Ferie Zimowe 2023
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Obóz narciarsko-snowboardowy w Alpach

Miejsce: Kaprun -> Zell am See
Zakwaterowanie: Pension Milan
Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni austriackiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji.
Dojazd: Autokarem lub busem.
Profil: obozy narciarskie, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe, obozy snowboardowe
Wiek uczestników: od 13 do 19 lat
Symbol oferty: Z-25715

Terminy i ceny

Aktualnie brak wolnych terminów do tej oferty.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, program, transfery na stok, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, instruktorów, ubezpieczenie UNIQA KONTYNENTY; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.), składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.).
Cena nie zawiera:
Dopłat transportowych, skipassów, imprez fakultatywnych - biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie, posiłków tranzytowych, taksy klimatycznej.

Obóz narciarsko-zimowy w Alpach czyli wszystko co w najlepsze: lodowiec Kitzsteinhorn, który na każdym robi wrażenie, trasy na wysokości ponad 3000 m i do tego jeszcze Schmittenhöhe i Funslope Schmitten XXL z najdłuższym na świecie torem narciarskim z przeszkodami. Zapraszamy na epicki obóz narciarsko-snowboardowy. Przygotujcie się na wyjątkową przygodę i niezapomniane przeżycia podczas Winter Campu w Zell am See-Kaprun. Szczegółowy opis tras - patrz program.

Zell am See - Kaprun - jeden z najpopularniejszych austriackich regionów obfitujący w nowoczesne stoki narciarskie o łącznej długości ponad 130 km. Trasy narciarskie rozciągają się od jednego z najwyższych szczytów w kraju, majestatycznego lodowca Kitzsteinhorn o wysokości 3203 m n.p.m. po bajkową dolinę i brzegi jeziora Zeller See u podnóża szczytów Wysokich Taurów. Tutejsza nowoczesna infrastruktura ośrodków co roku przyciąga setki wielbicieli białego szaleństwa z całej Europy, co sprawia, ze teren Zell am See-Kaprun wielokrotnie był wyróżniony przez SnowTrex tytułem „Best Place to Ski". Już widzimy InstaStories z tego miejsca i fenomenalne foteczki. Ten sezon należy do Zell am See.

Jeździć będziemy w trzech różnych ośrodkach narciarskich dostępnych w ramach jednego, wspólnego karnetu. Są to:

 • Kitzsteinhorn / Maiskogel - to 61 km tras zjazdowych bezpośrednio na lodowcu z gwarancją śniegu od jesieni do wczesnego lata. Na miłośników adrenaliny czeka wyzwanie czyli zjazd Black Mamba Kitzsteinhorn o nachyleniu aż 63 % i różnicy poziomów 290 m na 1 km odcinku.
 • Schmittenhöhe - to największy z ośrodków liczący aż 77 km tras, w tym 5 nartostrad. Najbardziej znana, Funslope Schmitten XXL licząca 1300 m jest najdłuższym na świecie torem narciarskim z przeszkodami, w tym tunelami, falami i ostrymi dynamicznymi zakrętami.

MUST BE THERE:

 • Top of Salzburg - widok z tarasu widokowego. Najwyżej położony punkt widokowy w Austrii, z którego podziwiać można oszałamiającą panoramę alpejskich gigantów, magiczną zimową scenerię nad zamarźniętym jeziorem Zeller Sea

Łączna długość tras: trasy trudne: 24 km, trasy średnie: 51 km, trasy łatwe: 63 km

NA STOKU

Codzienna jazda w ferie na nartach lub snowboardzie po świetnie przygotowanych trasach, dwa poziomy zaawansowania (średnio zaawansowany i zaawansowany) i wszystko w relaksującej atmosferze dobrej zabawy w skrócie RELAX & FUN! Codzienne 2 godzinne szkolenie na stoku z instruktorami. Wasza technika w trakcie wyjazdu poszybuje ostro w górę, więc nie musicie się martwić o naukę. Z nami wszystko przyjdzie łatwiej :) Resztę czasu na stoku spędzacie poruszając się po ustalonych trasach z kadrą pozostając z nią w stałym kontakcie. Nasza kadra swoim czujnym okiem zadba o Wasze bezpieczeństwo i dobrą zabawę do końca wyjazdu.

Każdy jeździ w grupie według swoich umiejętności

 • Średnio zaawansowana - zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na luzie doskonalisz jazdę na łagodnych czerwonych trasach, nawet na czarnych chociaż czujesz, że ciągle się uczysz!
 • Zaawansowana - jesteś doskonałym narciarzem/snowboardzistą, który potrafi jeździć wszędzie i w każdych warunkach. Robisz to wyśmienicie, stylowo i technicznie.

APRES SKI

 • zimowy chillout

Poza stokiem będziemy chillować! Wieczorem ładujemy baterie na następny dzień jazdy na stokach, spędzamy czas w grupie. Nasi wychowawcy zorganizują dla Was alpejskie Apres Ski. Wstydliwym pomogą się zintegrować, a rozrywkowym pokażą jak rozkręcić się jeszcze bardziej.

 • relaks w Tauren SPA

Tauren SPA to nowoczesny kompleks termalny położony w Parku Narodowym Wysokie Taury. Przyjemny relaks w cieplutkiej wodzie po intensywnych zjazdach zapewniony! Dzięki wielkiej przeszklonej konstrukcji będziecie mogli podziwiać alpejskie szczyty nie wychodząc z basenu. Wrażenia murowane! Wstęp dodatkowo płatny ok. 32 Eur/os lub ok. 18 Eur/os (dla osób w wieku 13-14 lat) za 3-godzinny pobyt w strefie basenowej.

 • nocna jazda w Schmittenhöh - ok. 12 Eur/os lub ok. 6 Eur/os (dla osób w wieku 13-14 lat)
 • dyskoteka - ok. 12 Eur/os
 • lodowisko - ok. 8 Eur/os

ZAKWATEROWANIE:
Pension Milan - to rodzinny, kameralny hotel położony prawie w ścisłym centrum Zell am See. To pełne uroku, średniowieczne miasteczko zachęca do długich wędrówek, pysznych przystanków w kawiarniach i cukierniach z rewelacyjnym alpejskim widokiem. Na terenie hotelu, do dyspozycji Gości znajduje się: jadalnia, świetlica, pomieszczenie na sprzęt narciarski i suszarnia do butów. Zakwaterowani będziecie w pokojach 4-6 osobowych z łazienką, możliwe łóżka piętrowe oraz 1 apartament dwupoziomowy do 8 osób.

CO JEMY: 2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni austriackiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji. Pierwszy posiłek: obiadokolacja pierwszego dnia pobytu w hotelu. Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu w hotelu.

CENY SKIPASSÓW
6-dniowy młodzieżowy karnet grupowy Zell am See - Kaprun

 • MIL 1 Zell am See - Kaprun 106 EUR
 • MIL 3 Zell am See - Kaprun 126,5 EUR

Kaucja zwrotna za skipass – 2 EUR. Ceny skipassów są niezależne od biura i pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.

TRANSPORT:

 • 1 dzień - wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy/Niemcy*
 • 2 dzień - przyjazd do hotelu ok. godz. 13.00 - 16.00, zakwaterowanie, obiadokolacja
 • 3-8 dzień - wypoczynek w Austrii: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy
 • 9 dzień - śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 11.00 - 13.00, przejazd przez Austrię, Czechy/Niemcy*
 • 10 dzień - przyjazd do Polski wg. rozkładu jazdy

* przejazd i godziny przyjazdu/wyjazdu do/z ośrodka w zależności od turnusu

INFORMACJE TRANSPORTOWE
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

INFORMACJE DODATKOWE:
UWAGA: Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki. Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.120 - 150 EUR.

Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.

Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + imprezy fakultatywne + posiłki tranzytowe. Dodatkowo wymagana jest kwota 10 EUR/os (taksa klimatyczna). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,8 PLN.
Planowana liczba uczestników na obozie ok. 40 osób.

UWAGA:

 • Obowiązuje ograniczenie bagażu.
 • Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Wymagania Covid19 - AUSTRIA
W tym momencie brak dodatkowych obostrzeń sanitarnych dla wyjeżdzajacych do Austrii, Włoch, Słowacji związanych z COVID -19. Sytuacja ta jednak może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej w poszczególnych państwach

OPCJONALNE:

Już nie musisz się martwić kosztami gdy będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu. Z naszą gwarancją żadna rezygnacja jest niestraszna. I co najważniejsze już nie musisz podawać nam POWODU swojej rezygnacji. ;) W zależności od terminu rezygnacji GWARANTUJEMY zwrot: - rezygnacja do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy -> BEZKOSZTOWO - rezygnacja do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 10% - rezygnacja < 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 20 % Rezygnacja oczywiście musi być nam przekazana w formie pisemnej. Koszt ubezpieczenia nie podlega zwrotowi.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro. Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie podróżne, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: 1. nieszczęśliwy wypadek, 2. nagłe zachorowanie Uczestnika lub osoby bliskiej (w tym Covid-19) potwierdzone dokumentacją medyczną a) np. objęcie izolacją dziecka bądź członka najbliższej rodziny (domownik) z powodu zdiagnozowanego Covid-19. Choroba (Covid-19) powinna być potwierdzona diagnozą lekarską i przez służby sanitarne. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania. b) ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji kiedy to dziecko bądź członek najbliższej rodziny (domownik) zostanie objęty kwarantanną, ale bez zdiagnozowanego u niego/niej Covid-19. Kwarantanna nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową. 3. śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny, 4. poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (np. w przypadku zachorowania należy otrzymać diagnozę lekarską/dokumentację medyczna, zalecenia), a UNIQA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów. Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy. Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości do 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów. Rezygnacja musi być nam przekazana w formie pisemnej. Koszt ubezpieczenia nie podlega zwrotowi. Cena ubezpieczenia to 3 % ceny imprezy. Szkodę do firmy ubezpieczeniowej należy zgłosić w ciągu 7 dni od zdarzenia. UWAGA! Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5-go dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych poza granicami Polski, które nie są zawarte w standardowym ubezpieczeniu UNIQA Kontynenty do kwoty 10.000 EUR lub 20.000 EUR (w przypadku wykupienia Podwyższonego Ubezpieczenia KL.

Zawiera ubezpieczenie OC rzeczowe i osobowe do kwoty 10 000 EUR oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego (SS) do 700 EUR (zniszczenie, kradzież).


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy McDonalds) 19:00 07:30 200.00
Turnus: MIL1;
Bielsko-Biała Stacja paliw SHELL, ul. Warszawska 156 05:00 22:30 100.00
Turnus; MIL1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu; powrót dzień przed zakończeniem turnusu
Bydgoszcz Stacja paliw MOYA ul. Bydgoskich Przemysłowców 25 18:15 06:45 180.00
Turnus; MIL3;
Częstochowa Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 02:15 01:00 120.00
Turnus; MIL1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Dojazd własny Zgodnie z ofertą - - 0.00
Elbląg Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy McDonalds) 16:00 10:30 250.00
Turnus: MIL1;
Gdańsk Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 19:00 08:00 200.00
Turnus; MIL1;
Gniezno Stacja paliw LOTOS, ul. Żwirki i Wigury 32 (przy McDonalds) 20:00 05:30 160.00
Turnus; MIL3;
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3), McDonalds 19:30 05:15 200.00
Turnus: MIL3;
Katowice Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 04:00 23:30 100.00
Turnus; MIL1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu; powrót dzień przed zakończeniem turnusu
Kraków Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201 (przy KFC) 21:00 05:00 100.00
Turnus; MIL3,
Leszno S5 MOP Gołanice 22:30 03:00 160.00
Turnus; MIL3;
Lębork Stacja paliw SHELL, ul. Słupska 26 17:00 09:15 250.00
Turnus; MIL1;
Lublin Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) 21:00 06:30 160.00
Turnus; MIL1;
Łódź A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku Katowic 23:45 03:30 160.00
Turnus; MIL1;
Nisko Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1 (przy DK19) 23:00 04:15 160.00
Turnus; MIL1;
Nowa Sól S3 MOP Lisiny Zachód - kierunek Legnica 22:00 03:00 160.00
Turnus: MIL3;
Olsztyn Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) - okolice węzła Olsztyn Południe 17:30 09:00 250.00
Turnus: MIL1;
Piotrków Trybunalski Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 00:45 02:30 160.00
Turnus; MIL1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Poznań Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 21:00 04:30 160.00
Turnus; MIL3;
Przystanek Dodatkowy Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 00:00 100.00
Rzeszów Stacja paliw ORLEN, ul. Krakowska 291 00:30 03:00 140.00
Turnus; MIL1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Słupsk Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a 16:00 10:00 250.00
Turnus; MIL1;
Świebodzin Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 8 (rondo DK92) 20:30 04:15 180.00
Turnus: MIL3;
Toruń Parking przed dworcem PKP Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 17:00 07:30 180.00
Turnus; MIL3;
Toruń Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 21:00 05:30 180.00
Turnus: MIL1;
Wrocław Bielany Wrocławskie - Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut) 00:30 23:30 100.00
Turnus: MIL3;
Zambrów Stacja paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 20:15 06:30 200.00
Turnus: MIL1;
Zielona Góra S3 MOP Racula - kierunek Legnica, stacja paliw ORLEN 21:30 03:30 180.00
Turnus: MIL3;