Ferie Zimowe 2019
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Młodzieżowy obóz narciarski

Miejsce: Karyntia -> Villach
Zakwaterowanie: Jugend Hotel Egger Triester Str. 42, 9523 Villach, tel. +43 4242 44310
Wyżywienie: Śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje.
Dojazd: Autokarem turystycznym.
Profil: obozy narciarskie, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe
Wiek uczestników: od 12 do 18 lat
Symbol oferty: Z-21242

Terminy i ceny

Trwa aktualizacja oferty, proszę spróbować za kilka minut lub proszę dzwonić tel. 22 785 01 01.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie. Wyżywienie. Transport autokarem turystycznym. Ubezpieczenie: Signal Iduna. Opieke wychowawców/instruktorów. Realizacje programu. Opłatę klimatyczną.
Cena nie zawiera:
Dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży oraz kosztu karnetu.

Młodzieżowy obóz narciarski to propozycja skierowana do młodzieży chcącej polepszyć, rozwinąć swój poziom jazdy na nartach. Podczas naszych zajęć nie zabraknie ćwiczeń podstawowych trików wykonywanych w snowparku. Dodatkowo, po zajęciach na stoku, realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny, zajęcia tematyczne, ABC serwisowania sprzętu i wiele innych bardzo ciekawych propozycji spędzania czasu między zajęciami na stoku.

Zajęcia na stoku odbywać będą się w wymiarze min. 4,5 h/ dziennie pod opieką wychowawcy/licencjonowanego instruktora. W trakcie zajęć planujemy krótkie przerwy z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku. Koszt lunchu to ok. 12-15 EUR (jedzenie + napój). Zapewniamy codzienny dowóz do tras narciarskich. Podczas zajęć narciarskich planujemy między innymi doskonalenie takich elementów jak: skręt długi, średni, krótki, jazda na krawędzi, jazda na wprost (demon prędkości) oraz jazda z wymuszonym skrętem.

Miejscowość Villach należy do najbardziej wysuniętego na południe regionu narciarskiego Karyntii. Zastaniemy tu słoneczne, włoskie klimaty z doskonałym austriackim przygotowaniem tras narciarskich/snowboardowych. W pobliżu Villach znajduje się granica z Włochami oraz Słowenią. Nasi obozowicze korzystać będą z tras narciarskich w Gerlitzen Alpe. Jest to największy z pięciu ośrodków położonych w rejonie Villach. Tutejsze trasy będą odpowiadały przede wszystkim średnio zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom. Do naszej dyspozycji będzie 12 km tras łatwych, 27 km tras o średniej trudności oraz około 6 km tras dla zaawansowanych. W obrębie jednego karnetu korzystać będziemy mogli również z ośrodka narciarskiego Verditz/Afritz - ok. 15 km tras. www.villach.at

Przykładowy program obozu:
Dzień 1:
Przyjazd do Villach, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne podczas którego omówione będą zasady uczestnictwa na obozie, jak również zapoznamy uczestników z dekalogiem snowboardowo-narciarskim. Na koniec spotkania instruktorzy sprawdzą ustawienia wiązań w nartach oraz deskach snowboardowych obozowiczów.
Dzień 2: Podział na grupy pod względem poziomu zaawansowania, narciarskie i snowboardowe zajęcia programowe, wieczorem dyskoteka integracyjna w hotelu.
Dzień 3: Szkolenie narciarskie i snowboardowe, filmowanie przejazdów narciarzy oraz snowboardzistów, wieczorem analiza nagrań oraz gra terenowa na świeżym powietrzu.
Dzień 4: Szkolenie narciarskie i snowboardowe, wieczorem zajęcia teoretyczne z nowości technologicznych w sprzęcie narciarskim i snowboardowym oraz ABC serwisowania sprzętu, prezentacja filmów narciarskich/snowboardowych.
Dzień 5: Szkolenie narciarskie i snowboardowe. Wieczorem obozowe igrzyska sportowe, a dla chętnych wyjście na łyżwy.
Dzień 6: Szkolenie narciarskie i snowboardowe, wprowadzenie elementów jazdy w snowparku. Wieczorem seans filmowy oraz turniej tenisa stołowego, a dla chętnych wyjście do Aquaparku.
Dzień 7: Szkolenie narciarskie i snowboardowe, zawody jazdy technicznej dla narciarzy i snowboardzistów, podsumowanie zajęć, rozdanie nagród oraz wieczorna dyskoteka.
Dzień 8: Po śniadaniu wyjazd do Polski.

Program fakultatywny

  • wyjście na łyżwy - ok. 5 EUR
  • wyjście do Aquaparku w Villach - ok. 15 EUR

Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelu Jugend Hotel Egger w miejscowości Villach Landskron. Pokoje 4-,5-,6-osobowe z łazienkami i TV-Sat. W hotelu: darmowe Wi-Fi, tenis stołowy, dyskoteka, restauracja.

Wyżywienie: Śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Transport: autokar turystyczny. Ubezpiecznie: Signal Iduna. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu. Opłatę klimatyczną.

Informacje praktyczne: Cena karnetu: dzieci urodzone w latach 2004-2012 - 113 EUR/6 dni, młodzież urodzona w latach 2000-2003 - 180 EUR/ 6 dni. Przy zakupie karnetu zbierana jest kaucja zwrotna w wysokości 5 EUR. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: 60-150 EUR/6 dni. Sugerowane kieszonkowe: ok. 100 EUR (nie dotyczy kosztu karnetu ). Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które rozpoczynają naukę jazdy na nartach. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia programowe oraz uzupełniające mogą ulec modyfikacji. Na obóz należy zabrać ze sobą paszport/dowód osobisty, wypełnioną kartę kwalifikacyjną, kask ochronny, który jest obowiązkowy poniżej 18 roku życia, strój kąpielowy. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 25 EUR/osoba, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone żadne szkody. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany ceny karnetów wprowadzone przez ośrodek narciarski.

OPCJONALNE:


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Dojazd Własny 13:30 11:30 0.00
Opole ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja) 02:30 22:30 100.00
wyjazd następnego dnia, powrót poprzedniego dnia
Warszawa Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11 19:30 05:30 180.00
Wrocław ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11 00:30 00:30 100.00
wyjazd następnego dnia,