Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Młodzieżowy obóz turystyczny z językiem angielskim

Miejsce: Wielki Londyn -> Londyn
Zakwaterowanie: Zakwaterowanie u rodzin
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie oraz kolacja serwowane w miejscu zamieszkania + lunch pakiet)
Dojazd: Autokarem, busem lub pociągiem - za dopłatą zgodnie z tabelą wyjazdów
Profil: obozy językowe, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 13 do 19 lat
Symbol oferty: Z-21188

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Transport autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin, program, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, pilota na trasie, ubezpieczenia AXA \"Kontynenty\", składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
Dopłat transportowych (zakładka transport), wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, posiłków tranzytowych, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Londynie.

Poznaj LONDYN ZIMĄ! Młodzieżowy obóz turystyczno-językowy dla tych, którzy chcą spędzić ferie w angielskim stylu, zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi, poznać najsłynniejsze zabytki Londynu, czy zrobić owocne zakupy na słynnych brytyjskich wyprzedażach - a to wszystko po angielsku! Spotkacie niesamowite osoby, które tak jak Wy chcą nie tylko się czegoś nauczyć, ale i poczuć klimat Wielkiej Brytanii! You Are Welcome ;)

PROGRAM:
JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego. Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

warsztaty językowe...

  • zadania do wykonania na mieście
  • quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
  • odgrywanie scenek z życia codziennego
  • zwiedzanie Londynu z lektorem języka angielskiego

W trakcie pobytu zobaczycie
Natural History Museum
- muzeum, które przybliża dzieje naszej planety. Znajdziecie tutaj ponad 70 milionów eksponatów! Można tu między innymi doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum - odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Museum of London - w tym miejscu zapoznacie się z burzliwą historią stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Kolekcja muzeum zawiera ponad milion eksponatów archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje oraz fotografie.
W Tower of London zobaczycie insygnia koronacyjne królewski pierścień, jabłko oraz berło z krzyżem a także koronę brytyjską, zbroje oraz broń. Kolejnym miejscem, które zobaczycie to jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowana w stylu wiktoriańskim licząca blisko 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Wizyta w British Museum pozwoli Wam odbyć podróż w czasie do starożytności. To jedno z najlepszych muzeów na świecie!
Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.
Odwiedziecie także Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, gdzie spotkacie się z woskowymi wersjami swoich ulubionych piosenkarzy, sportowców, filmowych bohaterów, czy gwiazd Hollywood.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus - jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko Piccadilly Circus znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic - Soho, nieustannie jedno z najmodniejszych miejsc w Londynie. A integralną częścią Soho jest China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Odwiedzicie także słynną dzielnicę artystyczną Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie - Westminster Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 - metrowa kolumna Nelsona.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w ekskluzywnym domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2.

Covent Garden jest dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie. Centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.

Londyński sklep M&M's World - zajmuje 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów! Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat M&M's w Europie. Sklep poza słodyczami oferuje naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby. Wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol - SMACZNEGO!

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker busem - czyli piętrowy autobus, który jest typowym brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.

UWAGA! Nowość w naszej ofercie WYJŚCIE DO TEATRU NA MUSICAL. W zależności od turnusu zabierzemy Was na jeden z najpopularniejszych musicali (np. Thriller, 42nd Street lub Wicked).

IMPREZY FAKULTATYWNE:
LONDON EYE - jeżeli chcecie zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka, musicie wybrać się na słynne Londyńskie Oko, które jest największym na świecie kołem widokowym. Cena 22 GBP
HARRY POTTER TOUR
- wizyta w Warner Bros. Studio London, wytwórni filmowej w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja. Zajrzycie za kulisy produkcji i zobaczycie wiele fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów. Poznajcie ściśle strzeżone sekrety i fakty na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie. Cena 40 GBP

ZAKWATEROWANIE:
Londyn
jest wieloetniczną metropolią, co powoduje, że jest on niebywale ciekawy zarówno pod względem obyczajów jak i kultury. Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

CO JEMY: 3 posiłki dziennie (śniadanie oraz kolacja serwowane w miejscu zamieszkania + lunch pakiet). Śniadanie płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata. Lunch kanapka (z typowego, brytyjskiego pieczywa - podobne do naszego chleba tostowego), owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu). Obiadokolacja jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata. Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu. Ostatni posiłek śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu.

TRANSPORT:
1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień przeprawa Calais-Dover, przejazd do Londynu ok. godz.12.00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7dzień codzienne zajęcia językowe zwiedzanie Londynu wg programu
8 dzień śniadanie+suchy prowiant, wykwaterowanie, wyjazd w godz. okołopołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

INFORMACJE TRANSPORTOWE
UWAGA!
Transport realizowany autokarami rejsowymi pod opieką pilota.
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej.

INFORMACJE DODATKOWE:
obowiązkowa kaucja zwrotna - 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe - ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości:
dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej -> 110 GBP
dla osób urodzonych w roku 2003 i później -> 100 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 4,9 PLN. Konieczny paszport lub dowód osobisty + legitymacja szkolna + karta kwalifikacyjna.

OPCJONALNE:

Podniesienie kwoty ubezpieczenia KL na imprezach zagranicznych do kwoty 20.000 EUR

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika.

W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów:
-nieszczęśliwy wypadek
-przedwczesny poród
-nagła poważna
-choroba Uczestnika lub osoby bliskiej
-śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny
-poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia
-katastrof żywiołowych lub przestępstwa

Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza)a AXA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów.
Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy.
Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów z zastrzeżeniem górnej granicy ceny imprezy na osobę - równowartości 16.000 PLN.
UWAGA! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki).

W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych poza granicami Polski, które nie są zawarte w standardowym ubezpieczeniu AXA Kontynenty do kwoty 10.000 EUR lub 20.000 EUR (w przypadku wykupienia Podwyższonego Ubezpieczenia KL.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro.

Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie.

Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie.
Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy.

INFORMACJE TRANSPORTOWE:

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Dw. PKS, ul. Boh. Monte Cassino 10, st. 9 17:00 20:45 180.00
Bydgoszcz Dworzec PKS - stan. 18/19 13:45 13:45 120.00
Częstochowa Dworzec PKS stan. 13 10:15 16:30 140.00
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. - - 0.00
Elbląg Dworzec PKS 07:45 18:30 140.00
Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja, stanowisko 11 10:00 16:30 140.00
Gliwice Zajezdnia PKS ul. Pionierów 8 13:15 14:10 140.00
Głogów Parking przed dworcem PKP 16:30 10:50 80.00
Gorzów Wielkopolski Dworzec PKS 18:00 09:30 80.00
Grudziądz Dworzec PKP, stan. autokarów międzynarodowych 12:30 15:00 120.00
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 12:10 15:20 140.00
Kielce Dworzec PKS 11:00 17:00 140.00
Koszalin Dworzec PKS, stanowisko 3 14:30 12:00 100.00
Kraków Dworzec PKS, płyta górna - ul. Bosacka 18 11:00 16:30 160.00
Legnica Dworzec PKS 16:15 10:45 100.00
Leszno parking przed dworcem PKP 15:30 11:30 100.00
Lublin dworzec PKS, Al. Tysiąclecia 10:00 18:00 160.00
Łomża Przystanek MPK przy Sikorskiego i Al. Legionów 8:15 19:40 160.00
Łódź Dworzec PKP Łódź Kaliska - przed głównym wejściem (stan. Sindbad) 13:30 14:30 120.00
Olsztyn Dworzec PKS - stanowisko 11 09:30 18:00 160.00
Opole Dworzec PKS 13:30 13:50 120.00
Ostrołęka Dworzec PKS 09:00 19:00 160.00
Piotrków Trybunalski Dworzec PKS, stan. 1, 2 12:30 15:30 140.00
Płock Dworzec PKS, ul. Dworcowa 12:00 16:20 120.00
Poznań Dw. PKS Galeria Avenida (dawniej City Center), st. 13-19 17:30 11:00 100.00
Puławy Zatoka autobusowa obok dworca PKS 10:55 17:00 160.00
Radom Dworzec PKS, ul. Prażmowskiego 12 12:00 16:00 140.00
Rzeszów Dworzec PKS, ul. Grottgera 07:30 19:40 180.00
Słubice Świecko 39, Port Świecko SINDBAD (przy drodze krajowej nr 39 w kierunku Zielonej Góry) 20:00 08:00 0.00
Słupsk Dworzec PKS, stanowisko 18 13:00 13:30 120.00
Szczecin Dworzec Autobusowy, Pl. Grodzki 1, stanowisko 1A 17:00 10:00 80.00
Tarnów dworzec PKS, ul. Dworcowa, stanowisko międzynarodowe 09:00 18:10 160.00
Toruń dworzec PKP Toruń Miasto przy Pl. 18 Stycznia 4 14:10 14:20 120.00
Warszawa Dworzec Zachodni PKS - stanowisko 10/11 11:15 16:30 120.00
Włocławek Dworzec PKS, stan. 9 13:00 15:20 120.00
Wrocław Tymczasowy dworzec autobusowy, ul. Joannitów 13 15:00 12:00 100.00
Zielona Góra Dworzec PKS 17:45 09:45 80.00