Ferie Zimowe 2021
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia ???

W sobotę, tj. 21.11.2020 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o decyzji skumulowania ferii zimowych w jednym terminie - między 4 stycznia, a 17 stycznia. Ponadto w komunikacie zamieszczonym na rządowej stronie poinformowano o zakazie organizacji wyjazdów na zimowiska. Jesteśmy zaskoczeni tymi decyzjami, podobnie jak i cała branża turystyczna.

W związku z podaniem do publicznej wiadomości informacji o anulowaniu ferii zimowych na przełomie stycznia i lutego 2021, organizacje reprezentujące przedsiębiorców, bezpośrednio nią dotkniętych, wystosowały pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, oraz do wiadomości wicepremiera Jarosława Gowina. List podpisały: Polska Izba Turystyki, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - IGHP, Polski Związek Organizatorów Turystycznych, OSAT - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, SOIT (Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel), SITN PZN - Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Forum Organizatorów Turystyki Narciarskiej.

Jeszcze pod koniec minionego tygodnia w szerokim gronie i na wysokim szczeblu toczyły się rozmowy o ewentualnym wydłużeniu ferii zimowych, jak i wakacji letnich w 2021 roku. Chodziło o rozciągnięcie w czasie okresu wypoczynkowego, by uniknąć kumulacji urlopowiczów w dwóch miesiącach, a tym samym ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dziś już wiemy, że rozmowy te nic nie wniosły.

Z uwagi na aktualne informacje, które wprowadziły chaos w całej branży turystycznej, na dzień dzisiejszy trudno nam jest podjąć jakąkolwiek decyzję, aby nie wprowadzić Państwa w błąd. Dlatego też prosimy o kilka dni cierpliwości. Jednocześnie zapewniamy Państwa, że wszystkie wpłacone zaliczki na wypoczynek zimowy są bezpiecznie. Informacje na temat zwrotów, ew. przeksięgowań lub zmian w rezerwacjach będziemy przekazywać na bieżąco po ustabilizowaniu się sytuacji i po uprawomocnieniu decyzji rządowych. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.