Ferie Zimowe 2021
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Młodzieżowy obóz narciarski dla zaawansowanych + Aquapark i VR

Miejsce: Tatrzańska Łomnica -> Nowy Smokowiec
Zakwaterowanie: HOTEL VILLA SIESTA***
Wyżywienie: 2 posiłki dziennie w hotelu
Dojazd: Autokarem
Profil: obozy , zimowiska zagraniczne, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 12 do 18 lat
Symbol oferty: Z-24260

Terminy i ceny

Aktualnie brak wolnych terminów do tej oferty.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogiczno - instruktorskiej oraz medycznej - zgodnie z przepisami MEN, biletów wstępu wg programu, ubezpieczenia, podatek VAT, dojazdy na stok.
Cena nie zawiera:
Karnetów, wypożyczenia sprzętu narciarskiego, 10 euro/os kaucja zwrotna za karnet, dopłaty do transportu w zależności od miasta wyjazdu.

Ten młodzieżowy obóz narciarski polecany jest dla zaawansowanych narciarzy. Najpiękniejsze na Słowacji stoki narciarski posiadają szeroką ofertę tras zjazdowych oraz wiele wyciągów w tym gondolowych. Dodatkowo wyszalejemy się w aquaparku Poprad.

PROGRAM RAMOWY:

  • 1 Dzień: Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Słowacji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
  • 2 – 6 Dzień: Śniadanie. Jazda na nartach na stokach TATRZAŃSKIEJ ŁOMNICY oraz ŠTRBSKÉ PLESO . Lekcje jazdy odbywają się pod opieką instruktorów – wychowawców. Zajęcia Apres Ski, integracja oraz zabawa.
  • 7/8 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z ośrodka. Zabawa w Aquapark City Poprad. Obiad podczas pobytu w Aquaparku. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Gdańska w godzinach nocnych/ wczesno porannych (do pozostałych miast zgodnie z rozkładem jazdy)

PROGRAM NARCIARSKI:
Przed nami 5 dni białego szaleństwa na stokach. Na początku czeka nas krótkie odświeżenie naszych umiejętności narciarskich, czyli jak bezpiecznie zachowywać się na stoku, wstawać, upadać, skręcać. Przypomnimy sobie kodeks narciarski i dekalog FIS. Potem czeka nas dalsza praca i szlifowanie zdobytej wiedzy oraz umiejętności. Wyeliminujemy ewentualne błędy i skorygujemy złe nawyki. Będziemy doskonalić szybkie zjazdy, jazdę freestyle, ślizgi, skręty oraz skoki. Dla najtwardszych czeka jazda synchroniczna, alpine – szybki zjazd na krawędziach oraz nauka zjazdu carvingowego. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Cyfrowe rejestrowanie zajęć na stoku oraz analiza nagrań da możliwość młodym narciarzom na korektę błędów.

PROGRAM APRES SKI:

  • AQUACITY POPRAD to gorące szaleństwo i relaks w jednym. W Aquaparku znajduje się 13 basenów krytych i odkrytych z wodą termalną o temperaturze od 28°C do 38°C, zjeżdżalnie i ponad 350 atrakcji wodnych. Woda w AquaCity pochodzi z naturalnego podziemnego źródła i jest doprowadzana do kompleksu, a następnie w procesach technologicznych schładzana z temperatury 50°C do 36 – 38°C. Rewelacyjna zabawa BEZ LIMITU CZASOWEGO!
  • W ŚWIECIE VR – NOWOŚĆ wieczorna rozrywka z wykorzystaniem najwyższej jakości Googli VR pozwoli na przeniesienie się do wirtualnego świata i ekstremalnej zabawy.
  • FLUO HASZTAG PARTY – fluorescencyjna impreza na jakiej jeszcze nie byłeś
  • Stary Smokowiec - GAME CITY – gra strategiczna
  • AKCJA INTEGRACJA wieczorową porą
  • Tradycyjna bitwa na śnieżki z budowaniem fortyfikacji – drżyjcie bałwany

NOWY SMOKOWIEC/ TATRZAŃSKA ŁOMNICA: miejscowość uzdrowiskowa położona u południowych podnóży Tatr Wysokich na Słowacji na wysokości 985 m n.p.m. Od serca Tatr wysokich - Tatrzańskiej Łomnicy dzieli ją tylko 7,5 km. Tatrzańska Łomnica jest jednym z najpiękniejszych kurortów Tatrzańskich dla narciarzy w całej EUROPIE. Znajduje się tu najdłuższa trasa zjazdowa 6 km długości pokonująca 1300 metrów różnicy wysokości.

DLA KOGO: Obóz narciarski przeznaczony jest dla młodzieży od 12 do 18 roku życia. Oferta skierowana dla osób, które samodzielnie i bezpiecznie jeżdżą trasami o średniej trudności w różnych warunkach pogodowych i bez problemu korzystają z wyciągów oraz sprzętu sportowego.

INFRASTRUKTURA NARCIARSKA: Stacja TATRZAŃSKA ŁOMNICA leży u stop drugiego co do wysokości szczytu Tatr – Łomnicy (2632 m. n. p. m.). Jest to idealne miejsce dla tych profesjonalnie jeżdżących jak i tych, którzy nie dawno rozpoczęli swoją przygodę z zimowymi sportami. Stacja Tatrzańska Łomnica to zróżnicowane trasy (łącznie 13 tras zjazdowych), stoki o różnych stopniach trudności. Do dyspozycji są wyciągi z gondolą, krzesełkowe i orczykowe.

Stacja narciarska ŠTRBSKÉ PLESO (Szczyrbskiego Plesa) położona na wysokości 1489 m (najwyżej w Słowacji) posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Ulubione miejsce narciarzy i snowboardzistów, zwłaszcza tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z uprawianiem zimowych sportów. Do dyspozycji narciarzy jest 5 tras (5050 m) i 5 wyciągów.

ZAKWATEROWANIE: HOTEL VILLA SIESTA*** Hotel Villa Siesta jest pośród górzystych krajobrazów w Nowym Smokowcu, w samym sercu Tatr Wysokich. Hotel Villa Siesta jest idealnym miejscem dla osób lubiących lubujących się białym szaleństwie. Hotel położony jest zaledwie 7 km od stacji narciarskiej Łomnica. Pokoje 2,3,4,5 - osobowe z łazienkami – wysoki standard. Galeria zdjęć oraz szczegółowy opis obiektu pod adresem https://villasiesta.com/

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie w hotelu (śniadanie, obiadokolacja – kuchnia regionalna). Pierwszym świadczeniem żywieniowym będzie kolacja w dniu przyjazdu, natomiast ostatnim świadczeniem będzie dodatkowy obiad w dniu wyjazdu (podczas wizyty w aquaparku).

TRANSPORT: autokar na trasie Gdańsk – Nowy Smokowiec – Gdańsk/ Mława – Nowy Smokowiec – Mława w zależności od wybranego terminu. Wyjazd z Gdańska/Mławy w godzinach porannych. Powrót w godzinach bardzo wczesnoporannych. Z pozostałych miejsc zgodnie z rozkładem jazdy. Istnieje możliwość wsiadania na trasie przejazdu.

KADRA: Wykwalifikowana kadra instruktorów – doświadczeni wychowawcy i kierownik.

UBEZPIECZENIE: Ubezpieczone SKI - od kosztów leczenia w wysokości 20.000 euro, od nieszczęśliwych wypadków 15.000 zł, bagaż 1.000 zł, sprzęt sportowy 3.000 zł, odpowiedzialności cywilnej 30.000 zł.

W CENĘ WLICZONO: zakwaterowanie – 6 noclegów, wyżywienie – zgodnie z ofertą, opiekę kadry pedagogiczno - instruktorskiej oraz medycznej - zgodnie z przepisami MEN, biletów wstępu wg programu, ubezpieczenie SKI- KL 20.000 euro, NNW 15.000 zł, BP 1.000 zł, SS 3.000 zł, OC 30.000 zł + SZ, podatek VAT, dojazdy na stok.

W CENĘ NIE WLICZONO: Karnetów Skipass – koszt całodniowy ok 15 euro dziennie/os*, wypożyczenia sprzętu narciarskiego ok. 40 zł komplet/os za dzień, 10 euro/os kaucja zwrotna za karnet, dopłaty do transportu w zależności od miasta wyjazdu.

*cena karnetów skipass podana jest z sezonu zimowego 2020 i może ulec niewielkiej zmianie – aktualny cennik skipassów pojawi się w październiku/listopadzie 2020 r.

Dopłata za transport: W zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdańsk, Tczew, Kwidzyn (Kopytkowo) + 200 zł, Łódź, Piotrków Trybunalski, Warszawa + 140 zł, Częstochowa + 100 zł, Katowice + 80 zł, Mława, Pułtusk + 160 zł, Radom + 120 zł,
Lublin, Rzeszów, Olsztyn, Wrocław (przejazdy antenowe realizowane przy min. 6 osobach) + 160 zł,
Elbląg + 200 zł, Olsztyn, Ostróda + 180 zł (przejazdy antenowe realizowane przy min. 4 osobach).
Dojazd własny – brak dopłat

UWAGA! Na trasach krajowych (przejazdy antenowe) istnieje możliwość transportu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

WAŻNE DODATKOWE INFORMACJE:

  1. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania i noszenia kasku ochronnego.
  2. Należy zabrać ze sobą sprawny sprzęt narciarski: narty, buty, kask (możliwość wypożyczenia na miejscu około 40zł komplet/ osobę za dzień).
  3. Z powodu małej ilości uczestników Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu z wyznaczonego miasta, możliwość zmiany miejsca i godziny wyjazdu oraz środka transportu.
  4. Maksymalny bagaż : 1 torba podróżna lub plecak max 20 kg + bagaż podręczny + 1 para nart lub snowboard + buty.
  5. Aktualne godziny wyjazdów i miejsca zbiórek zostaną podane na 7 dni przed wyjazdem.
  6. Uczestnicy są zobowiązani do posiadania AKTUALNEGO PASZPORTU LUB DOWODU TYMCZASOWEGO oraz legitymacji szkolnej.
  7. Zalecamy posiadanie kary EKUZ.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Częstochowa - - 100.00
Dojazd Własny - - 0.00
Elbląg (przejazdy antenowe realizowane przy min. 4 osobach) - - 200.00
Gdańsk - - 200.00
Katowice - - 80.00
Kwidzyn (Kopytkowo) - - 200.00
Lublin (przejazdy antenowe realizowane przy min. 6 osobach) - - 160.00
Łódź - - 140.00
Mława - - 160.00
Olsztyn (przejazdy antenowe realizowane przy min. 6 osobach) - - 160.00
Ostróda (przejazdy antenowe realizowane przy min. 4 osobach) - - 180.00
Piotrków Trybunalski - - 140.00
Pułtusk - - 160.00
Radom - - 120.00
Rzeszów (przejazdy antenowe realizowane przy min. 6 osobach) - - 160.00
Tczew - - 200.00
Warszawa - - 140.00
Wrocław (przejazdy antenowe realizowane przy min. 6 osobach) - - 160.00