada dużą , salę dyskotekową, stołówkę, miejsce na ognisko, plac zabaw i sale do ćwiczeń

WYŻYWIENIE – 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek); pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu.

Uwagi:
1. Każdy uczestnik powinien posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty.
2. Kwota w koronach płatna na miejscu.
3. Grupy 8-13 lat i14-18 lat

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok - - 150.00
Dojazd Własny - - 0.00
Olsztyn - - 150.00
Opole do potwierdzenia - - 150.00
Szczecin - - 200.00
Warszawa zatoczka autobusowa Niemcewicz 17 (dawniej hotel Harctur) 07:00 18:00 0.00
Wrocław Parking, przy wejściu do IKEA w Parku Handlowym Bielany 12:00 13:00 0.00