Ferie Zimowe 2023
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Uniejów - Zimowisko i obóz jeździecki

Miejsce: Ziemia Łódzka -> Uniejów
Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowy VANTUR
Wyżywienie: Całodzienne (3 posiłki w formie bufetu).
Dojazd: Autokarem turystycznym.
Profil: zimowiska konne, zimowiska krajowe, obozy zimowe, zimowiska dla dzieci
Wiek uczestników: od 10 do 16 lat
Symbol oferty: Z-26915

Terminy i ceny

Aktualnie brak wolnych terminów do tej oferty.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie. Wyżywienie. Transport. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN. Realizację programu.
Cena nie zawiera:
Dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży oraz kosztów karnetu. Obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. Diet.

Zajęcia jazdy konnej realizowane są w grupach do 12 uczestników podczas pierwszych zajęć instruktor sprawdzi umiejętności jeździeckie i przydzieli uczestników do odpowiednich grup. Zimowisko i obóz jeździecki wyłącznie dla uczestników już jeżdżących, brak grupy początkującej.

  • Grupa średnio zaawansowana – osoby swobodnie utrzymujące równowagę w kłusie, jeżdżące bez lonży w zastępie i samodzielnie.
  • Grupa zaawansowana – osoby swobodnie utrzymujące równowagę w galopie na woltach czy przy niewysokich skokach.

Oferta obejmuje 1,5 godziny jazdy konnej dziennie podczas której odbędzie się (w zależności od umiejętności jeźdźca): trening na padoku, poprawienie dosiadu, równowagi i balansu ciała, rozluźnienie jeźdźca, podążanie za ruchem konia i styczność z siodłem, napinanie krzyża, wyrabianie wyczucia jeździeckiego, działanie łydkami, ciężarem jeźdźca i wodzami, ruszanie stępem, zakłusowanie, jazda po łuku, zmniejszanie i zwiększanie koła, zagalopowanie, galop, półsiad, wolty, półwolty, ósemki, wężyk, skoki.

Dodatkowo: nauka prawidłowego siodłania konia, projekcje z podstaw weterynarii, podstawy naturalnej pracy z koniem. Obóz zakończy się długim wyjazdem w teren po Łódzkim Szlaku Konnym (realizacja możliwa tylko gdy będą odpowiednie warunki pogodowe).

Popołudniami zrealizujemy zajęcia integracyjne, gry planszowe, towarzyskie, karciane i kalambury, bal przebierańców, pidżama party, wieczorek filmowy i ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W ramach regeneracji pojedziecie do Uniejowa, gdzie zobaczycie zamek z otaczającym go parkiem, ale główną atrakcją będzie wizyta w nowoczesnym kompleksie termalno- basenowym Termy Uniejów. Czekają na Was: statek piracki z mini ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnie wodne, fontanny z wodnymi prysznicami, baseny solankowe z gorącą wodą, rwąca rzeka i wyspa z jacuzzi.

Zajęcia jazdy konnej realizowane są na zewnątrz w związku z tym prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży umożliwiającej zimowe jazdy konne w plenerze.

Ferie w uzdrowisku termalnym w Uniejowie, będą naprawdę wyjątkowe! Miasteczko ulokowane jest ok. 60 km od Łodzi, nad Wartą, nieopodal zalewu Jeziorsko. Skorzystasz z nowoczesnego kompleksu basenowego, wyposażonego w baseny kryte i ogrzewane wodami termalnymi baseny zewnętrzne z wodą o temperaturze dochodzącej do 30°C. Zakwaterowanie w ośrodku "VANTUR" w Księżnych Młynach (ok.15 km od Uniejowa), w otoczeniu lasów, nieopodal Warty. W ośrodku do dyspozycji sala wielofunkcyjna, kominkowa i dyskotekowa, zadaszone miejsce na ognisko. Całość uzupełnią wycieczki nad zalew Jeziorsko, z jedną z najdłuższych tam w kraju oraz do Uniejowa, gdzie znajduje się średniowieczny zamek!

Zakwaterowanie
Ośrodek Wypoczynkowy„VANTUR” w pokojach 3 osobowych z łazienkami w pawilonie hotelowym, w otoczeniu lasów, nieopodal Warty. W ośrodku – boiska do plażowej piłki nożnej i siatkówki, sala wielofunkcyjna, kominkowa i dyskotekowa, zadaszone miejsce na ognisko.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki w formie bufetu). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Wyjazd dziecka wymagającego specjalnej diety możliwy jest tylko po uzyskaniu zgody organizatora najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu (dieta może być dodatkowo płatna). Podczas całodniowych wycieczek zapewniamy prowiant.

Informacje praktyczne
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Bilet wstępu do Kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie obejmuje korzystanie ze strefy basenowej wewnętrznej i zewnętrznej, w tym basenów solankowych termalnych, nie obejmuje opłat w strefie restauracyjnej i strefie saun.

Należy ze sobą zabrać: kartę kwalifikacyjną, nieprzemakalną kurtkę i ciepły sweter (lub polar), dres, strój kąpielowy, ręczniki (kąpielowy i basenowy), legitymacje szkolną oraz co najmniej dwie pary butów, nakrycie głowy. Zapewniamy wszelki sprzęt specjalistyczny, potrzebny do realizacji programu poszczególnych obozów

Planowany przyjazd do ośrodka w godz. 17.30-19.30. Planowany wyjazd z ośrodka w godz. 09.00-10.00. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 18.00, wyjazd nie później niż o godz. 08.00.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa) 15:30 11:45 150.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023
Gdańsk ul. 3 Maja 12, Dworzec Autobusowy, stanowisko 10 04:30 22:45 200.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023
Katowice ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7 (lub inne wg informacji dworcowej) 12:45 14:00 200.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023
Łódź ul. Brzezińska 27/29, Parking przy Centrum Handlowym M1 (zatoczka autokarowa na wprost wejścia, przy parkingu D2) 18:00 09:30 100.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023
Piotrków Trybunalski ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1 17:00 10:15 150.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023
Radomsko ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab) 16:15 11:00 150.00
Termin imprezy: od 14.01.2023; 21.01.2023