Ferie Zimowe 2021
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Wyciągi narciarskie

Uwzględniając liczne zapytania i prośby naszych klientów o adresy wyciągów narciarskich, tras zjazdowych oraz ośrodków sportów zimowych miło jest nam poinformować, że podjęliśmy prace nad stworzeniem bazy najbardziej popularnych ośrodków narciarstwa i snowboardu w Polsce i zagranicą. Informacje na temat wyciągów narciarskich będą uzupełniane systematycznie wg nazwy miejscowości.

Wisła - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Wiśle

Wisła

Wisła to miasto idealne dla amatorów białego szaleństwa. Znajdziemy tu kilkanaście wyciągów narciarskich i tras zjazdowych. Sezon zimowy w Wiśle trwa dosyć długo, bo od grudnia aż do marca. Śnieg lezy tu przez około 100 dni w roku, a średnia temperatura wynosi 3°C. Trasy są tu dośnieżane armatkami śniegowymi, ratrakowane i oświetlone, co sprawia, że możemy cieszyć się przyjemną jazdą nawet do późnych godzin. Przy każdej stacji możemy wypożyczyć sprzęt zimowy, albo skorzystać z serwisu. Jeśli zgłodniejemy to czekają na nas liczne punkty gastronomiczne serwujące miejscowe specjały.


Zieleniec - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Zieleńcu

Zieleniec

W położonym wśród lasów na stokach gór Orlickich Zieleńcu znajdują się liczne wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Panuje tam mikroklimat podobny do alpejskiego, co w połączeniu ze śniegiem, który utrzymuje się przez 150 dni w roku, daje dobre warunki do zimowych szaleństw. Znajdują się tu 24 wyciągi, 4 kanapy sześcioosobowe i jedna kanapa czteroosobowa. Prawie wszystkie trasy są oświetlone, co pozwala nam na jazdę nawet po zmroku. Na stacji znajdują się wypożyczalnie sprzętu zimowego, szkółki narciarskie oraz restauracje i bary.


Szklarska Poręba - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba miasteczko położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Jest to jedna z najbardziej znanych polskich miejscowości. Przez wiele osób uważana jest za stolicę sudeckiego narciarstwa - znajduje się tu aż 13 wyciągów i kilka tras zjazdowych. Wszystkie trasy są oświetlone, więc jazdą na nartach czy snowboardzie możemy cieszyć się do późnych godzin nocnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy do stawiania swoich pierwszych kroków na nartach na pewno znajdzie ją wśród szkółek narciarskich położonych przy wyciągach.


Świeradów Zdrój - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój jest to miasteczko położone przy górach Izerskich. Szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w połączeniu z łatwymi trasami prowadzącymi przy wyciągach stanowią świetne miejsce do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. W Świeradowie Zdroju znajduje się pięć wyciągów oraz poletko narciarskie dla dzieci. Wszystkie trasy są dobrze przygotowane, przy wyciągach działają ratraki. Trasy z reguły są oświetlone co umożliwia jazdę na nartach lub snowboardzie nawet po zmierzchu. Śnieg utrzymuje się tu zwykle od grudnia do połowy kwietnia.


Małe Ciche - Wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe w Małym Cichym

Małe Ciche

Małe Ciche to jedna z najmniejszych miejscowości na Podhalu. Licznie usytuowane wyciągi narciarskie powodują, że z roku na rok miejscowość w okresie zimowym odwiedzana jest przez wielu turystów. Historia powstania osady sięga roku 1669, kiedy to mała Cicha Polana stała się własnością rodu Pawlikowskich. Z czasem osiedliła się tam również rodzina Żegleniów. Do dziś właśnie te dwa nazwiska występują w miejscowości najczęściej. Z upływem lat pasterska osada przerodziła się w atrakcyjnie położoną miejscowość turystyczną. Latem odwiedzana jest przez ludzi lubiących ciszę i spokój, zimą przez miłośników białego szaleństwa. Śnieg na stokach Zgorzeliska utrzymuje się zazwyczaj od listopada do końca marca. W Małym Cichym działają następujące wyciągi narciarskie: