Obozy Zimowe na Ferie 2018
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci

Obóz narciarstwa biegowego w Alpach

Miejsce: Kaprun -> Kaprun
Zakwaterowanie: Sportclub Kitzseinhorn, tel.: +43 6547 8461 Kasselfallstar 63, A - 5710 Kaprun
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w hotelowej restauracji
Dojazd: Autokarem
Profil: zimowe kolonie sportowe, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 13 do 19 lat
Symbol oferty: Z-19941

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Przejazd autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie w hotelu, opiekę kadry (kierownik, wychowawcy, instruktorzy), program, transfery na trasy biegowe, ubezpieczenie AXA Kontynenty, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - płatne dodatkowo +10 PLN/os
Cena nie zawiera:
Dopłaty transportowej, skipassów - w przypadku udawania się na trasy wyżej położone, imprez fakultatywnych, posiłków tranzytowych, dodatkowych napoi do obiadokolacji.

Na obozie narciarstwa biegowego poczujecie prawdziwy zew wolności w przepięknym alpejskim otoczeniu. A po zimowym szaleństwie czeka na Was zbiór najciekawszych aktywności przygotowanych przez Waszych wychowawców, którzy porwą Was do zabawy, poprowadzą zajęcia team buildingowe, gry i zawody w iście alpejskim stylu. NOWOŚĆ! Narty biegowe w ALPACH? Tylko u Nas.

Kaprun - miejscowość położona u stóp lodowca Kitzsteinhorn (3203 m.n.p.m), który wraz z miejscowością Zell Am See w dolinie jeziora Zeller See tworzy swoiste eldorado narciarstwa biegowego.
Powiedzieć, że jedzie się w takie góry, aby biegać na nartach, to tak jakby oświadczyć, że leci się na Marsa. Tymczasem wokół Kaprun i sąsiedniego Zell am See jest 58 km wspaniałych tras biegowych, oznakowanych i niezbyt trudnych.

A dla wielbicieli jazd nocnych polecamy nocny bieg czterokilometrową nartostrada Schloss, oświetloną do godz. 22. Dla spragnionych naprawdę mocnych wrażeń treningowych region ten może zaproponować ciekawą opcję -> trasa biegowa na lodowcu Kitzsteinhorn znajdująca się na wysokości 3000 m.

SportClub Kitzsteinhorn (First Mountain Hotel Kaprun) - położony w miejscowości Kaprun zaledwie 900 metrów od stacji kolejki linowej Kaprun Gletscherbahn. Na terenie hotelu do dyspozycji obozowiczów: restauracja, bar, sala z kominkiem, sauna (dodatkowo płatna), taras widokowy, piłkarzyki, przechowalnia sprzętu narciarskiego, Wi-Fi (dodatkowo płatne). Będziecie zakwaterowani w pokojach 3-4 osobowych z łazienką i TV. 

Co jemy
3 posiłki dziennie w hotelowej restauracji: śniadanie i obiadokolacja w formie buffetu oraz lunch pakiet na stok.
Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do hotelu
Ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant ostatniego dnia pobytu w hotelu

Atrakcje czyli jak wypoczywamy
BIEGÓWKI na MAXA:
Propozycja zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy biegowych:
W zależności od poziomu zaawansowania poznacie m.in:
Poznacie/udoskonalicie trzy techniki narciarstwa biegowego:

 • naprzemianstronną - najczęściej stosowaną na nizinach cechującą się naturalnym chodem ludzkim
 • bezkrok - idealny do ćwiczenia mięśni brzucha, przydatny przy zjazdach oraz finiszach
 • jednokrok - technika pośrednia między techniką naprzemianstronną a bezkrokiem

Każde zajęcia rozpoczniemy od rozgrzewki w formie zabawy, potem przejdziemy do ćwiczeń zasadniczych aby nauczyć się technik biegu.
W drugiej części zajęć ruszymy na szlak by każdy mógł sprawdzić ile się nauczył podczas zajęć.
Przeprowadzimy analizę waszych postępu na podstawie nagrywanych filmów dzięki której skorygujemy ewentualne błędy.
Pod koniec obozu każdy uczestnik otrzyma dyplom z zaznaczonymi umiejętnościami, które zdobył na obozie.

ZIMOWY CHILLOUT
Poza jazdą na biegówkach też można fajnie spędzać czas!
Po zimowym szaleństwie czeka na Was zbiór najciekawszych aktywności przygotowanych przez Waszych wychowawców, którzy porwą Was do zabawy, poprowadzą zajęcia team buildingowe, gry i zawody w iście alpejskim stylu. Razem z Naszą kadrą sprawimy, by czas poza stokiem upłynął na miłej zabawie w dobrym towarzystwie :)

 • białe szaleństwo czyli zabawy na świeżym powietrzu - bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, anioły na śniegu, konkurs na najlepszą rzeźbę ze śniegu
 • zawody w ślizgach na byle czym – skonstruuj śmieszny pojazd lub zabierzcie dmuchanego krokodyla i jazda! Każdy zespół ocenimy pod kątem pomysłowości i techniki zjazdu. Adrenalina i szybkość, to jest to! ;)
 • wybór Super Luzaka i Super Luzaczki obozu - nagrody gwarantowane
 • alpejskie zawody w gry planszowe

(zajęcia dla chętnych, w zależności od czasu, możliwości i warunków atmosferycznych)

FAKULTETY - APRES SKI

 • Tauren Spa Water World - fantastyczny wodny relaks w jednym z najnowocześniejszych ośrodku spa w Austrii. Cena za 3 h odjazdowej zabawy ok. 21 EUR/os
 • dyskoteka - ok 8 EUR/wejście
 • lodowisko - ok 5 EUR

Jak jedziemy
1 dzień
wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy
2 dzień przyjazd do hotelu ok. godz. 14 tej, zakwaterowanie, obiadokolacja
3-8 dzień wypoczynek w Austrii: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach późnopopołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy integracyjne
9 dzień śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 12 tej, przejazd przez Austrię, nocny przejazd przez Czechy
10 dzień przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy
* przejazd w zależności od turnusu

Ze skipasów będziecie korzystać tylko w przypadku korzystania z tras wysoko położonych (np. na lodowcu)
Skipass Kaprun-Zell Am See -> ceny skipassów z sezonu 2016/2017

1 dzień - ok 38 EUR/os
Kaucja zwrotna za skipass – 5 EUR
Ceny skipassów są niezależne od biura i pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.

INFORMACJE TRANSPORTOWE
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.

Informacje dodatkowe
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu do narciarstwa biegowego. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.60-80 EUR.
Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Obowiązkowo płatna taksa klimatyczna +15 EUR/os. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + impr. fakult. + posiłki tranzytowe ok. 15 EUR. Cena imprezy aktualna przy kursie EUR nie przekraczającym 4,30 PLN.
Obowiązuje ograniczenie bagażu. Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna.

OPCJONALNIE:
 • Gwarancja All Inclusive (Gwarancja Zmiany Rezerwacji+AXA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji+Gwarancja Stałej Ceny) - 105.00 PLN
 • Gwarancja Stałej Ceny - 40.00 PLN - opis
 • Gwarancja Zmiany Rezerwacji - 45.00 PLN - opis
 • Podwyższenie Ubezpieczenia KL (do 20 000 EUR) - 30.00 PLN - opis
 • Ubezpieczenie Bezpieczny Parasol (KL+SKI) - 60.00 PLN - opis
 • Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji - 60.00 PLN - opis
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP - 120.00 PLN - opis
 • Ubezpieczenie SKI (OC+SS) - 40.00 PLN - opis

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie. [-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami. Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca. Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679. Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw Shell, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72 15:30 09:00 160.00
KIT/NB2
Dojazd Własny - - 0.00
Elbląg Stacja paliw Lotos, al. Grunwaldzka 4 (przy McDonalds) 13:15 11:00 200.00
KIT/NB2
Głogów Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 19:30 05:30 140.00
KIT/NB2
Koszalin Stacja paliw Orlen, ul. Gnieźnieńska 39 (naprzeciwko CH Atruim) 14:00 11:30 200.00
KIT/NB2
Legnica Stacja paliw Lotos, ul. Nowodworska 30 róg ul. Jaworzyńskiej 21:00 04:00 140.00
KIT/NB2
Lubin Stacja paliw Circle-K z McDonlads przy C.H. OBI 20:30 04:30 140.00
KIT/NB2
Łomża Stacja paliw Orlen, ul. Wojska Polskiego 179 17:00 07:30 160.00
KIT/NB2
Mława Stacja paliw Lotos, ul. Polna 39 16:30 08:00 160.00
KIT/NB2
Olsztyn Stacja paliw Circle-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC) 14:45 09:45 180.00
KIT/NB2
Opole Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 p. McDonalds 23:30 01:30 100.00
KIT/NB2
Ostrołęka Stacja paliw Orlen, ul. I Armii WP 7 17:30 07:00 140.00
KIT/NB2
Płock Stacja paliw Orlen, ul. Wyszogrodzka 123 (przy Mc Donalds) 18:15 06:15 140.00
KIT/NB2
Polkowice McDonalds ul. Młyńska róg ul. Ogrodowej 20:00 05:00 140.00
KIT/NB2
Radom Stacja paliw Circle-K, ul. Czarnieckiego 73 (p. McDonald's), kierunek Kielce 18:00 06:30 140.00
KIT/NB2
Szczecin Stacja paliw Statoil, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 16:00 09:30 180.00
KIT/NB2
Warszawa Parking przed Torwarem, ul. Łazienkowska przy Wisłostradzie 20:00 05:00 120.00
KIT/NB2
Wrocław Stacja paliw Circle-K, ul. Sucha róg Dyrekcyjnej (przy PKP/PKS) 22:30 02:45 120.00
KIT/NB2
Zabrze Autostrada A1, MOP Wieszowa Północ (na powrocie Wieszowa Południe), przy stacji paliw Orlen 01:00 23:45 0.00
KIT/NB2 wyjazd dzień po dacie rozpoczęca turnusu; powrót dzień przed datą zakończenia turnusu