Obozy Zimowe na Ferie 2017
obozy narciarskie i snowboardowe, zimowiska dla dzieci
narty  snowboard  taniec  turystyka piesza  gitara

Zimowisko narciarsko-snowboardowe na Chopoku

Miejsce: Liptowski Hradok -> Chopok
Zakwaterowanie: Penzion Galanto
Wyżywienie: HB (śniadanie i obiadokolacja). Kolonia zaczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem.
Dojazd: Autokar, bus lub pociąg
Profil: Kolonie dla dzieci
Wiek uczestników: od 8 do 13 lat
Symbol oferty: Z-18580

Terminy i ceny

Oferta z sezonu Zima 2016 - aktualnie brak terminów

Cena zawiera:  
Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 2 razy dziennie, program zajęć, opiekę kadry i medyczną, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe.
Cena nie zawiera:
Skipassów, dojazdu, kosztu wypożyczenia sprzętu, atrakcji dodatkowych.
Jasna Tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Oferuje ponad 46 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności – dla początkujących, rodzin z dziećmi czy też zaawansowanych narciarzy, ale także do organizacji zawodów na światowym poziomie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponad 27 km gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Na Chopoku działa 40 wyciągów i kolejek linowych, które są w stanie przetransportować ponad 30 000 osób na godzinę.

Kolonia przeznaczona jest dla Dzieci mających już za sobą swój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem i dla bardziej zaawansowanych. Absolutnie początkującym polecamy nasze obozy w Wiśle lub na Kaszubach.

Pensjonat to wymarzone miejsce dla małych narciarzy i snowboardzistów. Położony zaledwie kilkanaście kilometrów od największego centrum narciarskiego Jasna Niżne Tatry (zapewniamy dojazd autokarem na stok). Świetne widoki, rodzinna atmosfera, pyszna kuchnia i profesjonalna, sympatyczna opieka instruktorów i wychowawców to gwarancja dobrej zabawy i bezstresowej, efektywnej nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Dodatkowym atutem jest nieduża odległość od polskiej granicy, dzięki czemu podróż nie będzie uciążliwa, a standard tras jest porównywalny z alpejskimi ośrodkami.

Opis regionu
Jasna Tatry Niżne
to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Oferuje ponad 46 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności – dla początkujących, rodzin z dziećmi czy też zaawansowanych narciarzy, ale także do organizacji zawodów na światowym poziomie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponad 27 km gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Na miłośników dzikiej jazdy czekają liczne strefy freerideowe oraz snow park. Na dwóch trasach zjazdowych istnieje możliwość wieczornego szusowania. Na Chopoku działa 40 wyciągów i kolejek linowych, które są w stanie przetransportować ponad 30 000 osób na godzinę.

Wyjątkowe podejście
Młodzi Uczestnicy nie są zazwyczaj w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie i snowboardowe przerywane są zabawami na śniegu oraz odpoczynkiem tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania (przewidujemy podział na dwie grupy), doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem Instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: audiowizualne metody nauczania (nagrywanie jazdy na kamerze i analiza popełnianych błędów), wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Dlaczego na Kolonię?
W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa i snowboardu, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt
Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, Instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi Instruktorzy zadbają, o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski.

Ilość zajęć
Codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Po zajęciach Instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.

Wieczorami:
Zimowe kino

Wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach, z kubkiem pysznego kakao w dłoniach Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla Dzieci.

Zajęcia plastyczne
Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.

Wyżywienie
HB (śniadanie i obiadokolacja). Kolonia zaczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem. Na stok Uczestnicy otrzymują batoniki oraz napoje w kartoniku. Wyżywienie w trakcie podróży we własnym zakresie. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Zakwaterowanie w pensjonacie Galanto, położonym w cichej i spokojnej okolicy 2 km od centrum Liptowskiego Jana. Otoczenie pensjonatu to piękne lasy i niezmącona przyroda, szum potoku i widok na Tatry Niskie u wylotu Jańskiej Doliny. Do centrum narciarskiego Jasna 19 km (zapewniamy dojazdy na stok). Nocleg w pokojach 2-4 osobowych (również łóżka małżeńskie) z łazienkami, telewizorami. Na terenie pensjonatu znajduje się grota solna, świetlica ze stołem do bilarda i ping ponga, sauna, stołówka.

Jánska dolina 176
032 03 Liptovský Ján
Slovakia

Ceny skipassów: http://www.jasna.sk/pl

dzieci w wieku 6-12 lat (do dnia poprzedzającego 12. urodziny): 136 euro
młodzież w wieku 12-18 lat (do dnia poprzedzającego 18. urodziny): 156 euro
dorośli (od dnia 18. urodzin): 196 euro
Koszt wypożyczenia sprzętu na 6 dni: narty/snowboard ok. 75-80 euro, buty narciarskie ok. 30 euro.
Atrakcje dodatkowe: aquapark Tatralandia +120 zł

Co zabrać

obowiązkowo KASK!, euro na skipass i ewentualne wypożyczenie sprzętu, ważny dowód osobisty lub paszport, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL, ważną legitymację szkolną z numerem PESEL, czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, sprzęt narciarski lub snowboardowy, chętni do aquaparku: strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, klapki, ręcznik.

Jeżeli Państwa dziecko nie ma legitymacji szkolnej, prosimy o wiadomość przy rezerwacji.

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich, w jakie dzieci powinny zostać wyposażone:

rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane - LUŹNE (nigdy wełniane), skarpety narciarskie długie, do kolan, bielizna narciarska, termoaktywna, sprzęt narciarski - sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości, spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy, dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

Dojazd jest dodatkowo płatny.
Dojazd autokarem lub pociągiem do Katowic. Z Katowic przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania. Dokładny rozkład jazdy będzie znany na ok. 7 dni przed wyjazdem. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

DOPŁATY I RABATY:
  • Aquapark Tatralandia - 120.00 PLN - opis
  • Profil narciarski - 0.00 PLN
  • Profil snowboardowy - 0.00 PLN

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem. Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Gdańsk (I termin) - - 190.00
Katowice (I i II termin) - 100.00
Autokar
Liptowski Jan Penzion Galanto 433, Liptovský Ján 433, 032 03 Liptovský Ján, Słowacja 17:00 10:00 0.00
Łódź (I termin) - - 160.00
Opole (II termin) - - 150.00
Szczecin (II termin) - - 190.00
Warszawa (II termin) - - 180.00
Wrocław (II termin) - - 170.00