Ferie Zimowe 2023
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci, obozy zimowe

Bormio - Obóz narciarsko-snowboardowy Ski Safari

Miejsce: Bormio -> Bormio
Zakwaterowanie: Hotel Milano***
Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa + bufet sałatkowy, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni włoskiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji.
Dojazd: Autokarem lub busem.
Profil: ferie zimowe 23.01 - 05.02.2023, zimowiska zagraniczne, obozy zimowe, obozy snowboardowe, obozy narciarskie
Wiek uczestników: od 13 do 19 lat
Symbol oferty: Z-25716

Terminy i ceny

Aktualnie brak wolnych terminów do tej oferty.

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, program, transfery na stok, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, instruktorów, ubezpieczenie UNIQA KONTYNENTY; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.), składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.).
Cena nie zawiera:
Dopłat transportowych, skipassów, imprez fakultatywnych - biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie, posiłków tranzytowych, taksy klimatycznej.

Obóz narciarsko-snowboardowy Ski Safari w narciarskim raju - Alta Valtellina! Relax & Fun na stokach wśród alpejskich szczytów zarówno dla wytrawnych narciarzy jak i dla amatorów chcących doświadczyć nowych przygód, a do tego relaks w termach i zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych w Livigno. Uzależniony od zimowych widoków? Jedź z nami odpocząć od szkolnych ławek w ferie! Szczegółowy opis tras - patrz program.

Alta Valtellina - malownicza dolina w Lombardii nieopodal granicy ze Szwajcarią, rozsławiona przez popularne ośrodki narciarskie takie jak Bormio i Livigno. Region Alta Valtellina oferuje niepowtarzalną włoską atmosferę, mistrzowskie, świetnie przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 200 km, 65 nowoczesnych wyciągów, chwile relaksu w wodach termalnych.

Szusować będziemy w 4 ośrodkach:

 • Livigno - jeden z najlepszych ośrodków w regionie, oferujący aż 115 km tras, zakupy duty free i jeden z największych snowparków w Europie Mottolino Snow Area, który przyciąga wielu riderów.
 • Bormio - będące sercem doliny, oferuje 50 km wspaniałych, szerokich tras wokół góry Cima Bianca, alpejskiego 3-tysięcznika. Znajdziemy tutaj trasy zarówno dla wymagających (20 km tras czarnych) jak i dla mniej wymagających amatorów białego szaleństwa (20 km tras czerwonych i 10 km niebieskich). Najbardziej spektakularne tutejsze odcinki to: legendarne Stelvio - trasa zawodów Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn, uważana za jedną z najtrudniejszych technicznie na świecie, liczy 3230 m i różnicy poziomów 1010 m, a zawodnicy osiągają tutaj prędkość ponad 100 km /h! Betulle i Valbella - dla zwolenników adrenaliny. Cima Bianca - Bormio - najdłuższy, 8 km zjazd o różnicy poziomów 1787 m
 • Santa Caterina - nieco mniejszy od swoich poprzedników ośrodek oferujący 35 km tras, ale dolną stację kolejki Plaghera, która wwiezie nas na Cresta Sobretta, mamy zaledwie 450 metrów od hotelu Milano, w którym wypoczywamy ! Po dotarciu na szczyt na wysokości ponad 2800 m n.p.m. można zjechać na nartach aż do samego centrum Santa Caterina.
 • Cima Piazzi-San Colombano - ośrodek sąsiadujący z Bormio, oferujący 25 km tras. Pomimo małego obszaru, cieszy stosunkowo krótkimi kolejkami i piękną panoramą.

Łączne długości tras:

trasy trudne - 31 km, trasy średnie - 131 km, trasy łatwe 63 km

NA STOKU
Codzienna jazda w ferie na nartach lub snowboardzie po świetnie przygotowanych trasach, dwa poziomy zaawansowania (średnio zaawansowany i zaawansowany) i wszystko w relaksującej atmosferze dobrej zabawy w skrócie RELAX & FUN!

Kadra zadba o dobrą i bezpieczną zabawę oraz luz na stoku pamiętając, aby każdy wrócił z uśmiechem na twarzy i powiedział, było EKSTRA!

2 godzinne szkolenia na stoku. Kadra zapewnia każdego dnia na stoku ok. 2 godzinne zajęcia z jazdy na nartach lub snowboardzie dzieląc się swoją wiedzą instruktorską i pasją do białego szaleństwa! Z pewnością poprawicie swoją technikę lub nauczycie się czegoś nowego. Resztę czasu na stoku spędzacie poruszając się po ustalonych trasach z kadrą pozostając z nią w stałym kontakcie. Nasza kadra swoim czujnym okiem zadba o Wasze bezpieczeństwo i dobrą zabawę do końca wyjazdu.

Każdy jeździ w grupie według swoich umiejętności

 • Średnio zaawansowana - zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na luzie doskonalisz jazdę na łagodnych czerwonych trasach, nawet na czarnych chociaż czujesz, że ciągle się uczysz!
 • Zaawansowana - jesteś doskonałym narciarzem/snowboardzistą, który potrafi jeździć wszędzie i w każdych warunkach. Robisz to wyśmienicie, stylowo i technicznie.

APRES SKI

 • zimowy chillout

Poza stokiem też można fajnie spędzić czas! Wieczorem ładujemy baterie na następny dzień jazdy po stokach, chillujemy i spędzamy czas w grupie! Pomysłowi wychowawcy grup zajmą się zorganizowaniem dla Was alpejskiego chillu, pomogą wstydliwym się zintegrować, a rozrywkowym pokażą jak rozkręcić się jeszcze bardziej.

 • relaks w Bormio Terme

Dla odprężenia i regeneracji po dniu spędzonym na stoku, dla nowych pokładów energii! Polecamy pobyt w gorących źródłach termalnych, a w szczególności w zewnętrznych basenach z widokiem na majestatyczne, ośnieżone górskie szczyty.
Wstęp dodatkowo płatny ok. 27 Eur/os lub ok. 21 Eur/os (dla osób w wieku 13-15 lat) za 2,5 godzinny pobyt.

 • popołudnie w Livigno

Livigno to jedna z ulubionych młodzieżowych miejscówek, Ty też tam będziesz. Po wypięciu nart czekają Cię zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych.

 • Bormio lub Santa Caterina by night

Ci, co chcą poczuć prawdziwą wolność i emocje na nartach pod milionem gwiazd, mogą skusić się na nocną jazdę po legendarnych stokach Stelvio w Bormio lub na trasach w Santa Caterina.
Niestety night skiing, nie jest ujęty w cenę naszego karnetu. Wstęp dodatkowo płatny ok. 18 Eur/os lub ok. 13 Eur/os (dla osób w wieku 13-16 lat).

ZAKWATEROWANIE:
Hotel Milano*** - rodzinny hotel położony zaledwie 450 m od najbliższego wyciągu w Santa Caterina di Valfurva i ok. 12 km od stoków w Bormio. Na terenie hotelu, do dyspozycji Gości znajduje się: restauracja, hol z częścią wypoczynkową, sala telewizyjna z kominkiem, przechowalnia nart. Zakwaterowani będziecie w pokojach 2,3 i 4-osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę i TV.

CO JEMY: 2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa + bufet sałatkowy, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni włoskiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji. Pierwszy posiłek: obiadokolacja pierwszego dnia pobytu w hotelu. Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu w hotelu.

CENY SKIPASSÓW
5-dniowy młodzieżowy karnet grupowy Bormio Skipass (obejmujący 3 ośrodki tj. Santa Caterina, Bormio i Cima Piazzi-San Colombano) + 1-dniowy młodzieżowy karnet grupowy Livigno

 • Cena skipass: ok. 234 EUR
 • Kaucja zwrotna za skipass – 5 EUR

Ceny skipassów pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich i są niezależne od biura. Cena skipassu może ulec zmianie w związku ze wrostem kosztu utrzymania wyciągów spowodowanych wzrostem cen energi

TRANSPORT:

 • 1 dzień - wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy/Niemcy*, Austrię, Szwajcarię*
 • 2 dzień - przyjazd do hotelu ok. godz. 17.00 - 21.00, zakwaterowanie, obiadokolacja
 • 3-8 dzień - wypoczynek we Włoszech: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy integracyjne, wyjście na dyskotekę
 • 9 dzień - wykwaterowanie, śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 6.00 - 10.00, przejazd przez Włochy, Szwajcarię*, Austrię, Czechy/Niemcy*
 • 10 dzień - przyjazd do Polski wg. rozkładu jazdy

* przejazd i godziny przyjazdu/wyjazdu do/z ośrodka w zależności od turnusu

INFORMACJE TRANSPORTOWE
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

INFORMACJE DODATKOWE:
Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki.
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.120 - 150 EUR.

 • Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.
 • Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + imprezy fakultatywne + posiłki tranzytowe. Dodatkowo wymagana jest kwota 10, 50 EUR/os (taksa klimatyczna). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,8 PLN.
 • Planowana liczba uczestników na obozie ok. 40 osób.
 • Obowiązuje ograniczenie bagażu.
 • Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Wymagania Covid19 - WŁOCHY
W tym momencie brak dodatkowych obostrzeń sanitarnych dla wyjeżdzajacych do Austrii, Włoch, Słowacji związanych z COVID -19. Sytuacja ta jednak może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej w poszczególnych państwach

OPCJONALNE:

Już nie musisz się martwić kosztami gdy będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu. Z naszą gwarancją żadna rezygnacja jest niestraszna. I co najważniejsze już nie musisz podawać nam POWODU swojej rezygnacji. ;) W zależności od terminu rezygnacji GWARANTUJEMY zwrot: - rezygnacja do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy -> BEZKOSZTOWO - rezygnacja do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 10% - rezygnacja < 7 dni przed rozpoczęciem imprezy -> tracisz 20 % Rezygnacja oczywiście musi być nam przekazana w formie pisemnej. Koszt ubezpieczenia nie podlega zwrotowi.

Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro. Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz.

Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie podróżne, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: 1. nieszczęśliwy wypadek, 2. nagłe zachorowanie Uczestnika lub osoby bliskiej (w tym Covid-19) potwierdzone dokumentacją medyczną a) np. objęcie izolacją dziecka bądź członka najbliższej rodziny (domownik) z powodu zdiagnozowanego Covid-19. Choroba (Covid-19) powinna być potwierdzona diagnozą lekarską i przez służby sanitarne. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania. b) ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji kiedy to dziecko bądź członek najbliższej rodziny (domownik) zostanie objęty kwarantanną, ale bez zdiagnozowanego u niego/niej Covid-19. Kwarantanna nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową. 3. śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny, 4. poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (np. w przypadku zachorowania należy otrzymać diagnozę lekarską/dokumentację medyczna, zalecenia), a UNIQA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów. Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy. Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości do 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów. Rezygnacja musi być nam przekazana w formie pisemnej. Koszt ubezpieczenia nie podlega zwrotowi. Cena ubezpieczenia to 3 % ceny imprezy. Szkodę do firmy ubezpieczeniowej należy zgłosić w ciągu 7 dni od zdarzenia. UWAGA! Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5-go dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części - zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie.

Podniesienie kwoty ubezpieczenia KL na imprezach zagranicznych do kwoty 20.000 EUR

Pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych poza granicami Polski, które nie są zawarte w standardowym ubezpieczeniu UNIQA Kontynenty do kwoty 10.000 EUR lub 20.000 EUR (w przypadku wykupienia Podwyższonego Ubezpieczenia KL.


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Białystok Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c (przy McDonalds) 19:00 07:30 200.00
Turnus: MIO1;
Bielsko-Biała Stacja paliw SHELL, ul. Warszawska 156 05:00 22:30 100.00
Turnus; MIO1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu; powrót dzień przed zakończeniem turnusu
Bydgoszcz Stacja paliw MOYA ul. Bydgoskich Przemysłowców 25 18:15 06:45 180.00
Turnus; MIO3;
Częstochowa Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 02:15 01:00 120.00
Turnus; MIO1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Dojazd własny Zgodnie z ofertą - - 0.00
Elbląg Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy McDonalds) 16:00 10:30 250.00
Turnus: MIO1;
Gdańsk Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 19:00 08:00 200.00
Turnus; MIO1;
Głogów Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 21:00 03:30 150.00
Turnus: MIO5;
Gniezno Stacja paliw LOTOS, ul. Żwirki i Wigury 32 (przy McDonalds) 20:00 05:30 160.00
Turnus; MIO3;
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3), McDonalds 19:30 05:15 200.00
Turnus: MIO3; MIO5;
Katowice Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 04:00 23:30 100.00
Turnus; MIO1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu; powrót dzień przed zakończeniem turnusu
Kołobrzeg Stacja paliw ORLEN ul. Koszalińska 78 15:30 09:00 250.00
Turnus; MIO5;
Koszalin Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) 14:00 09:45 250.00
Turnus: MIO5;
Kraków Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201 (przy KFC) 21:00 05:00 100.00
Turnus; MIO3,
Legnica Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94) 23:00 02:00 140.00
Turnus: MIO5;
Leszno S5 MOP Gołanice kierunek Wrocław 22:30 03:00 160.00
Turnus; MIO3;
Lębork Stacja paliw SHELL, ul. Słupska 26 17:00 09:15 250.00
Turnus; MIO1;
Lublin Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) 21:00 06:30 160.00
Turnus; MIO1;
Łódź A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku Katowic 23:45 03:30 160.00
Turnus; MIO1;
Nisko Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1 (przy DK19) 23:00 04:15 160.00
Turnus; MIO1;
Nowa Sól S3 MOP Lisiny Zachód - kierunek Legnica 22:00 03:00 180.00
Turnus: MIO3;
Olsztyn Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) - okolice węzła Olsztyn Południe 17:30 09:00 250.00
Turnus: MIO1;
Opole Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (za rondem w kierunku A4) 23:15 02:00 140.00
Turnus: MIO5;
Piotrków Trybunalski Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 00:45 02:30 160.00
Turnus; MIO1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Płock Stacja paliw Orlen, ul. Wyszogrodzka 123 (przy Mc Donalds) 16:45 06:30 180.00
Turnus: MIO5;
Polkowice McDonalds ul. Młyńska róg ul. Ogrodowej 21:45 03:00 140.00
Turnus: MIO5;
Poznań Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 21:00 04:30 160.00
Turnus; MIO3;
Przystanek Dodatkowy Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 00:00 100.00
Radom S7 MOP Zakrzew Wsch. kierunek Warszawa 16:45 06:30 160.00
Turnus; MIO5;
Rzeszów Stacja paliw ORLEN, ul. Krakowska 291 00:30 03:00 140.00
Turnus; MIO1; wyjazd dzień po dacie rozpoczęcia turnusu
Słupsk Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a 16:00 10:00 250.00
Turnus; MIO1;
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 17:30 07:00 200.00
Turnus: MIO5;
Świebodzin Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 8 (rondo DK92) 20:30 04:15 180.00
Turnus: MIO3;
Toruń Parking przed dworcem PKP Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 17:00 07:30 180.00
Turnus; MIO3;
Toruń Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 21:00 05:30 180.00
Turnus; MIO1;
Warszawa Parking Stadion Narodowy - pomiędzy PKP Warszawa Stadion a ul. Zieleniecką 19:30 05:00 160.00
Turnus: MIO5
Wrocław Bielany Wrocławskie - Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut) 00:30 23:30 100.00
Turnus: MIO3; MIO5;
Zambrów Stacja paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 20:15 06:30 200.00
Turnus: MIO1;
Zielona Góra S3 MOP Racula - kierunek Legnica, stacja paliw ORLEN 21:30 03:30 180.00
Turnus: MIO3;