Ferie Zimowe 2022
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Zimowe szaleństwo w Karkonoszach

Miejsce: Sudety -> Karpacz
Zakwaterowanie: Dom Wczasowy Mazowsze
Wyżywienie: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek)
Dojazd: Autokarem.
Profil: kolonie dla dzieci, obozy narciarskie, zimowiska krajowe, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 8 do 18 lat
Symbol oferty: Z-25806

Terminy i ceny

Aktualnie brak wolnych terminów do tej oferty.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie NNW (5000 zł), ubezpieczenie SKI, kadra wychowawcza, opiekę pielęgniarki na tzw. \"doraźne wezwanie\"., TFG, TFP.
Cena nie zawiera:
Wypożyczenia sprzętu narciarskiego (ok. 30 zł/dobę), opłat za karnety narciarskie (50-80 zł/dzień w zależności od umiejętności i wieku).

Zimowisko i obóz w Karpaczu. Ze względu na swoje bogate walory turystyczne, Karpacz z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród rodzimych turystów jak i cudzoziemców. Ulokowany jest w samym sercu Karkonoszy. Granice miasta obejmują jednak także najwyższą partię Karkonoszy z ich najwyższym i najbardziej znanym szczytem - Śnieżką włącznie. Ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego, Karpacz jest bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem turystyczno-sportowo-rekreacyjnym, przez cały rok.

Blisko 30 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, podgrzewane kanapy oraz świetnie utrzymane stoki, a co najważniejsze długo zalegająca pokrywa śnieżna, sprawiają, że Karpacz jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków sportów zimowych w Karkonoszach, stając się tym samym mekką dla fanów zimowego szaleństwa

PROGRAM GRUPY NARCIARSKIEJ:
1. Szkolenie narciarskie pod opieką instruktorów narciarstwa (ok. 4 godzin dziennie):
Na stoku uczestnicy zostają podzieleni na początkujących i średniozaawansowanych - każdy znajdzie coś dla siebie! Zajęcia na stoku z instruktorami odbywają się codziennie Będziemy korzystać z różnych tras narciarskich. Najwytrwalszym miłośnikom szusowania proponujemy wypad na nocne oświetlone stoki.. Nie zabraknie też odrobiny teorii na temat pielęgnacji sprzętu oraz praktycznych zasad bezpieczeństwa na stoku. Dojazd do wyciągów autokarem lub busem.

2. czas poza stokiem upłynie na miłej zabawie w dobrym towarzystwie i pod opieką wychowawców., w programie m.in.

 • a/ snowtubing – doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych !!!. na trzech profesjonalnie przygotowanych torach o różnej skali trudności szalone zjazdy na gumowej oponie
 • b/ Karkonoskie Tajemnice (zwycięzca w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”) – zobaczymy niesamowity świat Ducha Gór. Poznacie zaaranżowane w przestrzeni, przez artystów światowej sławy, historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, będziecie mieli okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.
 • c/ Super zabawa w Parku Wodnym „Tropikana”, basen sportowy, basen rekreacyjny z falą, basen z hydromasażęm, basen rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, groty solne, siłownia
 • d/ Zabawy i wyścigi na śniegu, "śnieżne wojny”, "śnieżne rzeźby”, zimowe zawody w piłkę nożna na śniegu, wieczory z piosenką, konkursy, wieczorki taneczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zgaduj-zgadula o Karkonoszach, łamigłówka mądra głowa” – popołudnie gier i łamigłówek

ZAKWATEROWANIE – Dom Wczasowy „Mazowsze” (dawniej „Morion”), zlokalizowany w cichej okolicy, jednocześnie w bardzo bliskiej odległości od centrum miasta i głównego deptaku (500 m). Do dyspozycji gości: stołówka, stół do tenisa, stół bilardowy, piłkarzyki, miejsce na ognisko.
Niedaleko ośrodka znajduje się najdłuższa w Polsce rynna saneczkowa, baseny, stoki narciarskie o długości ok. 350m (Kolorowa, Liczyrzepa II i III). Ośrodek dysponuje pokojami 3 i 4-osobowymi z TV i łazienkami lub pokojami typu studio.

WYŻYWIENIE – 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek); pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu wyjazdu.

TRANSPORT:
Autokar
na trasie Warszawa-Wrocław-Karpacz-Wrocław-Warszawa, wyjazd rano w pierwszym dniu turnusu, powrót wieczorem w ostatnim dniu turnusu.
Dojazdy antenowe: wyjazdy z Białegostoku, Olsztyna i Opola +120 zł; Szczecina,+ 180 zł. Wyjazdy realizowane przy min. 7 uczestnikach

W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną, w przypadku jej braku uczestnik dopłaca do 100% wartości biletu - zgodnie z taryfą obowiązuacą w PKP Intercity. Dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym. Dokładna informacja o zbiórce zostanie przekazana 3 dni przed rozpoczęciem turnus.

IMPREZY FAKULTATYWNE:

 1. super zabawa w atrakcyjnym Parku Wodnym „Sandra”, wodne szaleństwo i pełen relaks z różnymi atrakcjami od zjeżdżalni po baseny z falami, sztuczną rzeką. W skład aquaparku o łącznej powierzchni lustra wody 1000 m2 wchodzi: wodna dżungla, 4 zjeżdżalnie pełnowymiarowy basen pływacki, basen „sztuczna rzeka”, basen ze sztuczną falą, basen z gorącą wodą ze stanowiskami do masaży, basen z zimną wodą, 2 jacuzzi, wypoczywalnia z podgrzewanymi łóżkami- zastrzyk pozytywnej energii, rozgrzewającej ciało i kojącej ducha, sauna sucha „Ruska Bania”, cena 50 zł
 2. wycieczka autokarowa do Kowar, spacer z przewodnikiem podziemną trasą turystyczną na terenie sztolni pouranowych – Skarbiec Walonów, Komora Laborantów, Inhalatorium Radonowe i źródło wody Potencjałki, następnie Projekt Arado – wizyta w zaginionym laboratorium Hitlera, najnowocześniejszym podziemnym kompleksie w Polsce, przewodnik wcielający się w rolę agenta polskiego wywiadu prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice, cena 120 zł
 3. Lodowisko: 30 zł – cena obejmuje wstęp i wypożyczenie łyżew

Wycieczki fakultatywne oraz warsztaty realizowane są przy zgłoszeniu się min. 10 osób.

W czasie jazdy na stoku obowiązuje kask ochronny.Uczestnicy w ramach wyjazdów na terenie Polski będą ubezpieczeni w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie narciarskie.
KARNETY
Opłat za karnety narciarskie
- 50-80 zł/dzień w zależności od umiejętności i wieku.

Zasady obowiązujące do odwołania:

 • Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 • Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust
 • Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 • Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia zmian przez GIS, MZ i MEN.

UWAGI
Uczestnicy karnety na wyciągi opłacają we własnym zakresie oraz we własnym zakresie zapewniają sprzęt narciarski (narty, buty, kask). Wypożyczenie sprzętu narciarskiego ok. 30 zł/dzień. Należy zabrać ze sobą: strój narciarski, mały plecak, strój kąpielowy. W czasie jazdy na stoku obowiązuje kask ochronny. Zimowisko 8-13 lat i obóz 14-18 la.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd własny Dom Wypoczynkowy Mazowsze ul. Nad Łomnicą 7, Karpacz 16:00 09:00 0.00
Warszawa Zatoczka autobusowa Apartamenty ul. Niemcewicza 17 (Ochota; dawny hotel HARCTUR) 08:00 18:00 0.00
Wrocław Parking przy wejściu do IKEA w Parku Handlowym Bielany 13:00 13:00 0.00