Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowisko i obóz aktywny - Polska Alaska

Miejsce: Beskid Niski, Bieszczady i Pogórze -> Polańczyk
Zakwaterowanie: Kompleks Szkoleniowo-Wypoczynkowy Skalny
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek.
Dojazd: Autokarem, bus lub PKP
Profil: kolonie survivalowe
Wiek uczestników: od 8 do 18 lat
Symbol oferty: Z-21377

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie, transport z Katowic, Krakowa, Łodzi (w zależności od terminu ferii), program, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów realizujących program, opiekę medyczną na wezwanie, ubezpieczenie Signal Iduna NNW do kwoty 12.000 zł.
Cena nie zawiera:
Świadczeń nie zawartych w ofercie.

Bieszczady znane są z pełnego tajemnic klimatu, gwarantującego przeżycie prawdziwej przygody. Zimowy obóz przygody POLSKA ALASKA oferuje wiele atrakcji, które pozwalają na zapoznanie się z umiejętnościami przetrwania w trudnych, zimowych warunkach.

ŚNIEŻNE SAFARI NA SKUTERACH (przejażdżka ok. 15 min) – zabierzemy obozowiczów na niezapomnianą, pełną przygód przejażdżkę skuterem po zaśnieżonych traktach. Każdy uczestnik będzie mógł wraz z instruktorem usiąść za sterami skutera śnieżnego.
ZIMOWE SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – podczas szkolenia obozowicze będą przygotowywać się do przetrwania w trudnych, zimowych warunkach. Pod czujnym okiem instruktorów nauczą się chodzić na nartach, wbijać gwoździe i strzelać z łuku.
LODOWA ŚCIANA – zajęcia na sztucznej ścianie wspinaczkowej, podczas których uczestnicy przełamią barierę strachu i poczują się jak zdobywcy ośmiotysięczników.
WYPRAWA NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH – wczesnym rankiem uczestnicy wyruszą na rakietach w poszukiwaniu tropów mieszkańców lasów – dzików, jeleni, saren i wilków. Wyprawę poprowadzi przewodnik doskonale znający ciekawe miejsca i ukryte ścieżki wiodące brzegiem Jeziora Solińskiego.
WILKI PÓŁNOCY – PSIE ZAPRZĘGI – obozowicze wcielą się w Bieszczadzkich Traperów - pionierów zasiedlających dzikie, górskie tereny. Wezmą udział w przejażdżce zaprzęgiem ciągniętym przez gromadkę wesołych, kudłatych psów rasy Malamut. Właściciel tych sympatycznych zwierząt zdradzi tajniki tresury psów oraz techniki powożenia tym nietypowym zaprzęgiem.
SPA RELAX – podczas pobytu 2 razy zapraszamy na dwugodzinny relaks w strefie SPA na terenie ośrodka. Do dyspozycji uczestników kryty basen z atrakcjami wodnymi, sauna, łaźnia parowa oraz jacuzzi.
BIESZCZADZKIE OGNISKO – ognisko w Dymnej Chacie połączone ze snuciem bieszczadzkich opowieści o traperach, wilkach i niedźwiedziach.
WIECZÓR LEGEND I OPOWIEŚCI BIESZCZADZKICH – podczas wieczornego pieczenia kiełbasek uczestnicy będą mogli poznać ciekawą historię i legendy bieszczadzkie.
DYSKOTEKA - FLUO PARTY – w rymie największych przebojów uczestnicy zabawią się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

Program fakultatywny (płatny na miejscu):
PAKIET DLA AKTYWNYCH (cena za pakiet 100 zł/os.)

WYPRAWA 4x4 – wyprawa samochodami terenowymi przez ośnieżone bezdroża.
PROJECT IGLO – wyprawa, która nauczy jak przetrwać w surowych, zimowych warunkach. Program zajęć obejmuje: zasady doboru ubioru w warunkach zimowych, pierwsza pomoc, budowa igloo lub jamy śnieżnej pozyskiwanie wody, rozpalanie ogniska, przygotowanie obozowiska w warunkach zimowych.
KULIG – kulig konnym zaprzęgiem w dzikiej i pięknej Dolinie Rabskiego Potoku.

Zakwaterowanie: Kompleks Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Skalny” - położony w centrum uzdrowiska Polańczyk w zimowej scenerii Jeziora Solińskiego. Do dyspozycji uczestników pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, TV-SAT oraz internetem Wi-Fi. Na terenie ośrodka znajduje się duża sala klubowa z kominkiem, w której istnieje możliwość gry w bilard, piłkarzyki lub darta. Kompleks posiada kryty basen z brodzikiem, Dymną Chatę z miejscem na organizację ogniska oraz kręgielnię.

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Wszystkie turnusy rozpoczynają się obiadem i kończą śniadaniem. Suchy prowiant na drogę powrotną dla wszystkich uczestników.

Transport: Autokar z Katowic i Krakowa (w zależności od terminu ferii) do Polańczyka. Z Łodzi bus lub PKP do Katowic, dalej autokar do Polańczyka. Inne miejscowości za dopłatą.

Grupy wiekowe 8-13, 14-18 lat


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny - - 0.00
Katowice - - 0.00
Kraków - - 0.00
Łódź - - 220.00