Obozy Zimowe na Ferie 2018
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci
narty  snowboard  taniec  turystyka piesza  gitara

Buty narciarskie dla najmłodszych - jak dobrać

Pierwszy narciarski wyjazd w źle dobranych butach, za dużych lub za małych narty, to pewna recepta na rozczarowanie, a w efekcie zniechęcenie dziecka do białego szaleństwa. Co prawda obecnie oferowane buty są bardziej elastyczne i lepiej pasują do stóp, to wciąż niezwykle ważne jest odpowiednie ich dobranie zanim wybierzemy narty. Całe szczęście jeszcze przed wizytą w sklepie jesteśmy w stanie określić jaki rozmiar butów narciarskich nosi nasza pociecha.

..::czytaj więcej::..

Narty dla dzieci

Wraz z coraz większa popularnością rodzinnych wyjazdów narciarskich, każdej zimy wielu rodziców stają przed trudnym zadaniem kupna lub wypożyczenia sprzętu dla dzieci. Należy pamiętać, że kryteria którymi powinniśmy kierować się przy doborze nart dla najmłodszych są inne niż w przypadku osób dorosłych. Wiedza na temat nart powinna pomóc w odpowiednim doborze zimowego sprzętu.

..::czytaj więcej::..

Rękawiczki - sucho, ciepło i pewnie

Gdy zastanawiamy się nad doborem odpowiedniej odzieży dla dziecka, często pomijamy odpowiedni wybór rękawic narciarskich. Tymczasem zapewnienie pewnego chwytu (niezależnie od tego czy będzie to kijek czy kubek z gorąca czekolada) oraz utrzymanie ciepłych dłoni, to nie tylko kwesta komfortu, ale i bezpieczeństwa.

..::czytaj więcej::..

Stronie Śląskie

Stronie Śląskie od kilku lat okolica przyciąga turystów dobrymi warunkami narciarskimi, m.in. dzięki kompleksowi wyciągów na Czarnej Górze. Turystyce sprzyja także malowniczość górskich pejzaży, bliskość szczytu Śnieżnika oraz znanego uzdrowiska Lądka-Zdroju.

..::czytaj więcej::..

Sprzęt narciarski – jakie kijki ?

Kijki to warunek zachowania równowagi. Łatwiej je dobrać niż narty czy buty. Długość kijków jest dobra, gdy ramię i przedramię ręki trzymającej wbity w śnieg kijek tworzą kąt prosty. Kijki mają różną twardość, kształt i ostrza. Nie warto kupować kijków ze stali, zostały wyparte przez wykonane z włókien węglowych – lżejsze i znacznie bardziej wytrzymałe

..::czytaj więcej::..